Saulė taip pat kyla 1926

Autorius Ernestas Hemingvėjus

Reitingas   

Santrauka:

 • „Saulė taip pat kyla“ yra Ernesto Hemingvėjaus romanas, išleistas 1926 m. Jame pasakojama apie grupę emigrantų, gyvenusių Paryžiuje ir Ispanijoje XX a. 20-ajame dešimtmetyje. Romaną pasakoja Paryžiuje gyvenantis amerikiečių žurnalistas Jake'as Barnesas. Džeikas yra Pirmojo pasaulinio karo veteranas, o dėl karo traumų jis tapo bejėgis. Jis yra įsimylėjęs ledi Brett Ashley, britų socialistę, kuri taip pat yra karo našlė. Brettas palaiko santykius su turtingu ir gražiu Pedro Romero, jaunu koriodininku iš Ispanijos. Džeiko ir Bretto santykius apsunkina jų nesugebėjimas užbaigti savo meilės.

  Romane pasakojama apie Džeiką ir Bretą, kai jie keliauja į Ispaniją su savo draugais Robertu Cohnu, Billu Gortonu ir Mike'u Campbellu. Jie dalyvauja San Fermino festivalyje Pamplonoje, kur stebi bulių bėgimą ir bulių kautynes. Džeiko ir Bretto santykius dar labiau apsunkina Romero, kuriam labai pasisekė bulių kovoje. Džeiko ir Bretto draugai taip pat įsitraukia į savo pačių romantiškus susipynimus.

  Romanas – tai meditacija apie prarastą XX a. 2 dešimtmečio kartą – grupę žmonių, nusivylusių Pirmojo pasaulinio karo padariniais. Džeiko ir Bretto nesugebėjimas užbaigti savo meilės simbolizuoja prarastosios kartos nesugebėjimą rasti gyvenimo prasmės. Romane taip pat nagrinėjamos vyriškumo temos, nes Džeikas ir jo draugai stengiasi apibrėžti save pasaulyje, kuris po karo smarkiai pasikeitė.

  „The Sun also Rises“ yra moderniosios literatūros klasika ir laikomas vienu geriausių Hemingvėjaus kūrinių. Tai galingas žmogaus būklės tyrinėjimas ir nesenstanti meilės, praradimo ir atpirkimo istorija.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     „The Sun also Rises“ seka grupę emigrantų, gyvenusių Paryžiuje ir Ispanijoje XX a. 20-ajame dešimtmetyje. Idėjos santrauka: Saulė taip pat teka – Ernesto Hemingvėjaus romanas, pasakojantis apie 1920-ųjų Paryžiuje ir Ispanijoje gyvenusių emigrantų grupę. Romane gvildenamos meilės, netekties ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos.

  „Saulė taip pat teka“ – Ernesto Hemingvėjaus romanas, pasakojantis apie 1920-ųjų Paryžiuje ir Ispanijoje gyvenusių emigrantų grupę. Romane pasakojama apie amerikiečių žurnalisto Jake'o Barneso ir jo draugų gyvenimus, kai jie naršo sudėtingus gyvenimus po Pirmojo pasaulinio karo. Per veikėjus Hemingvėjus tyrinėja meilės, praradimo ir gyvenimo prasmės ieškojimo temas. . Jakes santykiai su ledi Brett Ashley, Robertu Cohnu ir Pedro Romero yra svarbiausi romane, nes kiekvienas iš jų stengiasi rasti tikslą ir priklausyti pasauliui, kurį amžinai pakeitė karas. Romane taip pat nagrinėjamas karo poveikis emigrantų bendruomenei, veikėjams grumstant su susvetimėjimo ir perkėlimo jausmais. Galiausiai „Saulė taip pat kyla“ yra istorija apie atsparumą ir viltį tragedijos ir nevilties akivaizdoje.

  Romano veiksmas vyksta 1920-aisiais, didelių socialinių ir politinių perversmų metu. Karas paliko Europą griuvėsiais, o emigrantai sunkiai įprasmino savo gyvenimą amžinai pasikeitusiame pasaulyje. Hemingvėjus užfiksuoja poslinkio ir susvetimėjimo jausmą, kurį jaučia daugelis veikėjų, ieškodami priklausymo ir tikslo jausmo. Per veikėjus Hemingvėjus nagrinėja karo poveikį emigrantų bendruomenei ir būdus, kaip jie susidoroja su karo traumomis. Romane taip pat nagrinėjamos meilės, netekties ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos, veikėjams grumstant su vienišumo ir nevilties jausmais.

  „Saulė taip pat kyla“ yra galingas ir jaudinantis romanas, kuriame užfiksuota XX amžiaus 20-ojo dešimtmečio dvasia ir išeivijos bendruomenės kovos. Per veikėjus Hemingvėjus nagrinėja karo poveikį emigrantų bendruomenei ir būdus, kaip jie susidoroja su karo traumomis. Romane taip pat nagrinėjamos meilės, netekties ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos, veikėjams grumstant su vienišumo ir nevilties jausmais. Galiausiai „Saulė taip pat kyla“ yra istorija apie atsparumą ir viltį tragedijos ir nevilties akivaizdoje.

 • #2.     Jake'as Barnesas yra pagrindinis romano veikėjas. Idėjos santrauka: Jake'as Barnesas yra filmo „The Sun also Rises“ veikėjas. Jis yra amerikietis emigrantas, gyvenantis Paryžiuje ir sunkiai susitaikęs su karo sužeidimu, dėl kurio jis tapo impotentu.

  Jake'as Barnesas yra Ernesto Hemingwayso romano „Saulė taip pat kyla“ herojus. Jis yra amerikietis emigrantas, gyvenantis Paryžiuje ir sunkiai susitaikęs su karo sužeidimu, dėl kurio jis tapo bejėgis. Džeikas yra Pirmojo pasaulinio karo veteranas, dėl sužeidimo jis jaučiasi izoliuotas ir atskirtas nuo jį supančio pasaulio. Tai ciniškas ir nusivylęs personažas, o išgyvenimai kare jį paliko gilų praradimo ir nevilties jausmą. Nepaisant fizinių apribojimų, Džeikas yra stiprus ir ryžtingas personažas, pasiryžęs kuo geriau išnaudoti savo gyvenimą. Jis yra ištikimas draugas ir širdyje romantikas ir yra pasirengęs rizikuoti, kad surastų meilę ir laimę. Džeiko istorija yra galingas žmogaus būklės ir karo padarinių individui tyrinėjimas.

  Viso romano metu Džeikas yra savęs atradimo ir gydymo kelionėje. Jis nuolat ieško savo gyvenimo prasmės ir tikslo ir yra pasiryžęs rasti būdą judėti į priekį, nepaisant fizinių apribojimų. Džeiko kelionė yra sunki, jis dažnai atsiduria sunkiose ir skausmingose situacijose. Nepaisant to, jis sugeba gyvenime rasti džiaugsmo ir grožio akimirkų ir sugeba rasti būdą judėti į priekį. Galų gale Džeikas gali rasti ramybės ir priėmimo jausmą ir gali tęsti savo gyvenimą.

 • #3.     Lady Brett Ashley yra britų socialistė ir Džeiko meilė. Idėjos santrauka: ledi Brett Ashley yra britų socialistė ir Jake'o meilė filme „The Sun also Rises“. Ji yra laisvos dvasios moteris, kuri ieško meilės ir savo gyvenimo prasmės, bet negali jos rasti santykiuose su Džeiku.

  Ledi Brett Ashley yra britų socialistė ir Džeiko meilė Ernesto Hemingwayso romanui „Saulė taip pat teka“. Tai graži ir nepriklausoma moteris, ieškanti meilės ir gyvenimo prasmės. Nepaisant stiprių jausmų Džeikui, ji nesugeba jų santykiuose rasti trokštamo išsipildymo. Brettas yra sudėtingas personažas, kuris blaškosi tarp laisvės troškimo ir draugystės poreikio. Ji yra šiuolaikinės moters, kuri stengiasi rasti savo vietą pasaulyje, dažnai priešiška jos nepriklausomybei, simbolis. Nepaisant savo trūkumų, ji yra simpatiškas personažas, kuris galiausiai ieško vietos, kur priklausyti.

  Brett yra prieštaravimų moteris. Ji yra stipri ir nepriklausoma moteris, kuri nebijo pasakyti savo nuomonės, tačiau ji taip pat yra pažeidžiama ir jai reikia meilės bei draugystės. Ji yra laisva dvasia, nebijanti rizikuoti, tačiau taip pat moteris, kuri ieško stabilumo ir saugumo. Jos santykiai su Džeiku atspindi jos vidinę kovą tarp laisvės troškimo ir meilės poreikio. Nepaisant savo trūkumų, ji yra simpatiškas personažas, kuris galiausiai ieško vietos, kur priklausyti.

  Ledi Brett Ashley yra sudėtingas ir žavus personažas filme „Teka saulė“. Ji yra šiuolaikinės moters, kuri stengiasi rasti savo vietą pasaulyje, dažnai priešiška jos nepriklausomybei, simbolis. Nepaisant savo trūkumų, ji yra simpatiškas personažas, kuris galiausiai ieško vietos, kur priklausyti. Jos istorija yra galingas priminimas apie meilės ir prasmės mūsų gyvenime svarbą.

 • #4.     Robertas Cohnas yra žydų kilmės amerikiečių rašytojas ir Džeiko draugas. Idėjos santrauka: Robertas Cohnas yra žydų kilmės amerikiečių rašytojas ir Džeiko draugas filme „The Sun also Rises“. Jis yra įsimylėjęs ledi Bret, bet ji neatkuria jo meilės. Jo nelaiminga meilė sukelia pavydą ir konfliktą tarp jo ir Džeiko.

  Robertas Cohnas yra žydų kilmės amerikiečių rašytojas ir artimas Džeiko draugas Ernesto Hemingwayso romane „Saulė taip pat teka“. Cohnas yra įsimylėjęs ledi Bret, bet ji neatkuria jo meilės. Jo nelaiminga meilė sukelia pavydą ir konfliktą tarp jo ir Džeiko. Cohnas vaizduojamas kaip naivus ir nepasitikintis savimi veikėjas, kuriuo dažnai pasinaudoja kiti veikėjai. Jis taip pat laikomas antisemitizmo auka, nes dažnai yra kitų veikėjų juokelių ir įžeidimų taikinys. Nepaisant savo trūkumų, Cohnas yra simpatiškas personažas, o jo nelaiminga meilė ledi Bret yra romano tragedijos šaltinis.

  Cohno buvimas romane išryškina meilės, praradimo ir vienatvės temas. Jo nelaiminga meilė ledi Bret nuolat primena nelaimingos meilės skausmą, o jo vienatvė – tai vienatvės, kurią jaučia daugelis romano veikėjų, atspindys. Cohno buvimas taip pat padeda pabrėžti antisemitizmo temą, nes jo žydiška tapatybė dažnai naudojama kaip pajuokos ir diskriminacijos šaltinis. Galiausiai Cohno buvimas romane iliustruoja žmonių santykių sudėtingumą ir meilės galią.

 • #5.     Grupė išvyksta į žvejybos kelionę į Ispaniją. Idėjos santrauka: „Sun taip pat teka“ grupė emigrantų išvyksta į žvejybos kelionę į Ispaniją. Kelionė skirta kaip atokvėpis nuo Paryžiaus chaoso, tačiau ji greitai perauga į daugybę nesėkmių ir ginčų.

  Ernesto Hemingvėjaus knygoje „The Sun also Rises“ grupė emigrantų nusprendžia leistis į žvejybos kelionę į Ispaniją, kaip atokvėpį nuo Paryžiaus chaoso. Grupę sudaro Jake'as Barnesas, Lady Brett Ashley, Robertas Cohnas, Billas Gortonas ir Mike'as Campbellas. Jie keliauja į nedidelį žvejų kaimelį Burguete, kur apsistoja nedidelėje užeigoje ir leidžia dienas žvejodami šalia esančiuose upeliuose.

  Kelionė skirta taikiam pabėgimui, tačiau ji greitai perauga į daugybę nesėkmių ir ginčų. Džeiko ir Bretso santykiai yra įtempti, nes Brettas vis dar myli Džeiką, tačiau jį taip pat traukia Robertas. Robertas pavydi Džeiko ir Bretso santykių, o Billas ir Maikas nuolat ginčijasi. Nepaisant įtampos, grupė vis dar spėja pasimėgauti Ispanijos kaimo grožiu ir žvejų bičiuliškumu.

  Žvejybos kelionė galiausiai tarnauja kaip mikrokosmosas didesnėms romano temoms. Grupės stengiasi rasti ramybę ir laimę savo asmeninių problemų akivaizdoje atspindi visos prarastosios kartos kovas. Galiausiai grupė yra priversta susidurti su savo vidiniais demonais ir susitaikyti su tuo, kad gyvenimas ne visada lengvas.

 • #6.     Grupė dalyvauja San Fermino festivalyje Pamplonoje. Idėjos santrauka: grupė emigrantų iš „The Sun also Rises“ dalyvauja San Fermino festivalyje Pamplonoje. Festivalis yra laukinė gyvenimo šventė, tačiau ji taip pat yra fonas veikėjų kovoms su meile, praradimais ir prasmės paieškomis.

  Grupė Ernesto Hemingwayso emigrantų „The Sun Taip pat kyla“ dalyvauja San Fermino festivalyje Pamplonoje. Festivalis yra laukinė gyvenimo šventė, kurioje žmonės iš viso pasaulio susirenka pasimėgauti šventėmis. Grupę žavi festivalio energija, jie dalyvauja tradicinėse veiklose, tokiose kaip bulių bėgimas ir naktiniai fejerverkai. Tačiau festivalis taip pat yra fonas veikėjų kovoms su meile, praradimais ir prasmės paieškomis. Veikėjai yra priversti susidurti su savo vidiniais demonais naršydami festivalio chaose, o patirtis galiausiai juos suartina.

  San Fermino festivalis yra galingas simbolis filme „The Sun also Rises“. Tai priminimas apie gyvenimo džiaugsmą ir grožį, bet taip pat primena apie gyvenimo trapumą ir gyvenimo akimirkos svarbą. Personažai priversti susidurti su savo mirtingumu ir savo pasirinkimų pasekmėmis, o festivalis primena, kaip svarbu gyventi visavertį gyvenimą. San Fermino šventė yra galingas veikėjų kovų ir prasmės ieškojimo chaotiškame pasaulyje simbolis.

 • #7.     Džeiko ir Bretto santykius apsunkina Džeiko impotencija. Idėjos santrauka: Džeiko ir Bretto santykius filme „The Sun also Rises“ apsunkina Džeiko impotencija. Nepaisant stiprių jausmų vienas kitam, jie negali užbaigti savo santykių, todėl kyla įtampa ir nusivylimas.

  Džeiko ir Brettso santykius filme „The Sun also Rises“ apsunkina Džeiko impotencija. Jake'as yra Pirmojo pasaulinio karo veteranas, kuris buvo sužeistas per karą, todėl negalėjo seksualiai atlikti savo veiklą. Nepaisant stiprių jausmų vienas kitam, jie negali užbaigti savo santykių, todėl kyla įtampa ir nusivylimas. Džeikas gėdijasi savo impotencijos ir mano, kad dėl to jis ne toks vyras, o Brettas yra nusivylęs savo pačios troškimais ir tuo, kad ji negali jų išsipildyti. Dėl to tarp jų atsiranda nesantaika, nes jie abu stengiasi susitaikyti su savo padėtimi.

  Impotencija taip pat turi įtakos jų santykiams su kitais romano veikėjais. Džeikas negali būti romantiškas herojus, kurio trokšta Brettas, ir dėl to ji ieško kitų vyrų. Džeikas pavydi ir piktinasi šiais kitais vyrais, o tai dar labiau apsunkina jų santykius. Džeiko impotencija taip pat turi įtakos jo santykiams su kitais veikėjais, nes jis negali būti tokia stipri, vyriška figūra, kokios jie tikisi.

  Impotencija yra metafora didesnėms romano temoms, tokioms kaip karo beprasmybė ir žmonių nesugebėjimas valdyti savo likimų. Džeiko impotencija – tai priminimas apie žmonių bejėgiškumą didesnių jėgų akivaizdoje ir padeda pabrėžti romano veikėjų kovas.

 • #8.     Romane gvildenamos meilės, netekties ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos. Idėjos santrauka: Saulė taip pat teka, nagrinėja meilės, praradimo ir gyvenimo prasmės paieškos temas. Personažai visi kažko ieško, bet negali to rasti nei savo santykiuose, nei festivalio chaose.

  Ernesto Hemingway'aus „Saulė taip pat teka“ – romanas, kuriame nagrinėjamos meilės, praradimo ir gyvenimo prasmės paieškos temos. Visi romano veikėjai kažko ieško, bet negali to rasti nei savo santykiuose, nei festivalio chaose. Romane pasakojama apie Jake'o Barneso, ledi Bretto Ashley ir Roberto Cohno gyvenimą, kai jie ieško meilės, priėmimo ir tikslo jausmo. Džeikas yra Pirmojo pasaulinio karo veteranas, kuris stengiasi rasti savo vietą pasaulyje. Ledi Brett Ashley yra graži moteris, kuri ieško meilės ir priėmimo, bet negali jos rasti savo santykiuose. Robertas Cohnas yra žydas, ieškantis priklausymo jausmo ir gyvenimo tikslo. Per jų kovas romane gvildenamos meilės, praradimo ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos.

  Romane nagrinėjama mintis, kad meilė ir priėmimas ne visada randami santykiuose, o kartais gyvenimo prasmės paieška gali būti sunki ir vieniša kelionė. Džeikas, Bretas ir Robertas stengiasi rasti meilę ir priėmimą, tačiau savo santykiuose negali to rasti. Džeikas negali rasti meilės santykiuose su Bretu, o Bretas negali rasti pritarimo santykiuose su vyrais. Robertas negali rasti priklausomybės jausmo santykiuose su kitais žmonėmis. Per jų kovas romane nagrinėjama mintis, kad meilė ir priėmimas ne visada randami santykiuose.

  Romane taip pat nagrinėjama mintis, kad gyvenimo prasmės paieškos gali būti sunki ir vieniša kelionė. Džeikas, Bretas ir Robertas stengiasi rasti gyvenimo tikslo jausmą, tačiau festivalio chaose jie negali jo rasti. Džeikas negali rasti savo gyvenimo tikslo, o Bretas negali rasti tikslo savo santykiuose. Robertas negali rasti tikslo savo santykiuose su kitais žmonėmis. Per jų kovas romane nagrinėjama mintis, kad gyvenimo prasmės paieška gali būti sunki ir vieniša kelionė.

  „Saulė taip pat teka“ – romanas, kuriame nagrinėjamos meilės, praradimo ir gyvenimo prasmės ieškojimo temos. Per Džeiko, Bretto ir Roberto kovas romane nagrinėjama mintis, kad meilė ir priėmimas ne visada randami santykiuose, o gyvenimo prasmės paieška gali būti sunki ir vieniša kelionė. Romanas yra galingas žmogaus būklės tyrinėjimas ir gyvenimo prasmės ieškojimas.

 • #9.     Romano veiksmas vyksta po Pirmojo pasaulinio karo. Idėjos santrauka: saulė taip pat kyla po Pirmojo pasaulinio karo. Karas privertė veikėjus sunkiai susitaikyti su savo patirtimi ir rasti naują tikslą. gyvenimą.

  Filmas „Saulė taip pat teka“ vyksta po Pirmojo pasaulinio karo. Dėl karo veikėjams sunku susitaikyti su savo patirtimi ir rasti naują gyvenimo tikslą. Romane pasakojama apie grupę emigrantų iš Paryžiaus ir Ispanijos, ieškančių prasmės ir paguodos pasaulyje, kurį amžinai pakeitė karas. Veikėjus persekioja prisiminimai apie karą ir patirtus nuostolius, jie sunkiai ieško būdų, kaip judėti pirmyn. Romane nagrinėjamas psichologinis karo poveikis veikėjams, taip pat socialiniai ir kultūriniai pokyčiai, įvykę po konflikto.

  Romano veiksmas vyksta 1920-aisiais, didelių permainų ir permainų laikais. Veikėjai bando įprasminti pasaulį, kurį amžinai pakeitė karas. Jie ieško būdo judėti į priekį, tačiau taip pat sunkiai susitaiko su patirtais nuostoliais. Romane nagrinėjamas psichologinis karo poveikis veikėjams, taip pat socialiniai ir kultūriniai pokyčiai, įvykę po konflikto. Romanas yra galingas žmogaus būklės po karo tyrinėjimas ir nesenstanti klasika, kuri ir šiandien sulaukia skaitytojų atgarsio.

 • #10.     Romanas yra Prarastosios kartos komentaras. Idėjos santrauka: Saulė taip pat teka – tai „Prarastosios kartos“ komentaras – terminas, vartojamas apibūdinti nusivylusį XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio jaunimą. Visi romano veikėjai kažko ieško, bet negali to rasti nei savo santykiuose, nei festivalio chaose.

  „The Sun also Rises“ – tai „Prarastosios kartos“ komentaras – terminas, vartojamas apibūdinti nusivylusį XX a. 20-ojo dešimtmečio jaunimą. Visi romano veikėjai kažko ieško, bet negali to rasti nei savo santykiuose, nei festivalio chaose. Pagrindinis veikėjas Jake'as Barnesas yra Pirmojo pasaulinio karo veteranas, negalintis rasti paguodos santykiuose su ledi Brett Ashley ar Robertu Cohnu. Brett yra moteris, kuri ieško meilės ir draugystės, bet negali jos rasti santykiuose su Džeiku ar Cohnu. Cohnas yra žydas, kuris ieško priėmimo ir pagarbos, bet negali to rasti santykiuose su Bretu ar Džeiku. Visi veikėjai kažko ieško, bet negali to rasti aplinkiniame pasaulyje.

  Romanas yra Prarastosios kartos komentaras, nes parodo, kaip veikėjai negali rasti tai, ko ieško juos supančiame pasaulyje. Personažai visi kažko ieško, bet negali to rasti nei savo santykiuose, nei festivalio chaose. Romane parodoma, kaip prarastoji karta negalėjo rasti paguodos juos supančiame pasaulyje ir kaip jie negalėjo rasti to, ko ieškojo savo santykiuose. Romanas yra Prarastosios kartos komentaras, nes parodo, kaip veikėjai nesugeba rasti tai, ko ieško juos supančiame pasaulyje, ir kaip jie negali rasti paguodos savo santykiuose.