Motociklo dienoraščiai: užrašai apie kelionę į Lotynų Ameriką 1993

Autorius Ernesto Che Gevara

Reitingas   

Santrauka:

 • Ernesto Che Guevaros „Motociklo dienoraščiai: užrašai apie kelionę į Lotynų Ameriką“ yra garsaus revoliucijos lyderio parašytas kelionių aprašymas. Jame aprašoma jo kelionė per Lotynų Ameriką 1952 m., kai jam buvo 23 metai. Knyga yra dienoraščio įrašų, laiškų ir apmąstymų apie žmones ir vietas, su kuriomis jis susidūrė savo kelionių metu, derinys.

  Kelionė prasideda Buenos Airėse, Argentinoje, kur Guevara ir jo draugas Alberto Granado iškeliauja ant motociklo. Jie keliauja per Andų kalnus, Atakamos dykumą ir Amazonės atogrąžų miškus, pakeliui susidurdami su įvairiais žmonėmis ir kultūromis. Guevara apmąsto savo matomą skurdą ir nelygybę bei didėjantį supratimą apie socialines neteisybes Lotynų Amerikoje. Jis taip pat rašo apie savo asmeninį augimą ir transformaciją kelionės metu.

  Knyga yra intymus žvilgsnis į Guevaros gyvenimą ir mintis šiuo formavimosi laikotarpiu. Tai ryškus ir dažnai humoristinis pasakojimas apie jo keliones, taip pat galingas to meto politinių ir socialinių problemų tyrinėjimas. „Motociklo dienoraščiai“ yra įkvepiantis ir verčiantis susimąstyti skaitymas, liudijantis Gevaros drąsą ir įsipareigojimą laikytis teisingumo.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Ernesto Guevara kelionė: Ernesto Guevara ir jo draugas Alberto Granado leidžiasi į kelionę po Lotynų Ameriką motociklu, kuri yra jų asmeninio augimo ir regiono tyrinėjimo katalizatorius.

  Ernesto Guevara ir jo draugas Alberto Granado motociklu leidosi į kelionę po Lotynų Ameriką, kuri buvo jų asmeninio augimo ir regiono tyrinėjimo katalizatorius. Pakeliui jie susidūrė su įvairiais žmonėmis ir kultūromis bei patyrė atšiaurią skurdo ir nelygybės tikrovę. Keliaudami jie geriau suprato regioną ir jo žmones bei išugdė stiprų solidarumo su engiamais jausmą. Kelionė taip pat suteikė jiems unikalią galimybę apmąstyti savo gyvenimą ir vertybes bei pamąstyti apie geresnės ateities galimybes. Savo kelionės pabaigoje Ernesto ir Alberto labai vertino Lotynų Amerikos grožį ir įvairovę bei įsipareigojo siekti socialinio teisingumo ir revoliucinių pokyčių.

  Kelionė Ernesto Guevara buvo permaininga patirtis, kuri galiausiai suformavo jo politines pažiūras ir įsipareigojimą revoliucinei kovai. Jį labai sujaudino skurdas ir nelygybė, su kuriuo susidūrė, ir jis išugdė stiprų solidarumo su engiamąjais jausmą. Jis taip pat geriau suprato regioną ir jo žmones bei įsipareigojo siekti socialinio teisingumo ir revoliucinių pokyčių. Ši kelionė buvo esminis žingsnis Ernesto kelyje į revoliucijos lyderį ir suteikė jam įkvėpimo bei motyvacijos kovoti už geresnę ateitį.

 • #2.     Lotynų Amerikos kultūra: Ernesto ir Alberto tyrinėja Lotynų Amerikos kultūrą, mokosi apie žmones, jų papročius ir kovas.

  Ernesto ir Alberto tyrinėja Lotynų Amerikos kultūrą, mokosi apie žmones, jų papročius ir kovas. Jie keliauja po žemyną, aplanko įvairias šalis ir miestus, susitinka su žmonėmis iš visų sluoksnių. Jie mokosi apie regiono istoriją, politines ir ekonomines sistemas, socialines ir kultūrines normas. Jie taip pat sužino apie unikalius iššūkius, su kuriais susiduria Lotynų Amerikos gyventojai, pavyzdžiui, skurdą, nelygybę ir smurtą. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto giliau supranta Lotynų Amerikos kultūrą ir jos žmones.

  Ernesto ir Alberto taip pat tyrinėja kultūrinius Lotynų Amerikos aspektus, tokius kaip muzika, menas ir literatūra. Jie lanko muziejus, galerijas ir bibliotekas, dalyvauja koncertuose ir spektakliuose. Jie mokosi apie tradicines ir modernias meno formas bei įvairius muzikos stilius. Jie taip pat tyrinėja regiono literatūrą, skaitydami tokių autorių kaip Gabriel García Márquez, Mario Vargas Llosa ir Isabel Allende kūrinius. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto labiau vertina Lotynų Amerikos kultūrą.

  Ernesto ir Alberto taip pat sužino apie Lotynų Amerikos žmonių kovas. Jie lanko skurdo, nelygybės ir smurto paveiktas bendruomenes ir sužino apie iššūkius, su kuriais susiduria šie žmonės. Jie taip pat sužino apie įvairius socialinius judėjimus ir organizacijas, kurios siekia pagerinti Lotynų Amerikos gyventojų gyvenimą. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto geriau supranta Lotynų Amerikos žmonių kovas ir kaip svarbu dirbti kartu kuriant geresnę ateitį visiems.

 • #3.     Socialinė nelygybė: Ernesto ir Alberto liudija didžiulę socialinę nelygybę, kuri egzistuoja Lotynų Amerikoje, ir jos poveikį žmonėms.

  Ernesto ir Alberto liudija itin didelę socialinę nelygybę, kuri egzistuoja Lotynų Amerikoje, ir jos poveikį žmonėms. Visur jie mato ryškų kontrastą tarp turtingųjų ir vargšų. Kai kur jie mato turtinguosius, gyvenančius prabangoje, o vargšus – didžiuliame skurde. Kitose vietose jie mato, kaip turtingieji išnaudoja vargšus, pasinaudodami savo išsilavinimo ir išteklių stoka, kad išlaikytų juos vergovės būsenoje. Visur, kur jie eina, jiems primena didžiulius skirtumus tarp turinčių ir neturinčių.

  Nelygybė yra tokia paplitusi, kad ji paveikia kiekvieną gyvenimo aspektą. Ernesto ir Alberto mato, kaip turtingieji gali gauti geresnį išsilavinimą, sveikatos priežiūrą ir kitus išteklius, kurių vargšai tiesiog negali sau leisti. Jie taip pat mato, kaip turtingieji gali panaudoti savo galią ir įtaką manipuliuodami politine sistema savo naudai. Visur, kur jie eina, primena sistemos neteisybę ir būtinybę keistis.

  Ernesto ir Albertos kelionė yra ryškus priminimas apie itin didelę socialinę nelygybę, kuri egzistuoja Lotynų Amerikoje. Tai priminimas apie būtinybę keistis ir apie žmonių galią, kad šie pokyčiai įvyktų. Tai priminimas, kad, kad ir kokia sunki situacija atrodytų, visada yra vilties dėl geresnės ateities.

 • #4.     Politinis sąmoningumas: Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia politinę padėtį Lotynų Amerikoje ir pokyčių poreikį.

  Keliaudami per Lotynų Ameriką Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia politinę situaciją regione. Kad ir kur eitų, jie mato skurdą ir nelygybę, kurį sukėlė engiantys režimai ir korumpuotos vyriausybės. Jie mato imperializmo ir kolonializmo bei darbininkų klasės išnaudojimo padarinius. Jie taip pat supranta pokyčių poreikį ir politinio sąmoningumo svarbą.

  Ernesto ir Alberto vis labiau aistringai vertina socialinio teisingumo ir politinių reformų poreikį. Jie susitinka su žmonėmis iš visų sluoksnių ir išgirsta jų istorijas apie kovą ir priespaudą. Jie supranta solidarumo ir kolektyvinių veiksmų svarbą kovojant už geresnę ateitį. Jie taip pat supranta išsilavinimo ir žinių galią kovoje už išsivadavimą.

  Per savo kelionę Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia politinio sąmoningumo ir veiksmų poreikį. Jie supranta, kaip svarbu ginti tai, kas teisinga, ir kolektyvinių veiksmų galią kovojant už geresnę ateitį. Jie taip pat supranta išsilavinimo ir žinių svarbą išsivadavimo kovoje.

 • #5.     Draugystė: Ernesto ir Alberto draugystę išbando ir sustiprina jų kelionė, jie išmoksta pasikliauti vienas kitu.

  Ernesto ir Alberto draugystė buvo išbandyta jų kelionės metu. Jie susidūrė su daugybe kliūčių ir sunkumų, tačiau niekada nepasidavė vienas kitam. Nepaisant skirtumų, jie sugebėjo susiburti ir pasikliauti vienas kitu, kad išgyventų sunkius laikus. Jie išmoko pasitikėti ir priklausyti vienas kitam, o jų ryšys stiprėjo su kiekviena diena. Jie dalijosi istorijomis, juokėsi ir palaikė vieni kitus per gera ir bloga. Kelionės pabaigoje Ernesto ir Alberto tapo draugais visam gyvenimui.

  Kelionė jiems abiem buvo permaininga patirtis. Jie augo ir pasikeitė taip, kaip niekada nesitikėjo. Jie matė pasaulio grožį ir atšiaurumą ir išėjo iš jo naujai įvertinę gyvenimą. Ernesto ir Alberto draugystė buvo išbandyta ir sustiprinta jų kelionėje, ir jie išmoko pasikliauti vienas kitu taip, kaip niekada nemanė, kad tai įmanoma.

 • #6.     Savęs atradimas: Ernesto ir Alberto savo kelionę naudoja norėdami sužinoti daugiau apie save ir rasti savo vietą pasaulyje.

  Ernesto ir Alberto kelionė buvo savęs atradimo kelionė. Keliaudami per Lotynų Ameriką jie susidūrė su skirtingomis kultūromis, žmonėmis ir kraštovaizdžiais. Jie susidūrė su skirtingais gyvenimo būdais ir galėjo apmąstyti savo gyvenimą ir vertybes. Per savo kelionę jie galėjo geriau suprasti save ir savo vietą pasaulyje. Jie galėjo geriau įvertinti pasaulio grožį ir suprasti bei gerbti skirtingas kultūras. Jie taip pat geriau suprato socialinę ir ekonominę nelygybę, egzistuojančią Lotynų Amerikoje, ir socialinio teisingumo poreikį. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto sugebėjo geriau suprasti save ir juos supantį pasaulį bei rasti jame savo vietą.

 • #7.     Nuotykiai: Ernesto ir Alberto patiria įvairių nuotykių – nuo kelionės autostopu iki plaukimo plaustais, ir išmoksta įvertinti regiono grožį.

  Ernesto ir Alberto leidžiasi į tyrinėjimų ir nuotykių kelionę. Jie keliauja autostopu per kaimo apylinkes, susitinka su žmonėmis iš įvairių sluoksnių ir mokosi apie regiono kultūrą ir istoriją. Pakeliui jie dalyvauja įvairiose veiklose – nuo plaukimo plaustais upe iki senovinių griuvėsių tyrinėjimo. Per šią patirtį jie vertina regiono grožį ir jame gyvenančius žmones.

  Abu draugai kelionės metu taip pat susiduria su daugybe iššūkių. Jie turi susigrumti su stichijomis – nuo kaitrios saulės iki stingdančio šalčio. Jie taip pat turi susidoroti su atsitiktiniais pavojais, pavyzdžiui, kai yra apiplėšiami ginklu. Nepaisant šių kliūčių, Ernesto ir Alberto išlieka pasiryžę užbaigti kelionę ir kuo daugiau sužinoti apie šį regioną.

  Kelionės pabaigoje Ernesto ir Alberto patyrė įvairių nuotykių ir įgijo didesnį regiono įvertinimą. Jie pamatė krašto grožį ir žmonių stiprybę bei suprato savo kelionės svarbą. Motociklo dienoraščiai yra tyrinėjimų ir nuotykių galios liudijimas.

 • #8.     Skurdas: Ernesto ir Alberto liudija Lotynų Amerikoje egzistuojantį skurdą ir jo poveikį žmonėms.

  Ernesto ir Alberto liudija Lotynų Amerikoje egzistuojantį skurdą ir jo poveikį žmonėms. Visur jie mato žmones, gyvenančius didžiuliame skurde ir sunkiai sugyvenančius galą su galu. Jie mato žmones, gyvenančius lūšnose, kuriuose nėra vandens ar elektros, ir jie mato žmones, elgetaujančius gatvėse maisto. Jie taip pat mato skurdo poveikį žmonių sveikatai, nes daugelis kenčia nuo netinkamos mitybos ir ligų, kurių būtų buvę galima išvengti tinkamai maitinantis ir prižiūrint medicininę priežiūrą. Jie taip pat liudija, kad neturtingiesiems trūksta išsilavinimo ir darbo galimybių, taip pat trūksta prieigos prie pagrindinių paslaugų, tokių kaip švarus vanduo ir sanitarijos. Skurdas, kurį jie liudija, skaudina širdį ir primena, kad Lotynų Amerikoje reikia vykdyti socialines ir ekonomines reformas.

  Ernesto ir Alberto taip pat liudija žmonių atsparumą skurdo akivaizdoje. Nepaisant sunkių gyvenimo sąlygų, jie vis tiek sugeba rasti gyvenimo džiaugsmą. Jie mato, kaip žmonės juokiasi ir dainuoja, ir jie mato, kaip žmonės padeda vieni kitiems prireikus. Tai suteikia Ernesto ir Alberto vilčių, kad gavę tinkamą paramą Lotynų Amerikos žmonės gali įveikti skurdą ir sukurti sau geresnę ateitį.

 • #9.     Svetingumas: Ernesto ir Alberto laukiami nepažįstamų žmonių namuose ir sužino apie žmonių svetingumą.

  Ernesto ir Alberto į svetimus namus buvo priimti išskėstomis rankomis. Visur, kur jie eidavo, buvo sutikti maloniai ir dosniai. Jie buvo kviečiami pavalgyti, buvo pasiūlytos lovos miegoti, dovanoti maisto ir drabužių. Žmonės, su kuriais jie susidūrė, norėjo pasidalinti savo istorijomis ir patirtimi bei sužinoti apie Ernesto ir Albertos kelionę. Žmonių svetingumas abiem keliautojams suteikė didelį paguodą ir džiaugsmą, o sutiktas gerumas juos labai sujaudino.

  Žmonių svetingumas priminė žmogiško ryšio svarbą ir gerumo galią. Tai buvo priminimas, kad, kad ir kokie skirtingi būtume, vis tiek galime susiburti ir pasidalinti savo istorijomis bei patirtimi. Ernesto ir Alberto buvo labai sujaudinti svetingumo, su kuriuo jie susidūrė, ir tai buvo priminimas apie žmogiškojo ryšio ir gerumo galią.

 • #10.     Religija: Ernesto ir Alberto tyrinėja sutiktų žmonių religinius įsitikinimus ir sužino apie tikėjimo svarbą Lotynų Amerikoje.

  Knygoje „Motociklo dienoraščiai“ Ernesto ir Alberto tyrinėja religinius žmonių, sutiktų kelionėje per Lotynų Ameriką, įsitikinimus. Jie sužino apie tikėjimo svarbą regione ir kaip jis formuoja žmonių, su kuriais jie susiduria, gyvenimus. Nuo čiabuvių Peru iki katalikų kunigų Čilėje Ernesto ir Alberto įgyja supratimą apie sutiktų žmonių dvasinius įsitikinimus. Jie sužino apie ritualus ir apeigas, kurios yra žmonių religinės praktikos dalis, ir kaip tikėjimas yra susipynęs su jų kasdieniu gyvenimu. Ernesto ir Alberto taip pat įgyja gilesnį supratimą apie religijos galią Lotynų Amerikoje ir kaip ji gali būti panaudota suburiant žmones prireikus. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto labiau vertina religijos vaidmenį Lotynų Amerikoje ir tai, kaip ją panaudoti suburiant žmones sunkumų metu.

 • #11.     Gamta: Ernesto ir Alberto vertina natūralios aplinkos grožį ir jos išsaugojimo svarbą.

  Ernesto ir Alberto labai vertino gamtos grožį. Keliaudami per Lotynų Ameriką jie nuolat bijojo nuostabių kraštovaizdžių, su kuriais susidūrė. Nuo vešlių Peru džiunglių iki didingų Čilės kalnų jie buvo kupini susižavėjimo natūralia aplinka. Jie taip pat pripažino gamtos išsaugojimo svarbą ir būtinybę apsaugoti ją nuo žmogaus veiklos sunaikinimo. Jie patys pamatė niokojantį miškų naikinimo, taršos ir kitų formų aplinkos blogėjimo poveikį ir buvo pasiryžę padaryti savo dalį, kad apsaugotų planetą.

  Ernesto ir Alberto kelionė priminė, kaip svarbu gerbti ir tausoti gamtą. Jie suprato, kad natūrali aplinka yra brangus išteklius, kurį reikia saugoti ateities kartoms. Jie taip pat suprato, kad gamtos grožį reikia puoselėti ir džiaugtis, juo reikia dalytis su kitais. Keliaudami Ernesto ir Alberto sugebėjo giliau įvertinti gamtos grožį ir jos išsaugojimo svarbą.

 • #12.     Švietimas: Ernesto ir Alberto sužino apie švietimo svarbą ir prieigos prie jo trūkumą Lotynų Amerikoje.

  Knygoje „Motociklo dienoraščiai“ Ernesto ir Alberto sužino apie švietimo svarbą ir prieigos prie jo trūkumą Lotynų Amerikoje. Jie tiesiogiai liudija sutiktų žmonių kovas ir jiems prieinamų mokymosi galimybių trūkumą. Jie taip pat sužino apie švietimo galią pakeisti gyvenimą ir apie tai, kaip svarbu visiems suteikti galimybę gauti išsilavinimą.

  Ernesto ir Alberto supranta, kad švietimas yra pagrindinė teisė ir būtina visuomenės raidai. Jie pripažįsta, kad švietimas yra raktas į asmenų ir bendruomenių potencialo išlaisvinimą ir kad jis yra būtinas kuriant teisingesnę ir teisingesnę visuomenę. Jie taip pat supranta, kad švietimas yra galingas socialinių pokyčių įrankis ir kad jis gali būti naudojamas siekiant suteikti žmonėms galių ir sukurti teisingesnį bei teisingesnį pasaulį.

  Per savo kelionę Ernesto ir Alberto suprato švietimo svarbą ir būtinybę suteikti galimybę juo naudotis visiems. Jie supranta, kad švietimas yra pagrindinė teisė ir kad jis būtinas visuomenės vystymuisi. Jie taip pat supranta, kad švietimas yra galingas socialinių pokyčių įrankis ir kad jis gali būti naudojamas siekiant suteikti žmonėms galių ir sukurti teisingesnį bei teisingesnį pasaulį.

 • #13.     Sveikatos priežiūra: Ernesto ir Alberto liudija, kad Lotynų Amerikoje nėra galimybės gauti sveikatos priežiūros paslaugų ir jos poveikį žmonėms.

  Ernesto ir Alberto liudija, kad Lotynų Amerikoje nėra prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos ir kaip tai daro žmonėms. Jie mato žmones, kenčiančius nuo ligų, kurių būtų buvę galima išvengti arba išgydyti, jei jiems būtų suteikta tinkama medicininė priežiūra. Jie taip pat liudija, kad sergantiesiems trūksta išteklių ir žinių apie pagrindines sveikatos priežiūros praktikas. Juos gąsdina tai, kad daugelis žmonių negali gauti jiems reikalingos medicininės pagalbos, o valdžia neskiria pakankamai išteklių, kad visi galėtų gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

  Abu vyrus stebina ir tai, kad Lotynų Amerikoje daugelis žmonių negali sau leisti medicininės priežiūros išlaidų, o tie, kurie gali susimokėti, dažnai gauna nekokybišką priežiūrą. Juos gąsdina tai, kad daugelis žmonių negali gauti jiems reikalingos medicininės pagalbos, o valdžia neskiria pakankamai išteklių, kad visi galėtų gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Juos trikdo ir tai, kad daugelis žmonių negali gauti reikiamos medicininės pagalbos dėl transporto ar kitų išteklių stokos.

  Ernesto ir Alberto yra pasiryžę ką nors padaryti, kad padėtų Lotynų Amerikos žmonėms gauti geresnę sveikatos priežiūrą. Jie nusprendžia pasinaudoti savo kelione, kad skleistų supratimą apie sveikatos priežiūros paslaugų trūkumą Lotynų Amerikoje ir pasisakytų už geresnę sveikatos priežiūros politiką. Jie taip pat naudoja savo kelionę rinkdami lėšas medicininei priežiūrai ir teikdami pagalbą tiems, kuriems jos reikia. Savo kelione jie tikisi pakeisti gyvenimą tų, kurie kenčia nuo prieigos prie sveikatos priežiūros trūkumo.

 • #14.     Diskriminacija: Ernesto ir Alberto yra Lotynų Amerikoje egzistuojančios diskriminacijos ir jos padarinių žmonėms liudininkai.

  Ernesto ir Alberto yra Lotynų Amerikoje egzistuojančios diskriminacijos ir jos padarinių žmonėms liudininkai. Visur jie mato, kad su žmonėmis elgiamasi skirtingai, atsižvelgiant į jų rasę, klasę ir lytį. Jie liudija, kad spalvotiems žmonėms neleidžiama naudotis pagrindinėmis paslaugomis, tokiomis kaip sveikatos priežiūra ir švietimas. Jie taip pat mato, kad žemesnių klasių žmonės yra traktuojami kaip antros klasės piliečiai, neturintys išteklių ar galimybių. Ernesto ir Alberto yra pasibaisėję akivaizdžios diskriminacijos liudininkais ir yra pasiryžę ką nors dėl to padaryti.

  Diskriminacija, kurią jie liudija, neapsiriboja rase ir klase. Jie taip pat mato diskriminaciją dėl lyties, kai moterys traktuojamos kaip prastesnės už vyrus. Jie mato, kad moterims neleidžiama gauti išsilavinimo ir įsidarbinti, jos patiria smurtą ir prievartą. Ernesto ir Alberto yra pasiryžę kovoti už visų žmonių teises, nepaisant jų rasės, klasės ar lyties.

  Ernesto ir Alberto kelionė liudija, kad gali stoti už tai, kas teisinga. Jie pasiryžę kovoti už teisingumą ir lygybę ir pasiryžę ką nors pakeisti. Jie pasiryžę užtikrinti, kad su kiekvienu būtų elgiamasi pagarbiai ir oriai ir kad visi turėtų vienodas galimybes ir išteklius. Ernesto ir Alberto kelionė primena, kad mes visi turime galią ką nors pakeisti ir kad visi turime galią kovoti už teisingumą ir lygybę.

 • #15.     Muzika: Ernesto ir Alberto vertina regiono muziką ir sužino apie jos svarbą Lotynų Amerikos kultūrai.

  Ernesto ir Alberto labai vertino regiono, per kurį keliavo, muziką. Jie suprato, kad tai yra neatsiejama Lotynų Amerikos kultūros dalis, ir jie norėjo sužinoti daugiau apie tai. Jie klausėsi sutiktų žmonių tradicinės muzikos, stebino stilių ir instrumentų įvairove. Jie taip pat mėgavosi šiuolaikiškesne regiono muzika, įkvėpė sutiktų muzikantų kūrybiškumo ir aistros. Ernesto ir Alberto pastebėjo, kad muzika yra galingas būdas susisiekti su Lotynų Amerikos žmonėmis ir kultūromis, ir jie buvo dėkingi už galimybę tai patirti.

  Ernesto ir Alberto taip pat nustatė, kad muzika yra puikus būdas išreikšti savo emocijas ir patirtį. Jie dažnai kartu dainuodavo dainas ir patys rašydavo dainų tekstus, kad išreikštų savo jausmus apie kelionę. Muzika jiems buvo būdas dalytis savo istorijomis ir bendrauti vieniems su kitais, o kelionių metu tai buvo paguodos ir džiaugsmo šaltinis. Ernesto ir Alberto pastebėjo, kad muzika yra galingas būdas susisiekti su Lotynų Amerikos žmonėmis ir kultūromis, ir jie buvo dėkingi už galimybę tai patirti.

 • #16.     Kalba: Ernesto ir Alberto sužino apie įvairias Lotynų Amerikoje vartojamas kalbas ir jų supratimo svarbą.

  Ernesto ir Albertos kelionė per Lotynų Ameriką jiems buvo akis atverianti patirtis. Jie susipažino su daugybe skirtingų kultūrų ir kalbų, buvo nustebinti regiono įvairove. Jie sužinojo apie įvairias Lotynų Amerikoje vartojamas kalbas, tokias kaip ispanų, portugalų, kečujų, aimarų ir nahuatlų, ir jų supratimo svarbą. Jie suprato, kad kalba yra galingas įrankis užmegzti ryšį su žmonėmis ir suprasti jų kultūrą. Jie taip pat pamatė, kaip kalba gali būti naudojama siekiant sumažinti žmonių skirtumus ir sukurti vienybės bei solidarumo jausmą. Mokydami apie Lotynų Amerikos kalbas, Ernesto ir Alberto sugebėjo giliau įvertinti regioną ir jo žmones.

  Ernesto ir Alberto taip pat sužinojo apie Lotynų Amerikos istoriją ir jos žmonių kovas. Jie matė, kaip kalba buvo naudojama tam tikroms grupėms engti ir marginalizuoti ir kaip ji buvo naudojama siekiant sukurti žmonių susiskaldymą. Jie taip pat pamatė, kaip kalba buvo naudojama siekiant įgalinti žmones ir sukurti tapatybės bei priklausymo jausmą. Per savo kelionę Ernesto ir Alberto geriau suprato kalbos svarbą Lotynų Amerikoje ir jos galią suburti žmones.

 • #17.     Politika: Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia politinę padėtį Lotynų Amerikoje ir pokyčių poreikį.

  Keliaudami Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia politinę padėtį Lotynų Amerikoje. Jie liudija regione egzistuojantį skurdą ir nelygybę bei galimybių stoką daugeliui jo piliečių. Jie supranta pokyčių poreikį ir politinių veiksmų svarbą, kad šie pokyčiai būtų įvykdyti. Jie aptaria įvairias politines ideologijas, su kuriomis susiduria, ir revoliucijos potencialą. Jie taip pat supranta Jungtinių Valstijų galią regione ir poreikį atsispirti jos įtakai. Keliaudami Ernesto ir Alberto vis labiau supranta, kad Lotynų Amerikoje reikia naujos politinės tvarkos ir kaip svarbu imtis veiksmų jai įgyvendinti.

 • #18.     Revoliucija: Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia revoliucijos Lotynų Amerikoje poreikį ir jos potencialą.

  Knygoje „Motociklo dienoraščiai“ Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia, kad Lotynų Amerikoje reikalinga revoliucija, keliaudami po žemyną. Jie patys mato skurdą ir nelygybę, egzistuojantį daugelyje šalių, kuriose jie lanko, ir supranta, kad revoliucija gali sukelti tikrų pokyčių. Keliaudami jie susitinka su žmonėmis, kuriuos paveikė daugelyje šalių galiojantys priespaudos režimai, ir supranta, kad reikia revoliucijos, kad būtų pasiektas teisingumas ir lygybė. Jie taip pat supranta, kad revoliucija gali sukelti naują laisvės ir demokratijos erą Lotynų Amerikoje. Kelionės pabaigoje Ernesto ir Alberto daug aiškiau supranta revoliucijos būtinybę Lotynų Amerikoje ir jos potencialą sukelti tikrus pokyčius.

 • #19.     Kapitalizmas: Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia kapitalizmo padarinius Lotynų Amerikoje ir pokyčių poreikį.

  Keliaudami Ernesto ir Alberto vis labiau suvokia kapitalizmo padarinius Lotynų Amerikoje. Jie liudija didžiulį skurdą ir nelygybę, kurį sukūrė kapitalizmas, ir galimybių stoką daugumai žmonių. Jie taip pat mato, kaip nedaugelis turtingųjų gali išnaudoti regiono išteklius savo naudai, o dauguma žmonių yra palikti nuošalyje. Tai verčia juos suprasti, kad norint sukurti teisingesnę visuomenę, reikia kažką keisti. Jie supranta, kad dabartinė kapitalizmo sistema neveikia daugumai žmonių ir kad reikia sukurti naują sistemą, kad visi galėtų naudotis vienodomis galimybėmis ir ištekliais. Jie vis labiau įsipareigoja kurti teisingesnę ir teisingesnę visuomenę, ir šis įsipareigojimas skatina jų kelionę.

  Ernesto ir Alberto supranta, kad dabartinė kapitalizmo sistema neveikia daugumai Lotynų Amerikos žmonių ir kad reikia sukurti naują sistemą, kad visi galėtų naudotis vienodomis galimybėmis ir ištekliais. Jie tiki, kad vienintelis būdas sukurti teisingesnę visuomenę yra mesti iššūkį esamai kapitalizmo sistemai ir sukurti naują sistemą, kuri būtų teisingesnė ir teisingesnė. Jie vis labiau įsipareigoja šiai idėjai, ir šis įsipareigojimas skatina jų kelionę. Jie supranta, kad vienintelis būdas sukurti teisingesnę ir teisingesnę visuomenę yra mesti iššūkį esamai kapitalizmo sistemai ir sukurti naują sistemą, kuri būtų teisingesnė ir teisingesnė.

 • #20.     Palikimas: Ernesto ir Alberto kelionė yra jų asmeninio augimo katalizatorius ir palieka ilgalaikį palikimą Lotynų Amerikai.

  Ernesto ir Albertos kelionė per Lotynų Ameriką jiems abiem buvo permaininga patirtis. Tai buvo savęs atradimo kelionė, nes jie susidūrė su skirtingomis kultūromis ir žmonėmis bei pamatė atšiaurias skurdo ir nelygybės realijas. Keliaudami jie geriau suprato pasaulį ir savo vietą jame. Jie taip pat išugdė stiprų solidarumo jausmą su žmonėmis, su kuriais susidūrė, ir įsipareigojo laikytis socialinio teisingumo.

  Ernesto ir Alberto kelionės palikimas Lotynų Amerikoje jaučiamas ir šiandien. Jų kelionė buvo socialinių ir politinių pokyčių, įvykusių regione per pastaruosius dešimtmečius, katalizatorius. Jų istorija įkvėpė Lotynų Amerikos gyventojų kartas kovoti už teisingesnę ir teisingesnę visuomenę. Tai taip pat buvo priminimas apie solidarumo svarbą ir kolektyvinių veiksmų galią. Ernesto ir Alberto kelionė ir toliau bus prisimenama kaip Lotynų Amerikos vilties ir pažangos simbolis.