Outlander 1991

Autorius Diana Gabaldon

Reitingas   

Santrauka:

 • „Outlander“ yra istorinis Dianos Gabaldon romanas apie keliones laiku, pirmą kartą išleistas 1991 m. Jame pasakojama apie ištekėjusią Antrojo pasaulinio karo medicinos seserį Claire Randall, kuri nukeliauja laiku į 1743 m. Škotiją. Ten ji sutinka Džeimį Freizerį, galantišką jauną škotų karį, ir įsipainioja į jakobitų sukilimą.

  Romanas prasideda 1945 m., kai Claire ir jos vyras Frankas Randallas yra antrą medaus mėnesį Škotijoje. Tyrinėjant stovinčius akmenis Craigh na Dun, Claire staiga nukeliauja atgal į 1743 m. Ją suranda grupė škotų, kurie nuveža į Leoch pilį, MacKenzie klano namus. Klanas priima Claire ir susidraugauja su kunigu Colum MacKenzie. Ją taip pat traukia jaunas škotų karys Jamie'is Fraseris, ir jiedu netrukus įsimyli.

  Claire sužino, kad ji buvo išsiųsta laiku atgal į jakobitų sukilimo laikotarpį, kai škotai kovojo už savo nepriklausomybę nuo anglų. Netrukus ji įsitraukia į kovą, o Džeimis ir Kler prisijungia prie jakobitų armijos. Jie keliauja į Prancūziją, kur susitinka Bonnie Prince Charlie ir prisijungia prie jo reikalo. Tačiau jakobitų armija nugalima Kulodeno mūšyje, o Džeimis ir Kler yra priversti bėgti.

  Romane pasakojama apie Claire ir Jamie, kai jie keliauja po Škotiją, bandydami išvengti juos medžiojančių anglų kareivių. Pakeliui jie susiduria su daugybe pavojų ir sunkumų, tačiau jų meilė vienas kitam išlieka stipri. Galiausiai jie patenka į stovinčius akmenis Craigh na Dun, kur Claire gali grįžti į savo laiką.

  „Outlander“ yra jaudinanti ir romantiška nuotykių istorija, kupina veiksmo, įtampos ir romantikos. Tai nesenstanti klasika, kuri skaitytojus žavi dešimtmečius.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Claire Randall yra ištekėjusi Antrojo pasaulinio karo slaugė, nugabenta laiku į 1743 m. Škotiją. Idėjos santrauka: Claire Randall yra ištekėjusi Antrojo pasaulinio karo slaugė, netikėtai perkeliama laiku į 1743 m. Škotiją, kur sutinka veržlų Hailando karį ir patenka į nuotykių ir pavojų pasaulį.

  Claire Randall yra ištekėjusi Antrojo pasaulinio karo slaugė, gyvenanti taikų gyvenimą su savo vyru 1945 m. Škotijoje. Vieną dieną, lankydama stovintį akmenų ratą, ji staiga nukeliauja laiku į 1743 m. Škotiją. Ji atsiduria keistame ir pavojingame pasaulyje, kur sutinka veržlų Hailendų karį Džeimį Freizerį. Netrukus Klerė patenka į intrigų ir nuotykių tinklą, nes ji yra priversta naršyti klastingame to meto politiniame kraštovaizdyje. Ji taip pat turi susitaikyti su tuo, kad yra svetimšalė svetimoje žemėje, ir turi rasti būdą, kaip išgyventi ir apsaugoti tuos, kuriuos myli.

  Netrukus Klerė patenka į pavojų ir jaudulio pasaulį, nes ji yra priversta susidurti su XVIII amžiaus Škotijos gyvenimo realijomis. Ji turi išmokti išgyventi pasaulyje, kuriame smurtas ir prietarai yra įprasti ir kur ji yra pašalinė. Ji taip pat turi rasti būdą, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nuo daugybės priešų, su kuriais susiduria. Pakeliui ji atranda jėgų ir drąsos, apie kurią niekada nežinojo, ir randa naujus namus Aukštaitijoje.

  Claires kelionė yra jaudinanti ir emocinga, nes ji atranda naują gyvenimą ir naują meilę laiku ir vietoje, toli nuo jos pačios. Per savo nuotykius ji išmoksta priimti savo naują tapatybę ir atranda stiprybės bei drąsos, apie kurią net nežinojo. Galų gale ji randa naujus namus Highlands ir naują gyvenimą su Jamie Fraser.

 • #2.     Klerė įsimyli jauną škotų karį Džeimį Freizerį. Idėjos santrauka: Claire įsimyli Jamie'į Freizerį, jauną škotų karį, ir yra priversta rinktis tarp savo ištikimybės vyrui XX amžiuje ir meilės Jamie XVIII amžiuje.

  Claire Randall yra ištekėjusi Antrojo pasaulinio karo slaugė, antrą kartą su vyru medaus mėnesį išvykusi Škotijoje. Pasivaikščiojimo miške metu ji netikėtai perkeliama laiku į XVIII amžių. Ji susipažįsta su Jamie'u Fraseriu, jaunu škotų kariu, ir jiedu greitai įsimyli. Claire blaškosi tarp lojalumo vyrui XX amžiuje ir meilės Jamie XVIII amžiuje. Ji turi priimti sunkų sprendimą tarp dviejų vyrų, o jos pasirinkimo pasekmės turės ilgalaikės įtakos jos gyvenimui.

  Džeimis yra drąsus ir ištikimas karys, pasiryžęs apsaugoti Kler nuo XVIII amžiaus pavojų. Jis yra pasirengęs rizikuoti savo gyvybe, kad apsaugotų ją, o jo drąsa ir stiprybė yra Kler paguodos šaltinis. Nepaisant kliūčių, su kuriomis jie susiduria, jų meilė vienas kitam stiprėja su kiekviena diena. Claire turi nuspręsti, ar ji nori palikti vyrą ir likti praeityje su Jamie, ar sugrįš į XX amžių ir gyvenimą, kurį kadaise pažinojo.

  Claires savęs atradimo kelionė yra galinga ir emocinga. Ji turi susidurti su savo jausmais Jamie ir nuspręsti, ar yra pasirengusi atsisakyti gyvenimo, kurį turi dabartyje, kad galėtų ateiti su juo. Jos sprendimas turės ilgalaikį poveikį jos gyvenimui, ir ji turi rasti drąsos padaryti teisingą pasirinkimą.

 • #3.     Claire ir Jamie turi kovoti, kad apsaugotų savo meilę nuo istorijos jėgų. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi kovoti, kad apsaugotų savo meilę nuo istorijos jėgų, nes juos persekioja britų armija ir kerštingi jakobitų klanai.

  Claire ir Jamies meilės istorija yra viena ikoniškiausių literatūroje. Įsikūręs XVIII amžiuje Škotijoje, jie turi kovoti, kad apsaugotų savo meilę nuo istorijos jėgų. Britų kariuomenė pasiryžusi sugauti škotų aukštaičių Džeimį, o kerštingi jakobitų klanai siekia keršto. Nepaisant šansų, Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip likti kartu ir apsaugoti savo meilę nuo audringų to meto įvykių.

  Pora turi panaudoti visas savo jėgas ir drąsą, kad išgyventų laiko pavojų. Jie turi pergudrauti britų armiją ir jakobitų klanus, taip pat susidoroti su socialiniais ir politiniais eros neramumais. Claire ir Jamie taip pat turi rasti būdą, kaip išlaikyti savo meilę gyvą, nepaisant nuolatinės išsiskyrimo grėsmės. Savo drąsa ir ryžtu jie turi rasti būdą, kaip apsaugoti savo meilę nuo istorijos jėgų.

  Claire ir Jamies istorija yra meilės galios ir žmogaus dvasios stiprybės liudijimas. Nepaisant šansų, jie turi kovoti, kad apsaugotų savo meilę nuo istorijos jėgų. Jų istorija primena, kad meilė gali nugalėti viską, net ir susiklosčius sunkiausioms aplinkybėms.

 • #4.     Claire ir Jamie taip pat turi apsisaugoti nuo baisaus Black Jack Randall. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie taip pat turi apsisaugoti nuo grėsmingo Juodojo Džeko Randalo, britų karininko, pasiryžusio paversti Klerą sava.

  Claire ir Jamie Fraser vykdo misiją apsaugoti Škotiją nuo britų pajėgų. Tačiau jie taip pat turi apsisaugoti nuo baisaus Black Jack Randall. Randalas yra britų karininkas, pasiryžęs paversti Claire sava. Jis negailestingas jos siekia ir nieko nesustos, kad gautų tai, ko nori. Jis yra pavojingas ir galingas priešas, todėl Claire ir Jamie turi panaudoti visą savo protą ir drąsą, kad liktų vienu žingsniu jo priekyje.

  Randallas yra žiaurus ir apsiskaičiuojantis žmogus ir naudos visas būtinas priemones, kad gautų tai, ko nori. Jis nori naudoti smurtą ir bauginimą, kad pasiektų savo norą, ir nedvejodamas įskaudins visus, kurie stovi jam kelyje. Claire ir Jamie turi būti budrūs, stengdamiesi apsisaugoti nuo jo, ir turi būti pasirengę susidurti su savo veiksmų pasekmėmis, jei jiems nepavyks.

  Juodasis Džekas Randalas yra didžiulis priešas, o Claire ir Jamie turi būti pasirengę padaryti viską, ko reikia, kad apsisaugotų nuo jo. Jie turi panaudoti savo drąsą ir išradingumą, kad jį pergudrautų, ir turi būti pasirengę rizikuoti, kad išliktų saugūs. Tai nebus lengva, bet su ryžtu ir jėga jie gali nugalėti Randalą ir apsaugoti Škotiją nuo jo tironijos.

 • #5.     Claire ir Jamie turi rasti būdą išgyventi pavojingame ir nepažįstamame pasaulyje. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi rasti būdą išgyventi pavojingame ir nepažįstamame pasaulyje, nes jie stengiasi apsaugoti savo meilę ir gyvybę.

  Claire ir Jamie buvo įmesti į pasaulį, kuris yra ir pavojingas, ir nepažįstamas. Jie turi rasti būdą, kaip išgyventi šioje naujoje aplinkoje, kartu saugodami savo meilę ir gyvybes. Jie turi išmokti naršyti nepažįstamoje vietovėje, rasti maisto ir pastogės, apsisaugoti nuo pavojų, tykančių šešėlyje. Jie taip pat turi rasti būdą, kaip likti kartu, nepaisant kliūčių, kurios jiems trukdo. Susidurdami su šio naujojo pasaulio iššūkiais, norėdami išgyventi, jie turi pasikliauti savo drąsa, jėga ir meile.

  Claire ir Jamie taip pat turi išmokti pasitikėti vienas kitu ir pasikliauti vieni kitų pagalba. Jie turi rasti būdą dirbti kartu, kad įveiktų kliūtis, kurios jiems trukdo. Jie taip pat turi išmokti pasikliauti savo vidine jėga ir drąsa, kad susidurtų su pavojais, su kuriais susiduria. Kai jie stengiasi išgyventi šiame naujame pasaulyje, jie taip pat turi rasti būdą, kaip išlaikyti savo meilę gyvą ir apsaugoti vienas kitą nuo žalos.

  Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip išgyventi pavojingame ir nepažįstamame pasaulyje, o tai darydami jie taip pat turi rasti būdą apsaugoti savo meilę ir gyvybę. Susidurdami su šio naujojo pasaulio iššūkiais, jie turi pasikliauti savo drąsa, jėga ir meile, kad išgyventų ir apsaugotų vienas kitą nuo žalos.

 • #6.     Claire ir Jamie taip pat turi apsaugoti savo negimusį vaiką nuo praeities pavojų. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie taip pat turi apsaugoti savo negimusį vaiką nuo praeities pavojų, nes jie susiduria su naujo gyvenimo iššūkiais kitu laiku.

  Claire ir Jamie buvo įmesti į pavojų ir netikrumo pasaulį, kai keliauja atgal į XVIII amžiaus Škotiją. Atsižvelgdami į papildomą negimusio vaiko atsakomybę, jie turi imtis papildomų atsargumo priemonių, kad užtikrintų savo saugumą. Jie turi žinoti apie galimus praeities pavojus, tokius kaip ligos, badas ir karas, ir imtis veiksmų, kad apsaugotų savo negimusį vaiką nuo šių grėsmių.

  Jie taip pat turi atsižvelgti į to meto socialinį ir politinį klimatą ir imtis veiksmų, kad užtikrintų, jog jų vaikas nepatirtų jokio išankstinio nusistatymo ar diskriminacijos. Jie taip pat turi žinoti apie galimą smurtą ir imtis veiksmų, kad apsaugotų savo vaiką nuo bet kokios žalos.

  Claire ir Jamie taip pat turi žinoti, kad vaikas gali būti atimtas iš jų, ir imtis veiksmų, kad užtikrintų, jog jų vaikas būtų saugus. Jie taip pat turi žinoti, kad jų vaiku gali būti pasinaudota, ir imtis veiksmų, kad jų vaikas nebūtų išnaudojamas.

  Claire ir Jamie taip pat turi žinoti, kad jų vaikas gali patirti bet kokią prievartą, ir imtis veiksmų, kad užtikrintų, jog jų vaikas nepatirtų jokios prievartos. Jie taip pat turi žinoti, kad vaikas gali būti atimtas iš jų, ir imtis veiksmų, kad užtikrintų, jog jų vaikas būtų saugus.

 • #7.     Claire ir Jamie turi rasti būdą grįžti į XX amžių. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi rasti būdą sugrįžti į XX amžių, nes jie ieško būdo, kaip susijungti su savo artimaisiais ir apsaugoti savo ateitį.

  Claire ir Jamie jau kurį laiką gyvena XVIII amžiuje ir labai nori rasti būdą grįžti į XX amžių. Jie daug išgyveno kartu ir nori susivienyti su savo artimaisiais ir apsaugoti savo ateitį. Jie turi rasti būdą, kaip keliauti laiku, ir jie turi tai padaryti neaptikti britų ar jakobitų.

  Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip panaudoti stovinčius Craigh na Dun akmenis, kad galėtų keliauti laiku atgal. Jie taip pat turi rasti būdą, kaip apsisaugoti nuo britų ir jakobitų, pasiryžusių juos išlaikyti XVIII a. Jie taip pat turi rasti būdą apsaugoti savo ateitį, nes žino, kad jei pasiliks XVIII amžiuje, jų ateitis kardinaliai pasikeis.

  Claire ir Jamie turi panaudoti visas savo žinias ir išteklius, kad surastų būdą sugrįžti į XX amžių. Jie turi panaudoti savo protą ir drąsą, kad rastų būdą keliauti laiku ir apsaugoti savo ateitį. Jie taip pat turi rasti būdą, kaip apsisaugoti nuo britų ir jakobitų, pasiryžusių juos išlaikyti XVIII a.

 • #8.     Claire ir Jamie turi kovoti su gamtos ir antgamtinėmis jėgomis. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi kovoti su gamtos ir antgamtinėmis jėgomis, kai susiduria su magijos ir paslapties kupino pasaulio iššūkiais.

  Claire ir Jamie turi susidoroti su magijos ir paslapties kupino pasaulio iššūkiais. Jie turi kovoti su gamtos ir antgamtinėmis jėgomis, važiuodami per žemę, kupiną pavojų ir netikrumo. Nuo tamsių Škotijos miškų iki paslaptingų stovinčių Craigh na Dun akmenų jie turi panaudoti savo protą ir drąsą, kad išgyventų. Pakeliui jie turi susidurti su raganomis, fėjomis ir kitomis mitų ir legendų būtybėmis. Jie taip pat turi kovoti su paties laiko jėgomis, keliaujant per šimtmečius, stengdamiesi rasti kelią atgal į savo laiką.

  Kelionė bus kupina pavojų ir nuotykių, nes jie turi panaudoti savo drąsą ir išradingumą, kad įveiktų savo kelyje esančias kliūtis. Jie turi pasikliauti vienas kitu, kad išgyventų, o jų meilė bus išbandyta, kai jie susidurs su nežinomybe. Galų gale jie turi rasti būdą, kaip nugalėti gamtos ir antgamtines jėgas ir grįžti namo.

 • #9.     Claire ir Jamie turi susidurti su savo praeities paslaptimis. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi susidurti su savo praeities paslaptimis, kai jie atskleidžia tiesą apie savo šeimas ir savo likimus.

  Claire ir Jamie gyvena nuotykių ir romantikos kupiną gyvenimą nuo tada, kai pirmą kartą susitiko Škotijoje. Tačiau dabar jie turi susidurti su savo praeities paslaptimis. Atskleidę tiesą apie savo šeimas ir savo likimus, jie turi susidurti su savo pasirinkimų pasekmėmis ir paslaptimis, kurias slėpė. Jie turi susidoroti su savo praeities skausmu ir ateities netikrumu ir rasti būdą, kaip judėti pirmyn kartu.

  Claire ir Jamie turi susidurti su savo praeities paslaptimis, kad galėtų judėti pirmyn. Jie turi išmokti pasitikėti vienas kitu ir atvirauti apie savo praeitį, net jei tai reikštų susidurti su sunkiomis tiesomis. Jie turi išmokti priimti vienas kitą tokius, kokie jie yra, ir savo pasirinktus sprendimus bei rasti būdą, kaip kartu judėti pirmyn. Tik tada jie gali iš tikrųjų priimti ateitį ir gyvenimą, kurį sukūrė kartu.

 • #10.     Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip įveikti atotrūkį tarp praeities ir dabarties. Idėjos santrauka: Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip įveikti atotrūkį tarp praeities ir dabarties, nes jiems sunku susikurti bendrą gyvenimą pažįstamame ir keistame pasaulyje.

  Claire ir Jamie buvo įmesti į pažįstamą ir keistą pasaulį. Juos skyrė laikas ir dabar jie turi rasti būdą, kaip užpildyti atotrūkį tarp praeities ir dabarties. Jie turi išmokti prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo, išlaikydami savo praeities vertybes ir tradicijas. Jie turi rasti būdą, kaip gyventi kartu, nepaisant iššūkių, su kuriais susiduriama gyvenant dviejose skirtingose erose.

  Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip suderinti savo praeitį ir dabartį, o gyvenimas būtų prasmingas ir turiningas. Jie turi išmokti priimti dviejų pasaulių skirtumus ir rasti būdą, kaip priversti juos dirbti kartu. Jie turi rasti būdą, kaip įveikti atotrūkį tarp praeities ir dabarties ir sukurti gyvenimą, kuris būtų patogus ir patenkintas.

  Claire ir Jamie turi rasti būdą, kaip kartu gyventi prasmingą ir pilnavertį. Jie turi išmokti priimti dviejų pasaulių skirtumus ir rasti būdą, kaip priversti juos dirbti kartu. Jie turi rasti būdą, kaip įveikti atotrūkį tarp praeities ir dabarties ir sukurti gyvenimą, kuris būtų patogus ir patenkintas. Tik tada jie galės gyventi kartu, kuris būtų prasmingas ir turiningas.