Saulės nudegusioje šalyje 2000

Autorius Billas Brysonas

Reitingas   

Santrauka:

 • Saulės nudegusioje šalyje – kelionių aprašymas, kurį parašė amerikiečių rašytojas Billas Brysonas. Knyga – humoristinis pasakojimas apie Brysono keliones per Australiją. Bryson pradeda savo kelionę Sidnėjuje, kur aplanko legendinį Sidnėjaus operos teatrą ir Sidnėjaus uosto tiltą. Tada jis keliauja į Mėlynuosius kalnus, kur stebisi nuostabiais vaizdais ir nepakartojama laukine gamta. Tada jis aplanko Užsienį, kur susitinka su kengūromis, dingo ir kitais vietiniais gyvūnais. Jis taip pat aplanko Uluru, šventą aborigenų vietą, ir stebisi jos grožiu. Tada jis keliauja į Didįjį barjerinį rifą, kur neria ir nardo krištolo skaidrumo vandenyje. Jis taip pat aplanko Kvinslando atogrąžų miškus, kur susitinka su įvairiais egzotiškais augalais ir gyvūnais. Kelionės metu Brysonas dalijasi savo pastebėjimais ir patirtimi su skaitytoju, suteikdamas linksmą ir informatyvų žvilgsnį į šalį. Jis taip pat dalijasi mintimis apie sutiktus žmones, kultūrą, su kuria susiduria, ir krašto istoriją. Galiausiai Brysono kelionė per Australiją yra šviečianti ir linksma patirtis.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Australija yra unikali ir įvairi šalis, turinti daugybę klimato, kraštovaizdžių ir laukinės gamtos. Idėjos santrauka: savo knygoje Saulės nudegusioje šalyje Billas Brysonas tyrinėja daugybę Australijos stebuklų – nuo įvairaus klimato ir kraštovaizdžio iki unikalios ir įvairios laukinės gamtos.

  Australija yra unikali ir įvairi šalis, turinti daugybę klimato, kraštovaizdžių ir laukinės gamtos. Nuo atogrąžų atogrąžų miškų šiaurėje iki sausringų pietų dykumų Australijoje gyvena įvairios ekosistemos ir buveinės. Šalyje taip pat gyvena daug įvairių gyvūnų, įskaitant kengūras, koalas ir valabijas, taip pat daug rūšių paukščių, roplių ir varliagyvių. Be to, Australijoje yra keletas įspūdingiausių pasaulio koralų rifų, kuriuose gyvena įvairios spalvingos žuvys ir kiti jūros gyvūnai.

  Savo knygoje Saulės nudegusioje šalyje Billas Brysonas tyrinėja daugybę Australijos stebuklų – nuo įvairaus klimato ir kraštovaizdžio iki unikalios ir įvairios laukinės gamtos. Jis aplanko Didįjį barjerinį rifą, Užsienį ir šiaurės atogrąžų miškus bei susitinka su šiose vietovėse gyvenančiais žmonėmis. Jis taip pat žvelgia į šalies istoriją, kultūrą, politiką, nagrinėja žmogaus veiklos poveikį aplinkai. Keliaudamas Brysonas piešia ryškų Australijos grožio ir įvairovės vaizdą.

 • #2.     Australija turi ilgą ir patrauklią istoriją su daugybe tyrinėjimų, atsiskaitymų ir konfliktų istorijų. Idėjos santrauka: Billas Brysonas pasineria į Australijos istoriją, tyrinėdamas tyrinėjimo, atsiskaitymo ir konfliktų istorijas, kurios per šimtmečius formavo šalį.

  Australija turi ilgą ir patrauklią istoriją su daugybe tyrinėjimų, atsiskaitymų ir konfliktų istorijų. Savo knygoje Saulės nudegusioje šalyje Billas Brysonas pasineria į Australijos istoriją, tyrinėdamas tyrinėjimo, atsiskaitymo ir konfliktų istorijas, kurios per šimtmečius formavo šalį. Jis žiūri į pirmuosius naujakurius, aborigenus ir juos sekėnčius Europos tyrinėtojus. Jis nagrinėja kolonizacijos poveikį vietiniams gyventojams ir ankstyvųjų naujakurių kovas dėl išlikimo atšiauriame ir nepažįstamame krašte. Jis taip pat žvelgia į šalies vystymąsi – nuo jos, kaip pataisos kolonijos, ankstyvųjų dienų iki šiuolaikinės gyvybingos ir įvairios tautos statuso. Tyrinėdamas Australijos istoriją, Brysonas pateikia įžvalgų ir linksmą žvilgsnį į praeitį.

 • #3.     Australijoje gyvena kai kurie pavojingiausi pasaulio gyvūnai, įskaitant gyvates, vorus ir medūzas. Idėjos santrauka: Billas Brysonas nagrinėja daugybę pavojingų gyvūnų, gyvenančių Australijoje, nuo nuodingų gyvačių ir vorų iki mirtinų medūzų.

  Australijoje gyvena vieni pavojingiausių gyvūnų pasaulyje. Nuo nuodingų gyvačių ir vorų iki mirtinų medūzų – žemynas yra tikras galimo pavojaus minų laukas. Savo knygoje Saulės nudegusioje šalyje Billas Brysonas nagrinėja daugybę Australijoje gyvenančių būtybių ir galimą jų keliamą pavojų. Jis aptaria įvairias šalyje aptinkamas gyvačių, vorų ir medūzų rūšis bei atsargumo priemones, kurių reikėtų imtis susidūrus su jais. Brysonas taip pat gilinasi į Australijos pavojingų gyvūnų istoriją, tyrinėdamas, kaip jie vystėsi laikui bėgant ir kaip prisitaikė prie savo aplinkos. Jis taip pat pateikia įžvalgų apie įvairius metodus, naudojamus apsaugoti žmones nuo šių būtybių, pavyzdžiui, apsauginių drabužių naudojimą ir priešnuodų kūrimą. Tyrinėdamas Australijos pavojingų gyvūnų istoriją ir biologiją, Brysonas pateikia informatyvų ir linksmą žvilgsnį į unikalią žemyno laukinę gamtą.

 • #4.     Australija yra kraštutinumų šalis, kurioje yra ekstremaliausių pasaulyje orų ir kraštovaizdžių. Idėjos santrauka: Billas Brysonas žvelgia į Australijos kraštutinumus – nuo ekstremalių oro sąlygų ir kraštovaizdžių iki unikalios floros ir faunos.

  Australija yra kraštutinumų šalis. Nuo karštų dykumų iki vešlių atogrąžų miškų, atšiaurių kalnų grandinių iki didžiulių lygumų Australijoje gyvena ekstremaliausi orai ir kraštovaizdžiai. Čia taip pat gyvena kai kurios unikaliausios pasaulio floros ir faunos – nuo ikoninės kengūros iki keistų plekšnių.

  Savo knygoje Saulės nudegusioje šalyje Billas Brysonas nukelia skaitytojus į kelionę po Australijos kraštutinumus. Jis tyrinėja unikalią šalies laukinę gamtą, atšiaurų klimatą ir žavią istoriją. Jis taip pat žvelgia į žmones, kurie padarė Australiją savo namais – nuo aborigenų iki britų naujakurių.

  Bryson knyga yra linksmas ir informatyvus žvilgsnis į Australijos kraštutinumus. Jis nukelia skaitytojus į kelionę po įvairius šalies kraštovaizdžius ir kultūras bei suteikia įžvalgos apie unikalius ir žavius šio požemio aspektus.

 • #5.     Australija yra daugelio kultūrų šalis, kurioje gyvena turtingi ir įvairūs gyventojai. Idėjos santrauka: Billas Brysonas nagrinėja daugybę kultūrų, sudarančių Australiją, nuo vietinių gyventojų iki įvairių imigrantų bendruomenių.

  Australija yra daugelio kultūrų šalis, kurioje gyvena turtingi ir įvairūs gyventojai. Nuo vietinių gyventojų iki imigrantų iš viso pasaulio bangų Australija yra kultūrų katilas. Savo knygoje „Sunburned Country“ Billas Brysonas nagrinėja daugybę kultūrų, sudarančių Australiją. Jis žvelgia į čiabuvių istoriją, britų kolonizacijos poveikį ir įvairių imigrantų bendruomenių įtaką. Jis taip pat apžvelgia unikalius papročius ir tradicijas, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą, ir kaip jie suformavo šalį. Bryson taip pat žiūri į unikalų Australijos kraštovaizdį ir kaip jį suformavo daugybė jame gyvenančių kultūrų. Jis nagrinėja aplinkos poveikį žmonėms ir kaip ji suformavo jų kultūrą ir tapatybę. Tyrinėdamas daugybę Australijos kultūrų, Brysonas piešia ryškų šalies, kuri yra tikrai unikali ir įvairi, vaizdą.

 • #6.     Australija yra galimybių šalis, turinti daug galimybių nuotykiams ir tyrinėjimams. Idėjos santrauka: Billas Brysonas apžvelgia daugybę nuotykių ir tyrinėjimų galimybių, kurias siūlo Australija – nuo didžiulio užmiesčio iki nuostabios pakrantės.

  Australija yra galimybių šalis, turinti daug galimybių nuotykiams ir tyrinėjimams. Nuo didžiulės užmiesčio iki nuostabios pakrantės Australija siūlo daugybę patirčių drąsiems keliautojams. Nuo Didžiojo barjerinio rifo iki tvirto grožio Kimberley – Australija yra kvapą gniaužiančio grožio ir unikalios laukinės gamtos šalis. Nuo raudonojo Užbaigos smėlio iki vešlių atogrąžų miškų šiaurėje Australija yra įvairių kraštovaizdžių ir kultūrų šalis. Nuo triukšmingų Sidnėjaus ir Melburno miestų iki atokių Outback miestelių Australija yra galimybių šalis ieškantiems nuotykių ir tyrinėjimų.

  „Outback“ yra didžiulis ir atokus Australijos regionas, kuriame yra keletas įspūdingiausių kraštovaizdžių pasaulyje. Nuo raudono Simpsono dykumos smėlio iki vešlių Top Endo atogrąžų miškų – Outback yra kraštutinumų šalis. Čia keliautojai gali tyrinėti senovines Uluru uolienų darines, tvirtą Kimberley grožį ir nuostabius Kakadu nacionalinio parko tarpeklius. „Outback“ taip pat yra unikaliausių laukinių gyvūnų pasaulyje namai, įskaitant kengūras, valabus, dingus ir emus.

  Australijos pakrantė taip pat yra galimybių šalis su nuostabiais paplūdimiais, tvirtomis uolomis ir krištolo skaidrumo vandeniu. Nuo Didžiojo barjerinio rifo iki balto Auksinio kranto smėlio – Australijos pakrantė yra paplūdimio mėgėjų rojus. Čia keliautojai gali apžiūrėti gyvybingus Sidnėjaus ir Melburno miestus arba leistis į kelionę Didžiojo vandenyno keliu. Nuo atogrąžų Whitsundays salų iki laukinio grožio Didžiojo Australijos įlankos Australijos pakrantė yra nuotykių ir tyrinėjimų šalis.

  Australija yra galimybių šalis, turinti daug galimybių nuotykiams ir tyrinėjimams. Nuo didžiulės užmiesčio iki nuostabios pakrantės Australija siūlo daugybę patirčių drąsiems keliautojams. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančių paplūdimio atostogų, ar nuotykių užmiestyje, Australija yra galimybių šalis tiems, kurie ieško nuotykių ir tyrinėjimų.

 • #7.     Australija yra natūralaus grožio šalis su nuostabiais kraštovaizdžiais ir laukine gamta. Idėjos santrauka: Billas Brysonas tyrinėja natūralų Australijos grožį – nuo nuostabių kraštovaizdžių ir laukinės gamtos iki unikalios floros ir faunos.

  Australija yra natūralaus grožio šalis su nuostabiais kraštovaizdžiais ir laukine gamta. Nuo vešlių atogrąžų miškų šiaurėje iki atšiaurių pietų pakraščių Australijoje gyvena daugybė unikalios floros ir faunos. Nuo legendinės kengūros iki didingo emu – Australijos laukinė gamta yra tokia pat įvairi, kaip ir jos kraštovaizdžiai. Didysis barjerinis rifas, didžiausia pasaulyje koralinių rifų sistema, yra kvapą gniaužiantis reginys, pasižymintis ryškiomis spalvomis ir jūros gyvybės gausa. Australijos dykumose taip pat gyvena daugybė unikalių augalų ir gyvūnų, įskaitant ikonišką raudonąją kengūrą.

  Australijos kraštovaizdžiai taip pat yra neįtikėtinai įvairūs – nuo snieguotų Australijos Alpių viršūnių iki atogrąžų šiaurės paplūdimių. Šalyje taip pat yra keletas įspūdingiausių pasaulio krioklių, įskaitant garsųjį Uluru krioklį šiaurinėje teritorijoje. Australijos nacionaliniuose parkuose taip pat gyvena daugybė unikalių laukinių gyvūnų, įskaitant nykstantį Tasmanijos velnią.

  Australija yra gamtos grožio šalis, o Billas Brysonsas saulės nudegusioje šalyje yra puikus būdas ją ištirti. Nuo nuostabių kraštovaizdžių ir laukinės gamtos iki unikalios floros ir faunos Australija yra grožio ir nuotykių šalis.

 • #8.     Australija yra nuotykių šalis, turinti daug galimybių lauko veiklai ir tyrinėjimams. Idėjos santrauka: Billas Brysonas apžvelgia daugybę Australijos siūlomų lauko užsiėmimų ir tyrinėjimų galimybių – nuo didžiulio užmiesčio iki nuostabios pakrantės.

  Australija yra nuotykių šalis, turinti daug galimybių lauko veiklai ir tyrinėjimams. Nuo didžiulio užmiesčio iki stulbinančios pakrantės Australija siūlo įvairiausių įspūdžių nuotykių trokštančiam keliautojui. Nuo atšiauraus grožio Outback iki nuostabių Gold Coast paplūdimių Australija turi kažką kiekvienam. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančių paplūdimio atostogų, ar adrenalino kupinų nuotykių, Australija turi viską. Nuo Didžiojo barjerinio rifo iki Uluru-Kata Tjuta nacionalinio parko Australija yra gamtos grožio ir stebuklų šalis.

  Tiems, kurie ieško aktyvesnių atostogų, Australija siūlo daugybę užsiėmimų, atitinkančių bet kokį skonį. Nuo naršymo banglentėmis ir paviršinio nardymo iki pėsčiųjų ir kalnų dviračių – Australija turi kažką kiekvienam. Nesvarbu, ar ieškote ramaus pasivaikščiojimo paplūdimiu, ar sudėtingo žygio per krūmą, Australija turi viską. Mėgstantiems daugiau nuotykių yra daugybė galimybių plaukioti plaustais, šokinėti guma ir šokinėti parašiutu.

  Australijoje taip pat gyvena keletas unikaliausių laukinių gyvūnų pasaulyje. Nuo kengūrų ir koalų iki valabių ir vombatų – Australija yra laukinės gamtos mylėtojų prieglobstis. Nesvarbu, ar norite aptikti žymius šalies gyvūnus, ar tiesiog pasigrožėti nuostabiais kraštovaizdžiais, Australija turi kažką kiekvienam.

  Nuo nuostabių kraštovaizdžių iki unikalios laukinės gamtos Australija yra nuotykių ir tyrinėjimų šalis. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančių atostogų, ar adrenalino kupinų nuotykių, Australija turi kažką kiekvienam.

 • #9.     Australija yra kontrastų šalis, turinti daugybę klimato, kraštovaizdžių ir kultūrų. Idėjos santrauka: Billas Brysonas nagrinėja Australijos kontrastus – nuo įvairaus klimato ir kraštovaizdžio iki įvairių kultūrų ir gyventojų.

  Australija – kontrastų šalis. Nuo atogrąžų atogrąžų miškų šiaurėje iki sausringų dykumų pietuose – šalyje yra įvairių klimato ir kraštovaizdžių. Jo gyventojų skaičius taip pat yra neįtikėtinai įvairus – čia gyvena vietiniai australai, britų naujakuriai ir imigrantai iš viso pasaulio. Ši įvairovė atsispindi šalies kultūroje, kuri yra unikalus tradicinių aborigenų papročių ir šiuolaikinės Vakarų įtakos derinys.

  Australijos kontrastai nuodugniai tyrinėjami Billo Brysono knygoje Saulės nudegusioje šalyje. Brysonas nukelia skaitytojus į kelionę po žemyną – nuo šurmuliuojančių Sidnėjaus ir Melburno miestų iki atokaus Užbako. Pakeliui jis nagrinėja šalies istoriją, kultūrą ir laukinę gamtą bei siūlo įžvalgų žvilgsnį į žmones, kurie Australiją vadina namais.

  „In a Sunburned Country“ yra linksmas ir informatyvus skaitymas, kuriame užfiksuota Australijos esmė. Dėl ryškių Brysono aprašymų ir humoristinių anekdotų jį privalo perskaityti visi, norintys sužinoti daugiau apie šią unikalią ir žavią šalį.

 • #10.     Australija yra paslapčių šalis, turinti daugybę istorijų ir legendų, perduodamų iš kartos į kartą. Idėjos santrauka: Billas Brysonas apžvelgia daugybę istorijų ir legendų, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą Australijoje, pradedant čiabuviais ir baigiant įvairiomis imigrantų bendruomenėmis.

  Australija yra paslapčių šalis, turinti daugybę istorijų ir legendų, perduodamų iš kartos į kartą. Nuo vietinių gyventojų iki įvairių imigrantų bendruomenių Australijoje gyvena turtinga ir įvairi istorija. Billas Brysonas savo knygoje „Saulės nudegusioje šalyje“ apžvelgia daugybę istorijų ir legendų, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Jis nagrinėja Dreamtime istorijas, aborigenų kūrimo istorijas ir pirmųjų naujakurių istorijas. Jis taip pat žvelgia į aukso karštligės istorijas, istorijas apie užmiestį ir ankstyvųjų pionierių istorijas. Brysonas taip pat žiūri į imigrantų, atvykusių į Australiją, ir žmonių, kurie liko ten, istorijas. Jis žiūri į istorijas žmonių, kurie padarė Australiją savo namais, ir istorijas apie žmones, kurie ją paliko. Tyrinėdamas šias istorijas, Brysonas piešia ryškų Australijos istorijos ir kultūros vaizdą.