Viešas kalbėjimas: sąvokos ir įgūdžiai įvairiai visuomenei 2010

Autorius Clella Jaffe

Reitingas   

Santrauka:

 • Clella Jaffe viešasis kalbėjimas: sąvokos ir įgūdžiai įvairiai visuomenei yra išsamus viešojo kalbėjimo vadovas. Jame apžvelgiami viešojo kalbėjimo pagrindai, įskaitant bendravimo principus, efektyvaus kalbėjimo elementus ir įtikinamo kalbėjimo būdus. Ji taip pat apima viešojo kalbėjimo įvairioje visuomenėje iššūkius, tokius kaip kultūriniai skirtumai, lyčių problemos ir technologijų naudojimas.

  Knyga pradedama supažindinant su viešojo kalbėjimo pagrindais, įskaitant bendravimo principus, efektyvaus kalbėjimo elementus ir įtikinamo kalbėjimo būdus. Tada aptariami viešojo kalbėjimo iššūkiai įvairialypėje visuomenėje, pavyzdžiui, kultūriniai skirtumai, lyčių problemos ir technologijų naudojimas. Taip pat pateikiamos gairės, kaip pasirengti kalbai, kaip pasakyti kalbą ir kaip ją įvertinti.

  Knygoje taip pat kalbama apie vaizdinių priemonių naudojimą, humoro vartojimą ir pasakojimo naudojimą viešai kalbant. Jame taip pat pateikiamos gairės, kaip spręsti sudėtingus klausimus ir kaip elgtis su piktavaliais. Taip pat pateikiama patarimų, kaip panaudoti žiniasklaidą kalbai reklamuoti. Galiausiai knygoje pateikiamos gairės, kaip panaudoti viešąjį kalbėjimą santykiams kurti ir teigiamam įvaizdžiui kurti.

  Viešasis kalbėjimas: įvairios visuomenės sampratos ir įgūdžiai yra neįkainojamas šaltinis visiems, kurie domisi viešu kalbėjimu. Jame pateikiama išsami viešojo kalbėjimo pagrindų apžvalga, taip pat gairės, kaip spręsti viešojo kalbėjimo iššūkius įvairioje visuomenėje. Tai esminis vadovas kiekvienam, norinčiam tapti sėkmingu viešuoju pranešėju.


Pagrindinės mintys:


 • #1.    

  Viešasis kalbėjimas yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti šiuolaikinėje įvairialypėje visuomenėje. Tai būdas perduoti idėjas, nuomones ir faktus didelei auditorijai. Tai taip pat būdas užmegzti santykius ir sukurti bendruomenės jausmą. Savo knygoje „Viešas kalbėjimas: sąvokos ir įgūdžiai įvairiai visuomenei“ Clella Jaffe apibūdina viešojo kalbėjimo svarbą ir pateikia strategijas, kaip ugdyti efektyvius viešojo kalbėjimo įgūdžius. Ji pabrėžia, kad svarbu suprasti auditoriją, parengti geros struktūros kalbą ir vartoti tinkamą kalbą. Ji taip pat pateikia patarimų, kaip panaudoti kūno kalbą, balsą ir vaizdines priemones, kad patobulintų pristatymą. Be to, ji pataria, kaip spręsti sudėtingus klausimus ir kaip elgtis su kritika. Vadovaudamiesi Jaffe patarimais, asmenys gali tapti labiau pasitikinčiais ir efektyvesniais viešaisiais pranešėjais.

  Jaffe taip pat pabrėžia, kaip svarbu suprasti auditorijos kultūrinį kontekstą. Ji ragina viešuosius pranešėjus žinoti apie savo auditorijos kultūrinę kilmę ir atitinkamai pritaikyti savo kalbą. Tai apima auditorijos kalbos, papročių ir vertybių suvokimą. Suprasdami kultūrinį auditorijos kontekstą, viešieji pranešėjai gali užtikrinti, kad jų žinutė būtų suprasta ir įvertinta. Be to, Jaffe skatina viešuosius pranešėjus žinoti apie savo kultūrinę kilmę ir panaudoti ją savo naudai. Taip viešieji pranešėjai gali sukurti prasmingesnį ryšį su savo auditorija.

  Apskritai, Clella Jaffe viešas kalbėjimas: įvairios visuomenės koncepcijos ir įgūdžiai yra neįkainojamas šaltinis kiekvienam, norinčiam tapti efektyvesniu viešuoju pranešėju. Jame pateikiami praktiniai patarimai, kaip parengti ir pasakyti sėkmingą kalbą, taip pat kaip spręsti sudėtingus klausimus ir kritiką. Be to, pabrėžiama, kaip svarbu suprasti auditorijos kultūrinį kontekstą ir panaudoti savo kultūrinį foną savo naudai. Vadovaudamiesi Jaffe patarimais, asmenys gali tapti labiau pasitikinčiais ir efektyvesniais viešaisiais pranešėjais.