Mažoji sveiko proto knyga, investavimas: vienintelis būdas užtikrinti sąžiningą akcijų rinkos grąžą 2007

Autorius John C. Bogle

Reitingas ,   

Santrauka:

 • „Mažoji sveiko proto investavimo knyga: vienintelis būdas garantuoti teisingą akcijų rinkos grąžos dalį“ (John C. Bogle) yra išsamus investavimo į akcijų rinką vadovas. Knygoje pateikiama akcijų rinkos apžvalga, paaiškinami investavimo pagrindai ir patariama, kaip maksimaliai išnaudoti investicijas. Bogle apibūdina diversifikavimo svarbą, indeksų fondų galią ir spąstus, susijusius su bandymu nustatyti rinkos laiką. Jis taip pat pataria, kaip pasirinkti akcijas, investicinius fondus ir ETF bei kaip sukurti portfelį, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams.

  Bogle pradeda diskutuodamas apie akcijų rinkos supratimo svarbą ir su investavimu susijusią riziką. Jis paaiškina diversifikacijos sąvoką ir kaip ji gali padėti sumažinti riziką. Tada jis apibūdina indeksų fondų, kurie yra nebrangios, efektyviai apmokestinamos investicijos, kurios seka plataus rinkos indekso rezultatus, pranašumus. Jis taip pat paaiškina turto paskirstymo sąvoką, ty investicijų padalijimą į skirtingas turto klases, siekiant sumažinti riziką ir padidinti grąžą.

  Tada Bogle pataria, kaip pasirinkti akcijas, investicinius fondus ir ETF. Jis paaiškina skirtingus akcijų tipus ir kaip jas įvertinti. Jis taip pat pataria, kaip pasirinkti investicinius fondus ir ETF bei kaip sukurti portfelį, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams. Jis taip pat aptaria, kaip svarbu subalansuoti savo portfelį ir kaip tai padaryti.

  Galiausiai „Bogle“ pateikia patarimų, kaip valdyti savo investicijas. Jis paaiškina, kaip svarbu turėti ilgalaikį investicijų planą ir kaip jo laikytis. Jis taip pat pataria, kaip stebėti savo investicijas ir prireikus koreguoti portfelį. Jis taip pat aptaria mokesčių ir rinkliavų mažinimo svarbą ir kaip tai padaryti.

  „Little Book of Common Sense Investing“ yra neįkainojamas šaltinis kiekvienam, norinčiam investuoti į akcijų rinką. Jame pateikiama išsami akcijų rinkos apžvalga ir patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti savo investicijas. Tai svarbus vadovas visiems, norintiems sukurti sėkmingą portfelį.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Pradėkite anksti: ankstyvas ir reguliarus investavimas yra raktas į ilgalaikę sėkmę. Iš anksto investuodami galite pasinaudoti galimybe didinti grąžą, o reguliariai investuodami galite pasinaudoti dolerio sąnaudų vidurkiu.

  Anksti pradžia yra vienas iš svarbiausių žingsnių į sėkmingą investavimą. Investuodami anksti galite pasinaudoti pelno didinimo galia. Sudėtinė grąža yra tada, kai investicijų grąža reinvestuojama, todėl galite uždirbti dar daugiau. Tai gali būti galinga priemonė ilgalaikiams investuotojams, nes tai leidžia jūsų pinigams laikui bėgant eksponentiškai augti.

  Investuodami iš anksto, galite ne tik pasinaudoti sudėtinės grąžos pranašumais, bet ir pasinaudoti dolerio sąnaudų vidurkiu. Dolerio išlaidų vidurkis yra tada, kai investuojate fiksuotą pinigų sumą reguliariais intervalais, neatsižvelgiant į rinkos sąlygas. Tai padeda sumažinti riziką investuoti į nepastovias rinkas, nes laikui bėgant investuojate pastovią pinigų sumą.

  Investuodami anksti ir reguliariai, galite pasinaudoti didėjančia grąža ir dolerio išlaidų vidurkiu. Tai gali padėti jums padidinti ilgalaikę grąžą ir užtikrinti, kad gausite teisingą akcijų rinkos grąžos dalį.

 • #2.     Investuokite į pigių indeksų fondus: pigių indeksų fondai yra geriausias būdas investuoti į akcijų rinką. Jie suteikia platų diversifikavimą, mažas išlaidas ir ilgalaikę grąžą, kuri greičiausiai viršys aktyviai valdomų fondų grąžą.

  Investavimas į pigių indeksų fondus yra protingas būdas įsitraukti į akcijų rinką. Indekso fondai yra investicinio fondo tipas, kuris seka konkretų rinkos indeksą, pvz., S&P 500. Investuodami į indeksų fondą, jūs iš esmės investuojate į visą akcijų rinką, nes indeksų fondas laikys įvairias akcijas, kurios aukštyn indeksu. Tai suteikia platų diversifikavimą, o tai padeda sumažinti riziką. Be to, indeksų fondai paprastai turi mažesnes sąnaudas nei aktyviai valdomi fondai, o tai reiškia, kad daugiau jūsų pinigų skiriama investicijoms, o ne mokesčiams. Galiausiai, indeksų fondai ilgą laiką istoriškai viršijo aktyviai valdomus fondus, todėl tikėtina, kad jūsų investicijos atsipirks geresnę grąžą.

  Investuojant į indeksų fondus svarbiausia yra ieškoti fondų su mažomis sąnaudomis. Daugelio indeksų fondų išlaidų koeficientas yra 0,2% arba mažesnis, o tai yra daug mažesnis nei vidutinis aktyviai valdomas fondas. Tai reiškia, kad daugiau jūsų pinigų skiriama investicijoms, o ne mokesčiams, o tai gali turėti didelį skirtumą jūsų grąžai per ilgą laiką. Be to, turėtumėte ieškoti fondų, kurie seka platų rinkos indeksą, pvz., S&P 500, nes tai suteiks jums didžiausią diversifikaciją.

  Apskritai investavimas į pigių indeksų fondus yra puikus būdas įsitraukti į akcijų rinką. Jie suteikia platų diversifikavimą, mažas išlaidas ir ilgalaikę grąžą, kuri greičiausiai viršys aktyviai valdomų fondų grąžą. Jei ieškote būdo investuoti į akcijų rinką, indeksų fondai yra puikus pasirinkimas.

 • #3.     Venkite rinkos laiko: rinkos laikas yra kvailas žaidimas. Bandymas nustatyti rinkos laiką yra laiko ir pinigų švaistymas, todėl tikėtina, kad tai duos blogesnę grąžą nei tiesiog investuojant į pigių indeksų fondą.

  Venkite rinkos laiko: Rinkos laiko nustatymas yra strategija, kuria bandoma numatyti, kada pirkti ir parduoti akcijas, kad būtų maksimaliai padidinta grąža. Deja, tai kvailas žaidimas. Bandymas nustatyti rinkos laiką yra laiko ir pinigų švaistymas, todėl tikėtina, kad tai duos blogesnę grąžą nei tiesiog investuojant į pigių indeksų fondą. Rinkos laiko nustatymas yra sudėtingas ir nenuspėjamas darbas, todėl neįmanoma nuosekliai numatyti akcijų rinkos krypties. Net ir labiausiai patyrusiems investuotojams sunku numatyti rinkos judėjimus, todėl tikėtina, kad bet kokie bandymai nustatyti rinkos laiką bus nesėkmingi. Užuot bandę nustatyti rinkos laiką, investuotojai turėtų sutelkti dėmesį į ilgalaikį investavimą ir savo portfelių diversifikavimą. Investavimas į pigių indeksų fondą yra paprastas ir efektyvus būdas užtikrinti, kad gausite teisingą akcijų rinkos grąžos dalį.

 • #4.     Subalansuokite savo portfelį: svarbu subalansuoti savo portfelį siekiant užtikrinti, kad jūsų investicijos atitiktų jūsų tikslus ir toleranciją rizikai. Subalansavimas padeda sumažinti riziką ir ilgainiui gali duoti geresnę grąžą.

  Portfelio subalansavimas yra svarbi investavimo dalis. Tai padeda užtikrinti, kad jūsų investicijos atitiktų jūsų tikslus ir toleranciją rizikai. Subalansavimas padeda sumažinti riziką ir ilgainiui gali duoti geresnę grąžą. Tai apima periodišką investicijų į portfelį koregavimą, kad būtų išlaikytas norimas turto paskirstymas. Tai galima padaryti parduodant dalį investicijų, kurių vertė padidėjo, ir perkant daugiau investicijų, kurių vertė sumažėjo. Tai padeda išlaikyti jūsų portfelį diversifikuotą ir sumažina riziką, kad per daug pinigų bus investuota į vieną konkrečią turto klasę.

  Subalansavimas taip pat gali padėti sumažinti rinkos nepastovumo poveikį. Periodiškai koreguodami investicijų į savo portfelį derinį, galite sumažinti riziką, kad per daug pinigų bus investuota į vieną konkrečią turto klasę. Tai gali padėti sumažinti didelių nuostolių dėl rinkos nuosmukio riziką. Subalansavimas taip pat gali padėti užtikrinti, kad jūsų portfelis atitiktų jūsų ilgalaikius tikslus ir toleranciją rizikai.

  Portfelio subalansavimas yra svarbi investavimo dalis ir gali padėti sumažinti riziką bei užtikrinti geresnę ilgalaikę grąžą. Svarbu periodiškai peržiūrėti savo portfelį ir prireikus koreguoti, kad investicijos atitiktų jūsų tikslus ir toleranciją rizikai.

 • #5.     Diversifikuokite savo investicijas: diversifikavimas yra labai svarbus norint sumažinti riziką ir pasiekti ilgalaikę sėkmę. Investavimas į įvairias turto klases ir sektorius gali padėti sumažinti riziką ir padidinti grąžą.

  Investicijų diversifikavimas yra svarbi bet kurios sėkmingos investavimo strategijos dalis. Investuodami į įvairias turto klases ir sektorius galite sumažinti riziką ir padidinti grąžą. Investavimas į akcijas, obligacijas, investicinius fondus ir kitas finansines priemones gali padėti paskirstyti jūsų riziką ir užtikrinti, kad nesate pernelyg veikiamas jokios konkrečios turto klasės. Be to, investicijų diversifikavimas gali padėti apsaugoti jus nuo rinkos nepastovumo ir laikui bėgant gauti pastovesnę grąžą.

  Diversifikuojant investicijas, svarbu atsižvelgti į savo rizikos toleranciją ir finansinius tikslus. Skirtingos turto klasės ir sektoriai gali turėti skirtingą rizikos ir grąžos lygį, todėl prieš investuojant pinigus svarbu suprasti su kiekviena investicija susijusią riziką. Be to, svarbu atsižvelgti į savo laiko horizontą ir pinigų sumą, kurią norite investuoti. Skirdami laiko savo finansiniams tikslams ir rizikos tolerancijai suprasti, galite sukurti diversifikuotą portfelį, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams.

  Investicijų diversifikavimas yra svarbi bet kurios sėkmingos investavimo strategijos dalis. Investuodami į įvairias turto klases ir sektorius galite sumažinti riziką ir padidinti grąžą. Be to, investicijų diversifikavimas gali padėti apsaugoti jus nuo rinkos nepastovumo ir laikui bėgant gauti pastovesnę grąžą. Skirdami laiko savo finansiniams tikslams ir rizikos tolerancijai suprasti, galite sukurti diversifikuotą portfelį, pritaikytą jūsų individualiems poreikiams.

 • #6.     Venkite brangių fondų: brangūs fondai yra bloga investicija. Tikėtina, kad pigių indeksų fondų rezultatai bus prastesni ir jie gali suvalgyti jūsų grąžą.

  Vengti brangių lėšų yra svarbi protingo investavimo dalis. Didelės kainos fondai yra bloga investicija, nes tikėtina, kad jie bus prastesni už pigių indeksų fondus. Taip yra todėl, kad didesni mokesčiai, susiję su šiomis lėšomis, sumažina grąžą, kurią galite tikėtis gauti. Mokesčiai, susiję su brangiais fondais, gali suvalgyti jūsų grąžą ir palikti mažiau pinigų, nei turėtumėte, jei būtumėte investavę į pigių indeksų fondą. Be to, brangūs fondai dažnai turi didesnę riziką, o tai gali dar labiau sumažinti jūsų grąžą.

  Renkantis fondus, į kuriuos norite investuoti, svarbu atlikti tyrimą. Būtinai palyginkite su skirtingais fondais susijusius mokesčius ir pasirinkite tą, kurio mokesčiai yra mažiausi. Tai padės užtikrinti, kad iš savo investicijų gautumėte didžiausią naudą ir kad nemokėsite per daug mokesčių. Be to, svarbu atsižvelgti į rizikos, susijusios su skirtingais fondais, lygį ir pasirinkti tą, kuris labiausiai tinka jūsų investavimo tikslams.

  Vengdami brangių fondų ir pasirinkdami pigių indeksų fondus, galite užtikrinti, kad iš savo investicijų gausite kuo daugiau naudos. Tai padės maksimaliai padidinti savo grąžą ir užtikrinti, kad gautumėte geriausią įmanomą investicijų grąžą.

 • #7.     Venkite aktyvaus valdymo: aktyvus valdymas yra pralaimėjimas. Daugumos aktyviai valdomų fondų našumas yra mažesnis už savo etalonus ir tikėtina, kad jie jums kainuos daugiau mokesčių.

  Aktyvus valdymas – tai strategija, kuri apima bandymą įveikti rinką, pasirenkant atskiras akcijas ar kitas investicijas, kurios, kaip tikimasi, pranoks rinką. Tai strategija, kurią dažnai naudoja profesionalūs investuotojai ir fondų valdytojai. Deja, tai strategija, kuri buvo įrodyta kaip iš esmės nesėkminga. Tyrimai parodė, kad daugumos aktyviai valdomų fondų rezultatai prastesni už savo lyginamuosius indeksus, pvz., S&P 500. Tai reiškia, kad investuotojai, pasirinkę aktyvų valdymą, greičiausiai gaus mažesnę grąžą nei tiesiog investavę į pigių indeksą. fondas, kuris seka tą patį lyginamąjį indeksą. Be to, aktyviai valdomiems fondams paprastai taikomi didesni mokesčiai nei indekso fondams, o tai dar labiau sumažina galimą investuotojų grąžą.

  Dėl šių priežasčių investuotojams paprastai rekomenduojama vengti aktyvaus valdymo ir pasirinkti pasyvų požiūrį. Tai apima investavimą į pigių indeksų fondą, kuris seka platų rinkos indeksą, pvz., S&P 500. Įrodyta, kad šis metodas yra sėkmingesnis ilgalaikėje perspektyvoje, nes nebereikia bandyti pasirinkti atskirų akcijų ar kitų akcijų. investicijų, kurios, kaip tikimasi, pralenks rinką. Be to, tai taip pat pašalina poreikį mokėti didesnius mokesčius už aktyviai valdomus fondus.

  Apibendrinant, aktyvus valdymas yra pralaimėjimas. Daugumos aktyviai valdomų fondų našumas yra mažesnis už savo etalonus ir tikėtina, kad jie jums kainuos daugiau mokesčių. Dėl šių priežasčių investuotojams paprastai rekomenduojama vengti aktyvaus valdymo ir pasirinkti pasyvų požiūrį. Tai apima investavimą į pigių indeksų fondą, kuris seka platų rinkos indeksą, pvz., S&P 500. Įrodyta, kad šis metodas yra sėkmingesnis ilgalaikėje perspektyvoje, ir tai yra vienintelis būdas užtikrinti teisingą akcijų dalį. rinkos grąžos.

 • #8.     Venkite nereikalingos rizikos: prisiimti nereikalingą riziką yra bloga idėja. Investuodami į rizikingą turtą galite patirti didelių nuostolių ir tikėtina, kad tai sumažins jūsų ilgalaikę grąžą.

  Bereikalingos rizikos vengimas yra svarbi investavimo dalis. Per didelės rizikos prisiėmimas gali sukelti didelių nuostolių ir sumažinti ilgalaikę grąžą. Svarbu suprasti riziką, susijusią su bet kokia investicija, prieš jai įsipareigojant. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimą investicijų naudą ir jos palyginimą su rizika. Jei galimas atlygis neatsveria rizikos, geriausia vengti investicijų.

  Taip pat svarbu diversifikuoti savo investicijas. Tai reiškia, kad reikia investuoti į įvairų turtą, pvz., akcijas, obligacijas ir nekilnojamąjį turtą. Tai padės sumažinti riziką, kad bet kuri investicija bus prastai veikianti ir sumažins bendrą jūsų grąžą. Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę investuoti į indeksų fondus, kurie yra skirti stebėti plataus rinkos indekso, pvz., S&P 500, rezultatus. Tai padės sumažinti investavimo į atskiras akcijas riziką.

  Galiausiai svarbu atsiminti, kad investavimas yra ilgalaikis procesas. Jūs neturėtumėte pernelyg jaudintis dėl trumpalaikių rinkos svyravimų. Verčiau sutelkite dėmesį į ilgalaikį savo investicijų potencialą ir įsitikinkite, kad prisiimate tik tiek rizikos, kiek reikia jūsų tikslams pasiekti.

 • #9.     Venkite sverto: Svertas gali būti pavojingas įrankis. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus, ir tai gali sumažinti jūsų grąžą per ilgą laiką.

  Sverto vengimas yra pagrindinis sveiko proto investavimo principas. Svertas yra įrankis, kurį galima naudoti norint padidinti grąžą, tačiau jis taip pat gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus. Svertas sustiprina tiek pelno, tiek nuostolių poveikį, todėl ilgainiui gali sumažinti jūsų grąžą. Svarbu suprasti su finansiniu svertu susijusią riziką ir juo naudotis tik tada, kai esate tikri, kad galima nauda nusveria riziką.

  Naudojant svertą, svarbu turėti planą, kaip valdyti riziką. Tai apima stop-loss pavedimų nustatymą, siekiant apriboti nuostolius, ir planą išeiti iš pozicijos, jei rinka judės prieš jus. Taip pat svarbu diversifikuoti savo investicijas, kad sumažintumėte didelių nuostolių dėl sverto riziką. Diversifikuodami galite sumažinti didelių nuostolių riziką iš bet kurios pozicijos.

  Galiausiai svarbu atsiminti, kad svertas yra priemonė, kurią reikia naudoti atsargiai. Tai gali būti galinga priemonė padidinti grąžą, tačiau ji taip pat gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus. Suprasdami su finansiniu svertu susijusią riziką ir naudodami jį tik tada, kai galima nauda nusveria riziką, galite užtikrinti, kad iš savo investicijų išnaudosite kuo daugiau naudos.

 • #10.     Venkite sudėtingų strategijų: sudėtingos strategijos dažnai yra bloga idėja. Jie gali būti sunkiai suprantami ir gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus.

  Sudėtingos strategijos dažnai yra bloga idėja investuojant. Jie gali būti sunkiai suvokiami ir gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus. Sudėtingos strategijos dažnai apima daug judančių dalių ir gali būti sunku jas sekti. Jų įgyvendinimas taip pat gali būti brangus, nes dažnai reikia atlikti daug tyrimų ir analizės. Be to, pasikeitus rinkai sudėtingas strategijas gali būti sunku pritaikyti, nes joms pritaikyti dažnai reikia daug laiko ir pastangų.

  Priešingai, paprastesnės strategijos dažnai yra veiksmingesnės ir lengviau suprantamos. Pasikeitus rinkai jas gali būti lengviau pritaikyti, o įgyvendinti gali būti pigiau. Paprastas strategijas taip pat gali būti lengviau sekti ir stebėti, nes jose dažnai yra mažiau judančių dalių. Be to, paprastos strategijos gali būti patikimesnės, nes jos dažnai yra pagrįstos patikimais principais ir yra pasiteisinusios.

  Dėl šių priežasčių dažnai geriausia vengti sudėtingų strategijų investuojant. Paprastos strategijos dažnai gali būti veiksmingesnės ir lengviau suprantamos, o jas įgyvendinti gali būti pigiau. Be to, pasikeitus rinkai, jas gali būti lengviau pritaikyti ir jie gali būti patikimesni. Vengdami sudėtingų strategijų, investuotojai dažnai gali pasiekti geresnių rezultatų su mažiau pastangų ir išlaidų.

 • #11.     Venkite rinkos triukšmo: rinkos ažiotažas dažnai yra problemų požymis. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas.

  Rinkos ažiotažas vengimas yra svarbi protingo investavimo dalis. Kai rinkoje karšta, gali kilti pagunda įšokti ir investuoti į naujausias karštas akcijas. Tačiau tai gali būti pavojingas žingsnis, nes rinka gali greitai atsigręžti prieš jus ir sukelti didelių nuostolių. Svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir geriausia investuoti žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Investuoti į akcijas, kurių sėkmė pasitvirtino ir kurios turi daug šansų ir toliau sėkmingai veikti ateityje, yra daug saugesnis būdas nei vaikytis naujausių akcijų.

  Taip pat svarbu atsiminti, kad akcijų rinka nėra greito praturtėjimo schema. Investuojant į akcijas reikia kantrybės ir disciplinos, be to, svarbu turėti realius lūkesčius dėl grąžos, kurios galite tikėtis. Investavimas į akcijas yra ilgalaikis žaidimas, todėl svarbu turėti diversifikuotą portfelį, skirtą atlaikyti rinkos nuosmukį. Vengdami ažiotažų rinkoje ir investuodami į akcijas ilgalaikėje perspektyvoje, galite užtikrinti, kad gausite teisingą akcijų rinkos grąžos dalį.

 • #12.     Venkite per didelio pasitikėjimo savimi: per didelis pasitikėjimas gali būti pavojingas. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus, ir tai gali lemti prastą sprendimų priėmimą.

  Per didelio pasitikėjimo vengimas yra svarbi investavimo dalis. Per didelis pasitikėjimas savimi gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir tai gali lemti prastą sprendimų priėmimą. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

  Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis. Svarbu atsiminti, kad niekas negali numatyti akcijų rinkos ateities ir niekas neturi krištolinio rutulio. Svarbu išlikti nuolankiems ir atminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir gali judėti netikėtomis kryptimis.

 • #13.     Venkite emocinio investavimo: Emocinis investavimas yra bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas.

  Bet kuriam investuotojui, kuris nori būti sėkmingas, būtina vengti emocinio investavimo. Kai emocijos užvaldo, gali būti sunku priimti racionalius sprendimus. Užuot pasikliavę nuojauta ar naujausiomis karštomis akcijomis, investuotojai turėtų sutelkti dėmesį į ilgalaikius tikslus ir moksliniais tyrimais pagrįstas strategijas. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko, kad suprastumėte akcijų rinkos pagrindus ir įmones, į kurias investuojate. Tai taip pat reiškia turėti planą ir jo laikytis, net kai rinka yra nepastovi. Laikydamiesi disciplinuoto požiūrio į investavimą, galite išvengti emocinio investavimo spąstų ir padidinti savo sėkmės galimybes.

  Kalbant apie investavimą, svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama. Niekas negali numatyti ateities, todėl svarbu orientuotis į ilgalaikę perspektyvą ir diversifikuoti savo investicijas. Tai reiškia, kad investuokite į įvairias akcijas, obligacijas ir kitą turtą, kad paskirstytumėte savo riziką. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti pagundos vytis naujausias karštas atsargas. Vietoj to sutelkite dėmesį į portfelio, kuris būtų diversifikuotas ir pritaikytas jūsų individualiems tikslams, kūrimą.

  Galiausiai svarbu prisiminti, kad investavimas yra maratonas, o ne sprintas. Turtui sukurti reikia laiko, todėl svarbu susitelkti į ilgalaikę perspektyvą. Bet kuriam investuotojui, kuris nori būti sėkmingas, būtina vengti emocinio investavimo. Laikydamiesi disciplinuoto požiūrio į investavimą, galite padidinti savo sėkmės tikimybę ir pasiekti savo finansinius tikslus.

 • #14.     Venkite persekioti našumą: našumo siekimas yra bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas.

  Vengimas siekti rezultatų yra svarbi sėkmingo investavimo dalis. Kai investuotojai siekia sėkmės, jie dažnai investuoja į akcijas, kurioms pastaruoju metu sekėsi gerai, tikėdamiesi įveikti sėkmės bangą. Deja, ši strategija dažnai duoda priešingą rezultatą. Akcijų rinka yra nenuspėjama, o tai, kas kyla, gali greitai kristi. Siekdami rezultatų, investuotojai prisiima daugiau rizikos, nei gali suvokti, ir gali prarasti pinigus, jei rinka atsisuks prieš juos.

  Gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas, tačiau svarbu atsiminti, kad ankstesni rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų. Užuot siekę rezultatų, investuotojai turėtų sutelkti dėmesį į diversifikuoto akcijų ir obligacijų portfelio kūrimą, kuris užtikrintų pastovią grąžą ilgą laiką. Labiau tikėtina, kad toks požiūris atves į sėkmę nei bandymas nustatyti rinkos laiką arba išsirinkti kitą didelį laimėtoją.

  Investavimas yra ilgalaikis žaidimas, todėl svarbu atsiminti, kad pakeliui bus ir pakilimų, ir nuosmukių. Vengdami siekti rezultatų ir sutelkdami dėmesį į diversifikuoto portfelio kūrimą, investuotojai gali padidinti savo galimybes pasiekti savo finansinius tikslus.

 • #15.     Venkite per daug diversifikuoti: Per didelis diversifikavimas gali būti bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus, ir tai gali sumažinti jūsų grąžą per ilgą laiką.

  Per didelio diversifikavimo vengimas yra svarbi sėkmingo investavimo dalis. Kai diversifikuojate per daug, per mažai paskirstote savo investicijas ir galbūt negalėsite gauti naudos iš vienos konkrečios akcijos ar sektoriaus prieaugio. Per didelis diversifikavimas taip pat gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, nes jums gali neužtekti akcijų vienos konkrečios akcijos ar sektoriaus, kad kompensuotumėte nuostolius. Be to, per didelis diversifikavimas gali sumažinti jūsų grąžą ilguoju laikotarpiu, nes galite neturėti naudos iš vienos konkrečios akcijos ar sektoriaus pelno.

  Sėkmingo investavimo raktas yra diversifikuoti savo investicijas, bet ne iki pernelyg didelės diversifikacijos. Turėtumėte sutelkti dėmesį į investicijas į kelias akcijas ar sektorius, kurie, jūsų manymu, ilgainiui veiks gerai, o tada diversifikuokite savo investicijas tose akcijose ar sektoriuose. Tai padės maksimaliai padidinti grąžą ir sumažinti riziką.

 • #16.     Venkite trumpalaikio investavimo: Trumpalaikis investavimas yra bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus, ir tai gali sumažinti jūsų grąžą per ilgą laiką.

  Trumpalaikių investicijų vengimas yra protingas sprendimas. Trumpalaikis investavimas gali būti rizikingas užsiėmimas, nes rinka gali greitai pajudėti prieš jus ir sukelti didelių nuostolių. Be to, trumpalaikis investavimas gali sumažinti jūsų grąžą ilguoju laikotarpiu. Taip yra todėl, kad trumpalaikėms investicijoms taikomi didesni mokesčiai ir sandorių išlaidos, kurios gali suvalgyti jūsų grąžą. Be to, trumpalaikes investicijas labiau paveiks rinkos nepastovumas, o tai gali sukelti nuostolių.

  Priešingai, ilgalaikis investavimas yra daug saugesnė ir pelningesnė strategija. Ilgalaikes investicijas mažiau paveiks rinkos nepastovumas, joms taikomi mažesni mokesčiai ir sandorių sąnaudos. Be to, ilgalaikės investicijos gali atnešti didesnę grąžą ilguoju laikotarpiu. Taip yra todėl, kad ilgalaikės investicijos turi daugiau laiko gauti naudos iš sudėtinės grąžos, o tai laikui bėgant gali padidinti grąžą.

  Dėl šių priežasčių svarbu vengti trumpalaikių investicijų ir orientuotis į ilgalaikes investicijas. Ilgalaikės investicijos gali duoti didesnę grąžą ir yra mažiau rizikingos nei trumpalaikės investicijos. Investuodami ilgam laikui galite užtikrinti, kad iš savo investicijų gausite kuo daugiau naudos ir maksimaliai padidinsite grąžą.

 • #17.     Venkite netradicinių strategijų: netradicinės strategijos dažnai yra bloga idėja. Jie gali būti sunkiai suprantami ir gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus.

  Netradicinės strategijos gali būti viliojančios, tačiau dažnai tai yra bloga idėja. Šios strategijos dažnai yra sudėtingos ir sunkiai suprantamos, todėl jos gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus. Svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama ir niekas negali numatyti ateities. Todėl geriausia laikytis įprastų strategijų, kurios laikui bėgant pasiteisino. Investavimas į diversifikuotą akcijų ir obligacijų portfelį yra geras būdas užtikrinti, kad ilgainiui gausite teisingą akcijų rinkos grąžos dalį. Laikui bėgant buvo įrodyta, kad ši strategija buvo sėkminga ir yra daug mažiau rizikinga nei bandymas nustatyti rinkos laiką ar sudėtingų strategijų naudojimas.

  Taip pat svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nepastovi ir bus nuostolių bei pelno periodų. Todėl svarbu turėti ilgalaikį investavimo planą ir jo laikytis. Tai padės susitelkti ties savo tikslais ir nepriimti neapgalvotų sprendimų, galinčių sukelti didelių nuostolių. Investavimas į diversifikuotą akcijų ir obligacijų portfelį yra geras būdas užtikrinti, kad ilgainiui gausite teisingą akcijų rinkos grąžos dalį.

 • #18.     Venkite neinformuoto investavimo: neinformuotas investavimas yra bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas.

  Bet kuriam investuotojui, kuris nori būti sėkmingas akcijų rinkoje, labai svarbu vengti neinformuoto investavimo. Neinformuotas investavimas yra tada, kai investuotojas priima sprendimus neatlikęs jokio tyrimo ir nesuprasdamas susijusios rizikos. Tokio tipo investavimas gali būti labai pavojingas, nes gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus. Taip pat gali būti sunku atsispirti pagundai investuoti į naujausias karštas akcijas, o tai ilgainiui gali būti neprotingas sprendimas.

  Geriausias būdas išvengti neinformuoto investavimo yra atlikti tyrimą ir suprasti su bet kokia investicija susijusią riziką. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko perskaityti apie įmonę, jos finansinius duomenis ir pramonės šaką, kurioje ji veikia. Tai taip pat reiškia, kad reikia suprasti įvairių rūšių investicijas ir su kiekviena susijusią riziką. Skirdami laiko savo tyrimui, galite priimti pagrįstus sprendimus, kurie padės pasiekti savo finansinius tikslus.

  Johno C. Bogleso knyga „Mažoji sveiko proto knyga Investavimas: vienintelis būdas garantuoti sąžiningą akcijų rinkos grąžos dalį“ yra puikus šaltinis investuotojams, norintiems daugiau sužinoti apie investavimą. Jame Bogle išdėsto investavimo pagrindus ir pateikia praktinių patarimų, kaip priimti protingus sprendimus. Jis taip pat paaiškina diversifikacijos svarbą ir kaip sukurti portfelį, kuris būtų pritaikytas jūsų individualiems poreikiams. Vadovaudamiesi Bogles patarimais, investuotojai gali išvengti neinformuoto investavimo ir padidinti savo sėkmės tikimybę akcijų rinkoje.

 • #19.     Venkite per didelės prekybos: Perteklinė prekyba yra bloga idėja. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka judės prieš jus, ir tai gali sumažinti jūsų grąžą per ilgą laiką.

  Per didelės prekybos vengimas yra svarbi sėkmingo investavimo dalis. Per didelė prekyba yra tada, kai investuotojas perka ir parduoda per dažnai, dažnai reaguodamas į trumpalaikius rinkos pokyčius. Tai gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus, ir tai gali sumažinti jūsų grąžą ilgainiui.

  Sėkmingo investavimo raktas – turėti ilgalaikę strategiją ir jos laikytis. Tai reiškia, kad reikia investuoti į diversifikuotą akcijų ir obligacijų portfelį ir laikyti juos ilgą laiką. Tai padės išvengti pagundos perparduoti ir padės maksimaliai padidinti ilgalaikę grąžą.

  Taip pat svarbu atsiminti, kad akcijų rinka yra nenuspėjama, o trumpalaikiai rinkos pokyčiai neturėtų būti vertinami pernelyg rimtai. Bandymas nustatyti rinkos laiką yra kvailas, todėl geriausia sutelkti dėmesį į ilgalaikes tendencijas. Vengdami pernelyg didelės prekybos ir sutelkdami dėmesį į ilgalaikę perspektyvą, galite užtikrinti, kad iš savo investicijų gausite kuo daugiau naudos.

 • #20.     Venkite su mokesčiais susijusių strategijų: su mokesčiais susijusios strategijos dažnai yra bloga idėja. Jie gali būti sunkiai suprantami ir gali sukelti didelių nuostolių, jei rinka pajudės prieš jus.

  Su mokesčiais susijusios strategijos dažnai yra bloga idėja investuotojams. Jie gali būti sudėtingi ir sunkiai suprantami, o jei rinka judės prieš jus, jie gali sukelti didelių nuostolių. Su mokesčiais susijusios strategijos taip pat gali būti brangios, nes jos dažnai reikalauja specializuotų patarėjų ir buhalterių. Be to, jas gali būti sunku įgyvendinti ir gali tekti dažnai koreguoti, kad neatsiliktų nuo besikeičiančių mokesčių įstatymų. Galiausiai, jie gali būti rizikingi, nes dažnai susiję su papildomų skolų ėmimu arba investicijų svertu.

  Dėl šių priežasčių dažnai geriausia vengti su mokesčiais susijusių strategijų ir sutelkti dėmesį į paprastas ir lengvai suprantamas ilgalaikio investavimo strategijas. Šios strategijos turėtų būti sukurtos taip, kad maksimaliai padidintų grąžą ir sumažintų riziką. Investavimas į diversifikuotą pigių indeksų fondų portfelį yra viena iš tokių strategijų, galinčių padėti investuotojams pasiekti ilgalaikius finansinius tikslus, nereikalaujant sudėtingų su mokesčiais susijusių strategijų.