Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle 2012

Autorius Charlesas Duhiggas

Reitingas , , , ,



Santrauka:

 • Charleso Duhiggo knyga „Įpročių galia: kodėl darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ – tai knyga, kurioje nagrinėjamas įpročių mokslas, kaip jie formuojasi ir kaip juos pakeisti. Knyga pradedama neurologinio įpročio formavimo pagrindo tyrinėjimu. Jame paaiškinama, kaip įpročiai sukuriami per trijų žingsnių kilpą, kurią sudaro užuomina, rutina ir atlygis. Tada ši kilpa naudojama kaip pagrindas suprasti, kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle.

  Antroji knygos dalis skirta šių žinių pritaikymui mūsų gyvenime. Joje pateikiami praktiniai patarimai, kaip pakeisti blogus įpročius ar susikurti naujus. Taip pat nagrinėjama, kaip įmonės naudoja įpročių kilpas, kad paveiktų vartotojų elgesį ir padidintų pelną. Galiausiai, jame nagrinėjami būdai, kaip vyriausybės gali naudoti tuos pačius principus, kad sukurtų teigiamus socialinius pokyčius.

  Apibendrinant, „Įpročio galia“ siūlo skaitytojams įžvalgų pažvelgti į tai, kodėl elgiamės taip, kaip elgiamės, ir pateikia strategijas, kaip padaryti ilgalaikius pokyčius tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Suprasdami įpročio formavimo mokslą, skaitytojai bus geriau pasirengę atlikti reikšmingus pokyčius, kurie turės ilgalaikės naudos.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Įpročiai formuojasi per tris etapus: užuomina, rutina, atlygis. Idėjos santrauka: Įpročiai formuojasi, kai užuomina sukelia rutiną, kuri vėliau yra apdovanota. Šis trijų etapų procesas yra įpročio formavimo pagrindas ir gali būti naudojamas įpročiams susikurti arba juos nutraukti.

  Įpročiai formuojasi per tris etapus: užuomina, rutina, atlygis. Šis procesas yra įpročio formavimo pagrindas ir gali būti naudojamas įpročiams susikurti arba juos nutraukti. Užuomina yra veiksmas, kuris inicijuoja elgesį; tai gali būti kažkas tokio paprasto, kaip pamatyti objektą arba išgirsti garsą. Rutina yra pats elgesys – tai, ką mes iš tikrųjų darome reaguodami į užuominą. Galiausiai, atlygis – tai gali būti bet kas: nuo pasitenkinimo jausmo atlikus užduotį iki pagyrimų iš kitų už savo veiksmus.

  Raktas formuojant naujus įpročius yra suprasti, kaip šie trys žingsniai sąveikauja tarpusavyje ir kaip jais galima manipuliuoti siekiant norimų rezultatų. Pavyzdžiui, jei norite suformuoti įprotį mankštintis kiekvieną dieną, turite nustatyti užuominas, kurios paskatins jūsų pratimų rutiną (pvz., nustatyti žadintuvą) ir atlygį, kuris sustiprins jūsų elgesį (pvz., jaustis energingam po treniruotės). Suprasdami šį procesą ir naudodami jį strategiškai, galite sukurti galingus įpročius, kurie padės pasiekti savo tikslus.

 • #1.     Įpročiai formuojasi per tris etapus: užuomina, rutina, atlygis. Idėjos santrauka: Įpročiai formuojasi, kai užuomina sukelia rutiną, kuri vėliau yra apdovanota. Šis trijų etapų procesas yra įpročio formavimo pagrindas ir gali būti naudojamas įpročiams susikurti arba juos nutraukti.

  Įpročiai formuojasi per tris etapus: užuomina, rutina, atlygis. Šis procesas yra įpročio formavimo pagrindas ir gali būti naudojamas įpročiams susikurti arba juos nutraukti. Užuomina yra veiksmas, kuris inicijuoja elgesį; tai gali būti kažkas tokio paprasto, kaip pamatyti objektą ar išgirsti garsą. Rutina yra pats elgesys – tai, ką mes iš tikrųjų darome reaguodami į užuominą. Galiausiai, atlygis – tai gali būti bet kas: nuo pasitenkinimo jausmo atlikus užduotį iki pagyrimų iš kitų už savo veiksmus.

  Raktas formuojant naujus įpročius yra suprasti, kaip šie trys žingsniai sąveikauja tarpusavyje ir kaip jais galima manipuliuoti siekiant norimų rezultatų. Pavyzdžiui, jei norite suformuoti įprotį mankštintis kiekvieną dieną, turite nustatyti užuominas, kurios paskatins jūsų pratimų rutiną (pvz., nustatyti žadintuvą) ir atlygį, kuris sustiprins jūsų elgesį (pvz., jaustis energingam po treniruotės). Suprasdami šį procesą ir naudodami jį strategiškai, galite sukurti galingus įpročius, kurie padės pasiekti savo tikslus.

 • #2.     Įpročius galima pakeisti nustatant užuominą ir atlygį, o tada pakeičiant naują tvarką. Idėjos santrauka: Įpročius galima pakeisti supratus užuominą ir atlygį, sukeliantį įprotį, o tada pakeitus rutiną nauja. Tai gali būti naudojama įpročiams susikurti arba juos nutraukti.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime, ir jų gali būti sunku sulaužyti. Tačiau supratimas apie užuominą ir atlygį, sukeliantį įprotį, gali padėti mums pakeisti. Nustatę užuominą ir atlygį, susijusį su konkrečiu įpročiu, galime pakeisti seną rutiną nauja.

  Pavyzdžiui, jei turite nesveiką užkandžiavimo įprotį, kurį sukėlė nuobodulys ar stresas, galite nustatyti, kas sukelia jūsų potraukį (užuomina) ir kokį atlygį tai suteikia (pavyzdžiui, paguodą ar atitraukimą). Tada galite pakeisti šią rutiną kažkuo sveikesniu, pavyzdžiui, eiti pasivaikščioti ar skaityti knygą, o ne ieškoti užkandžių.

  Suprasdami, kaip veikia įpročiai, ir pakeisdami seną rutiną naujais, galime sukurti teigiamų pokyčių savo gyvenime. Tai veiksmingas būdas atsikratyti blogų įpročių arba suformuoti gerus.

 • #3.     Įpročiai yra galingi, nes sukelia neurologinį potraukį. Idėjos santrauka: Įpročiai yra galingi, nes sukuria neurologinį potraukį, kuris verčia mus kartoti tą patį elgesį. Taip lengviau susiformuoti ir atsikratyti įpročių.

  Įpročiai yra galingi, nes sukuria neurologinį potraukį, kuris verčia mus kartoti tą patį elgesį. Taip yra dėl trijų žingsnių mūsų smegenyse: užuomina, rutina ir apdovanojimas. Užuomina sukelia automatinį smegenų atsaką, dėl kurio atsiranda rutina ar įprotis. Galiausiai, atlygis sustiprina šį elgesį, kad jį būtų galima pakartoti ateityje.

  Taip mums lengviau suformuoti įpročius ir juos sulaužyti. Kai suprantame, kaip šios užuominos veikia ir kokie atlygiai mus motyvuoja, galime panaudoti šias žinias, kad pakeistume savo elgesį, pakeisdami seną tvarką naujomis, kurios veda link norimų rezultatų.

  Suprasdami, kaip įpročiai veikia neurologiniu lygmeniu, galime kontroliuoti savo gyvenimą ir imtis teigiamų pokyčių, kurie padės mums pasiekti savo tikslus.

 • #4.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant organizacinius pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami kuriant organizacinius pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas rutinas. Tai gali padėti organizacijoms tapti veiksmingesnėmis ir efektyvesnėmis.

  Įpročiai yra galingi įrankiai organizaciniams pokyčiams kurti. Suprasdamos užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, organizacijos gali pakeisti senas įprastas naujas, kad sukurtų ilgalaikius pokyčius. Šis procesas apima rutinos nustatymą, įvairių atlygių eksperimentavimą, įprotį sukeliančios užuominos išskyrimą ir plano, kaip jį pakeisti, kūrimą.

  Pavyzdžiui, jei organizacija nori padidinti efektyvumą mažindama popierizmą arba supaprastindama procesus, ji gali nustatyti, kurie įpročiai sukelia vėlavimus ar neveiksmingumą. Tada jie gali eksperimentuoti su įvairiais apdovanojimais, tokiais kaip pripažinimas ar paskatos greitai ir tiksliai atlikti užduotis. Kai jie nustato užuominą, kuri sukelia šiuos įpročius (pvz., terminus), jie gali sukurti planą, kaip juos pakeisti, dažniau teikdami atsiliepimus apie pažangą arba nustatydami trumpesnius terminus.

  Naudodamos šį metodą, kai reikia suprasti užuominas ir atlygį ir vietoj senųjų pakeičiant naujas įprastas procedūras, organizacijos gali tapti veiksmingesnės ir veiksmingesnės, kartu sukurdamos ilgalaikius pokyčius. Įpročiai suteikia organizacijoms galimybę atlikti reikšmingus patobulinimus visiškai neperžiūrint savo sistemų.

 • #5.     Įpročiai yra užkrečiami ir gali plisti per socialinius tinklus. Idėjos santrauka: Įpročiai yra užkrečiami ir gali plisti per socialinius tinklus. Tai reiškia, kad įpročiai gali būti naudojami siekiant paveikti kitų elgesį ir sukurti teigiamus pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos, kurios formuoja mūsų gyvenimą. Jie gali būti ir teigiami, ir neigiami, tačiau dažnai daro mums didesnį poveikį, nei mes suvokiame. Idėja, kad įpročiai yra užkrečiami ir gali plisti per socialinius tinklus, yra svarbus dalykas, į kurį reikia atsižvelgti bandant sukurti ilgalaikius pokyčius savo ar kitų gyvenime.

  Kai kas nors mato kitą asmenį, besielgiantį tam tikru elgesiu, padidėja tikimybė, kad jie pasielgs taip pat. Tai reiškia, kad jei norite paskatinti žmones priimti sveikesnius įpročius, pvz., daugiau mankštintis ar geriau maitintis, turėtumėte pabandyti rasti būdų, kaip stebėti kitus žmones, darančius tuos dalykus. Matydami, kad kažkas kitas taip elgiasi, yra didesnė tikimybė, kad jie pasektų pavyzdžiu.

  Įpročio galia veikia ir atvirkščiai; jei kas nors pastebi blogus įpročius, kuriuos praktikuoja jų bendraamžiai, tai taip pat gali nuvesti jį į nesveiko elgesio kelią. Todėl mums visiems svarbu nepamiršti, kokį pavyzdį rodome kitiems aplinkiniams, ir siekti teigiamų pokyčių savo rate.

 • #6.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti ilgalaikius elgesio pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami norint sukurti ilgalaikius elgesio pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o tada pakeičiant naujas įprastas procedūras. Tai gali padėti asmenims ir organizacijoms sukurti ilgalaikius pokyčius.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, padedantys sukurti ilgalaikius elgesio pokyčius. Kaip teigia Charlesas Duhiggas savo knygoje „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“, įpročiai gali būti naudojami norint sukurti ilgalaikius elgesio pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius mūsų elgesį. Atpažindami šias užuominas ir atlygį, galime pakeisti nauja tvarka, kuri padės pasiekti norimų rezultatų.

  Asmenims tai gali reikšti nesveikos mitybos įpročių pakeitimą sveikesniais arba sėslaus gyvenimo būdo pakeitimą aktyviu. Organizacijoms tai gali apimti procesų ar procedūrų keitimą, siekiant padidinti efektyvumą ar produktyvumą. Bet kuriuo atveju norint padaryti ilgalaikius pokyčius, būtina suprasti pagrindinius įpročio formavimo mechanizmus.

  Suskaidę esamus įpročius į sudedamąsias dalis – užuominas, rutina ir atlygis – galime nustatyti, kas skatina tam tikrą elgesį, ir tada pakeisti juos geidžiamesniais. Šis procesas reikalauja kantrybės ir atsidavimo, bet galiausiai veda į ilgalaikę sėkmę.

 • #7.     Įpročiai formuojasi kartojant ir praktikuojant. Idėjos santrauka: Įpročiai formuojami kartojant ir praktikuojant. Tai reiškia, kad įpročius galima susiformuoti ir juos sulaužyti kartojant tą patį elgesį nuolat.

  Įpročiai formuojasi kartojant ir praktikuojant. Tai reiškia, kad kai mes vėl ir vėl kartojame tam tikrą elgesį, jis įauga į mūsų mintis kaip įprotis. Įpročiai gali būti ir geri, ir blogi, priklausomai nuo kartojamo elgesio. Pavyzdžiui, jei kas nors keletą savaičių ar mėnesių kelis kartus kasdien mankštinasi, ilgainiui susiformuos mankštos įprotis, kuris bus naudingas jų sveikatai. Kita vertus, jei kas nors pakartotinai valgys nesveikus užkandžius, o ne sveikus patiekalus, jie suformuos nesveiką mitybos įprotį, dėl kurio gali padidėti svoris.

  Įpročių formavimo raktas yra nuoseklumas; nuolat kartoja tą patį elgesį, kol jis tampa automatinis. Norint atsikratyti senų įpročių arba sukurti naujus, reikia laiko ir pastangų, tačiau atsidavus ir atkakliai tai galima padaryti. Be to, supratimas, kodėl norite pakeisti savo įpročius, gali padėti jus motyvuoti sunkiais laikais, kai norite pasiduoti.

 • #8.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų gyvenime. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų gyvenime, suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujus įpročius. Tai gali padėti žmonėms sukurti ilgalaikius pokyčius.

  Įpročiai yra galinga jėga mūsų gyvenime. Jie formuoja tai, kaip mes galvojame, jaučiame ir veikiame, mums to net nesuvokdami. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, asmenys gali panaudoti įpročius, kad sukurtų teigiamus pokyčius savo gyvenime.

  Charleso Duhiggso knygoje „Įpročio galia“ paaiškinama, kaip įpročiai veikia, ir pateikiamos strategijos, kaip sukurti naujas rutinas, kurios paskatins ilgalaikius pokyčius. Jis siūlo suskirstyti įprotį į jo komponentus: užuomina, rutina, atlygis. Kai suprasite, kas sukelia jūsų dabartinį įprotį (užuomina), galite pakeisti naują tvarką kitu jums naudingesniu atlygiu.

  Pavyzdžiui, jei turite nesveiką užkandžiavimo įprotį, kurį sukėlė nuobodulys ar stresas (užuomina), užuot siekę traškučių ar saldainių (įprasta), pabandykite eiti pasivaikščioti arba paskambinti draugui (nauja rutina). Tokiu būdu, kai vėl užklumpa potraukis, užuot apdovanoję save kažkuo nesveiku, būsite apdovanoti endorfinais iš mankštos arba bendravimo su kuo nors.

  Naudodami šią užuominų atpažinimo ir naujų rutinų pakeitimo sveikesniais atlygiais strategiją, asmenys gali sukurti teigiamų pokyčių savo gyvenime, formuodami sveikus įpročius.

 • #9.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius organizacijose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius organizacijose, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti organizacijoms tapti veiksmingesnėmis ir efektyvesnėmis.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius organizacijose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kilpa“ ir apima užuominos ar trigerio, lemiančio tam tikrą elgesį, nustatymą, po kurio seka atlygis, sustiprinantis elgesį.

  Organizacijos gali panaudoti šias žinias savo naudai, sukurdamos įpročius, kurie lemia efektyvesnę ir efektyvesnę veiklą. Pavyzdžiui, organizacija galėtų kasdien užsiregistruoti su darbuotojais, kad jie žinotų, kokias užduotis reikia atlikti kiekvieną dieną. Laikui bėgant ši rutina taptų organizacijos kultūros dalimi, todėl padidėtų produktyvumas ir rezultatai.

  Be to, organizacijos turėtų sutelkti dėmesį į norimą elgesį, o ne bausti už nepageidaujamą elgesį. Apdovanojimas už gerus rezultatus skatina darbuotojus ir toliau gerai dirbti, kartu sustiprinant norimus įpročius organizacijoje. Galiausiai strategiškai taikydami įpročius organizacijoms galite greičiau ir efektyviau pasiekti savo tikslus.

 • #9.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius organizacijose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius organizacijose, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti organizacijoms tapti veiksmingesnėmis ir efektyvesnėmis.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos kuriant teigiamus pokyčius organizacijose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kilpa“ ir apima užuominos ar trigerio, lemiančio tam tikrą elgesį, nustatymą, po kurio seka atlygis, sustiprinantis elgesį.

  Organizacijos gali panaudoti šias žinias savo naudai, sukurdamos įpročius, kurie lemia efektyvesnę ir efektyvesnę veiklą. Pavyzdžiui, organizacija galėtų kasdien užsiregistruoti su darbuotojais, kad jie žinotų, kokias užduotis reikia atlikti kiekvieną dieną. Laikui bėgant ši rutina taptų organizacijos kultūros dalimi, todėl padidėtų produktyvumas ir rezultatai.

  Be to, organizacijos turėtų sutelkti dėmesį į norimą elgesį, o ne bausti už nepageidaujamą elgesį. Apdovanojimas už gerus rezultatus skatina darbuotojus ir toliau gerai dirbti, kartu sustiprinant norimus įpročius organizacijoje. Galiausiai, strategiškai naudojant įpročius, organizacijos gali greičiau ir efektyviau pasiekti savo tikslus.

 • #10.     Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Idėjos santrauka: Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Tai reiškia, kad įpročius galima susiformuoti ir juos sulaužyti supratus užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas rutinas.

  Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Tai reiškia, kad įpročius galima susikurti ir sulaužyti supratus užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada vietoj senųjų pakeičiant naujas. Norėdamas suformuoti įprotį, asmuo pirmiausia turi atpažinti elgesio, kurį nori pakeisti, užuominą ar veiksnį. Tada jie turi nustatyti, koks atlygis yra susijęs su tokiu elgesiu, kad jis jiems taptų geidžiamas. Galiausiai jie turi sukurti rutiną, kuri pakeis dabartinę.

  Atlikus šiuos veiksmus, svarbu nuosekliai praktikuoti, kol naujas įprotis taps automatinis. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol tai įvyks, bet ilgainiui tai taps antra prigimtimi tol, kol bus pakankamai kartojama formuojant naują įprotį. Be to, jei bet kuriuo šio proceso momentu asmuo grįžta prie savo senų įpročių, jo nereikėtų nusiminti; vietoj to jie turėtų tiesiog pradėti iš naujo nuo pirmo žingsnio.

 • #10.     Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Idėjos santrauka: Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Tai reiškia, kad įpročius galima susiformuoti ir juos sulaužyti supratus užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas rutinas.

  Įpročiai formuojasi derinant sąmoningus ir nesąmoningus procesus. Tai reiškia, kad įpročius galima susikurti ir sulaužyti supratus užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada vietoj senųjų pakeičiant naujas. Norėdamas suformuoti įprotį, asmuo pirmiausia turi atpažinti elgesio, kurį nori pakeisti, užuominą ar veiksnį. Tada jie turi nustatyti, koks atlygis yra susijęs su tokiu elgesiu, kad jis jiems taptų geidžiamas. Galiausiai jie turi sukurti rutiną, kuri pakeis dabartinę.

  Atlikus šiuos veiksmus, svarbu nuosekliai praktikuoti, kol naujas įprotis taps automatinis. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol tai įvyks, bet ilgainiui tai taps antra prigimtimi tol, kol bus pakankamai kartojama formuojant naują įprotį. Be to, jei bet kuriuo šio proceso momentu asmuo grįžta prie savo senų įpročių, jo nereikėtų nusiminti; vietoj to jie turėtų tiesiog pradėti iš naujo nuo pirmo žingsnio.

 • #11.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius visuomenėje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius visuomenėje, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius bendruomenėse.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos kuriant teigiamus pokyčius visuomenėje. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas žinomas kaip „įpročio kilpa“ – kai užuomina suaktyvina automatinį atsaką, dėl kurio gaunamas atlygis.

  Pavyzdžiui, jei kas nors turi įprotį rūkyti cigaretes kiekvieną kartą, kai geria kavą, tada vietoj rūkymo po kavos pakeitus kita veikla, pvz., pasivaikščiojimu ar skaitymu, tai gali padėti nutraukti priklausomybės ciklą ir sukelti ilgalaikį. pokytis jų gyvenime. Panašiai, jei žmonės turi nesveikų mitybos įpročių dėl aplinkos veiksnių, pvz., greito maisto restoranų matomi visur, kur jie eina, arba juos supa greitas maistas namuose ar darbe, tai pakeitus šiuos patarimus sveikesniais produktais, pvz., vaisiais ir daržovėmis, jie galėtų susiformuoti geresnius mitybos įpročius. .

  Suprasdami, kaip veikia įpročiai, ir strategiškai juos naudodami, kad visuomenėje sukurtume teigiamus pokyčius, galime padaryti realią pažangą gerindami savo bendruomenes. Nesvarbu, ar tai būtų sveikos gyvensenos pasirinkimo skatinimas, ar tvarios praktikos, pvz., perdirbimo ir kompostavimo, propagavimas – gerų įpročių formavimas yra labai svarbus norint sukurti ilgalaikius pokyčius.

 • #11.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius visuomenėje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius visuomenėje, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius bendruomenėse.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos kuriant teigiamus pokyčius visuomenėje. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas žinomas kaip „įpročio kilpa“ – kai užuomina suaktyvina automatinį atsaką, dėl kurio gaunamas atlygis.

  Pavyzdžiui, jei kas nors turi įprotį rūkyti cigaretes kiekvieną kartą, kai geria kavą, tada vietoj rūkymo po kavos pakeitus kita veikla, pvz., pasivaikščiojimu ar skaitymu, tai gali padėti nutraukti priklausomybės ciklą ir sukelti ilgalaikį. pokytis jų gyvenime. Panašiai, jei žmonės turi nesveikų mitybos įpročių dėl aplinkos veiksnių, pvz., greito maisto restoranų matomi visur, kur jie eina, arba juos supa greitas maistas namuose ar darbe, tai pakeitus šiuos patarimus sveikesniais produktais, pvz., vaisiais ir daržovėmis, jie galėtų susiformuoti geresnius mitybos įpročius. .

  Suprasdami, kaip veikia įpročiai, ir strategiškai juos naudodami, kad visuomenėje sukurtume teigiamus pokyčius, galime padaryti realią pažangą gerindami savo bendruomenes. Nesvarbu, ar tai būtų sveikos gyvensenos pasirinkimo skatinimas, ar tvarios praktikos, pvz., perdirbimo ir kompostavimo, propagavimas – gerų įpročių formavimas yra labai svarbus norint sukurti ilgalaikius pokyčius.

 • #12.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų aplinkoje.

  Įpročiai yra galinga jėga mūsų gyvenime, ir jie gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas žinomas kaip „įpročio kilpa“ – užuominos-rutinos-atlygio ciklas, kuris laikui bėgant sustiprina tam tikrą elgesį.

  Pavyzdžiui, jei norite sumažinti energijos suvartojimą namuose, galite pradėti atpažindami ženklus, sukeliančius švaistomus įpročius (pvz., palikti įjungtą šviesą, kai to nereikia). Tada galėtumėte pakeisti šiuos įpročius efektyvesnėmis rutinomis (pvz., išjungti šviesą išeinant iš kambario). Galiausiai apdovanokite save už šiuos pokyčius, kad jie įsitvirtintų jūsų kasdienybėje.

  Naudodami šį požiūrį formuodami naujus įpročius, susijusius su aplinkos tvarumu, galime sukurti ilgalaikius pokyčius savo aplinkoje. Mes netgi galime mėgautis teigiamų pokyčių kūrimo procesu!

 • #12.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų aplinkoje.

  Įpročiai yra galinga jėga mūsų gyvenime, ir jie gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų aplinkoje. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas žinomas kaip „įpročio kilpa“ – užuominos-rutinos-atlygio ciklas, kuris laikui bėgant sustiprina tam tikrą elgesį.

  Pavyzdžiui, jei norite sumažinti energijos suvartojimą namuose, galite pradėti atpažindami ženklus, sukeliančius švaistomus įpročius (pvz., palikti įjungtą šviesą, kai to nereikia). Tada galėtumėte pakeisti šiuos įpročius efektyvesnėmis rutinomis (pvz., išjungti šviesą išeinant iš kambario). Galiausiai apdovanokite save už šiuos pokyčius, kad jie įsitvirtintų jūsų kasdienybėje.

  Naudodami šį požiūrį formuodami naujus įpročius, susijusius su aplinkos tvarumu, galime sukurti ilgalaikius pokyčius savo aplinkoje. Mes netgi galime mėgautis teigiamų pokyčių kūrimo procesu!

 • #13.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų sveikatos pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų sveikatos pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų sveikatos pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos teigiamiems mūsų sveikatos pokyčiams. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Pavyzdžiui, jei norite pradėti mankštintis reguliariau, galite pastebėti, kad po darbo jaučiatės pavargę arba matote bėgimo batus prie durų. Tada galėtumėte apdovanoti save kažkuo maloniu, pavyzdžiui, klausytis muzikos bėgiojant ar sveikai užkąsti.

  Sukūrus šiuos įpročius, susijusius su mankšta, laikui bėgant bus lengviau priimti sveikesnius sprendimus, per daug apie juos negalvojant. Taip yra todėl, kad įpročiai formuoja neuroninius kelius smegenyse, todėl mums lengviau kartoti tam tikrą elgesį be sąmoningų pastangų. Įpročiai taip pat padeda taupyti psichinę energiją, nes nereikia galvoti, ką daryti toliau – mūsų smegenys tiesiog eina mažiausio pasipriešinimo keliu.

  Sveikų įpročių kūrimas yra svarbi mūsų bendros sveikatos ir gerovės gerinimo dalis. Tam reikia laiko ir atsidavimo, bet praktikuojant laikui bėgant tampa vis lengviau, kol galiausiai toks sveikas elgesys tampa antra prigimtimi.

 • #13.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų sveikatos pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų sveikatos pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų sveikatos pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos teigiamiems mūsų sveikatos pokyčiams. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Pavyzdžiui, jei norite pradėti mankštintis reguliariau, galite pastebėti, kad po darbo jaučiatės pavargę arba matote bėgimo batus prie durų. Tada galėtumėte apdovanoti save kažkuo maloniu, pavyzdžiui, klausytis muzikos bėgiojant ar sveikai užkąsti.

  Sukūrus šiuos įpročius, susijusius su mankšta, laikui bėgant bus lengviau priimti sveikesnius sprendimus, per daug apie juos negalvojant. Taip yra todėl, kad įpročiai formuoja neuroninius kelius smegenyse, todėl mums lengviau kartoti tam tikrą elgesį be sąmoningų pastangų. Įpročiai taip pat padeda taupyti psichinę energiją, nes nereikia galvoti, ką daryti toliau – mūsų smegenys tiesiog eina mažiausio pasipriešinimo keliu.

  Sveikų įpročių kūrimas yra svarbi mūsų bendros sveikatos ir gerovės gerinimo dalis. Tam reikia laiko ir atsidavimo, bet praktikuojant laikui bėgant tampa vis lengviau, kol galiausiai toks sveikas elgesys tampa antra prigimtimi.

 • #14.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų santykiuose, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų santykiuose.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kilpa“ ir apima užuominos arba trigerio, lemiančio tam tikrą elgesį, atpažinimą, o tada rutiną pakeičiant kažkuo naudingesniu.

  Pavyzdžiui, jei pradedate ginčytis su partneriu dėl smulkmenų, pavyzdžiui, palikti indus kriauklėje arba laiku neišnešti šiukšlių, galite pabandyti pakeisti kasdienybę. Užuot ginčęsis, kai iškyla šios problemos, skirkite kelias minutes ramiai pasikalbėti apie tai, ką reikia padaryti ir kaip kiekvienas asmuo gali padėti tai įgyvendinti. Laikui bėgant šis naujas įprotis įsitvirtins jūsų santykių dinamikoje.

  Kurdami teigiamus įpročius savo santykiuose galime skatinti sveikesnius bendravimo modelius ir užmegzti tvirtesnius ryšius su aplinkiniais. Įpročiai yra galingi įrankiai ilgalaikiams pokyčiams sukurti – todėl naudokite juos protingai!

 • #14.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų santykiuose, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas įprastas procedūras. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų santykiuose.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kilpa“ ir apima užuominos arba trigerio, lemiančio tam tikrą elgesį, atpažinimą, o tada rutiną pakeičiant kažkuo naudingesniu.

  Pavyzdžiui, jei pradedate ginčytis su partneriu dėl smulkmenų, pavyzdžiui, palikti indus kriauklėje arba laiku neišnešti šiukšlių, galite pabandyti pakeisti kasdienybę. Užuot ginčęsis, kai iškyla šios problemos, skirkite kelias minutes ramiai pasikalbėti apie tai, ką reikia padaryti ir kaip kiekvienas asmuo gali padėti tai įgyvendinti. Laikui bėgant šis naujas įprotis įsitvirtins jūsų santykių dinamikoje.

  Kurdami teigiamus įpročius savo santykiuose galime skatinti sveikesnius bendravimo modelius ir užmegzti tvirtesnius ryšius su aplinkiniais. Įpročiai yra galingi įrankiai ilgalaikiams pokyčiams sukurti – todėl naudokite juos protingai!

 • #14.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų santykiuose, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų santykiuose.

  Įpročiai yra galinga jėga mūsų gyvenime, ir jie gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų santykiuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kilpa“ ir apima užuominos arba trigerio, lemiančio tam tikrą elgesį, atpažinimą, o tada rutiną pakeičiant kažkuo naudingesniu.

  Pavyzdžiui, jei pradedate ginčytis su partneriu dėl smulkmenų, pavyzdžiui, palikti indus kriauklėje arba laiku neišnešti šiukšlių, galite pabandyti pakeisti kasdienybę. Užuot ginčęsis, kai iškyla šios problemos, skirkite kelias minutes ramiai pasikalbėti apie tai, ką reikia padaryti ir kaip kiekvienas asmuo gali padėti tai įgyvendinti. Laikui bėgant šis naujas įprotis įsitvirtins jūsų santykių dinamikoje.

  Kurdami teigiamus įpročius savo santykiuose galime skatinti sveikesnius bendravimo modelius ir užmegzti tvirtesnius ryšius su aplinkiniais. Įpročiai yra galingi įrankiai ilgalaikiams pokyčiams sukurti – todėl naudokite juos protingai!

 • #15.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose, suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų finansuose.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos teigiamiems pokyčiams mūsų finansuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja tvarka, kuri gali būti nenaudinga mums finansiškai. Pavyzdžiui, jei eidami apsipirkti išleidžiate per daug pinigų impulsyviems pirkiniams, pabandykite nusistatyti biudžetą prieš išeidami ir apdovanokite save kažkuo kitu, kai jo laikotės.

  Sukūrę šiuos naujus savo finansų įpročius, galite pradėti ilgalaikius pokyčius, kurie ilgainiui padės pagerinti jūsų finansinę padėtį. Tai gali apimti tokius dalykus kaip automatinių pervedimų į taupomąsias sąskaitas nustatymas arba reguliarus investavimas, o ne pasikliauti atsitiktiniais indėliais. Įpročiai taip pat padeda lengviau laikytis ilgalaikių tikslų, nes jie tampa antra prigimtimi, o ne reikalauja sąmoningų pastangų kiekvieną dieną.

  Gerų įpročių, susijusių su savo finansais, kūrimas yra svarbus žingsnis siekiant finansinės sėkmės. Turėdami šiek tiek kantrybės ir atsidavimo, šie įpročiai gali tapti jūsų kasdienybės dalimi ir laikui bėgant pagerinti finansinę būklę.

 • #15.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose, suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų finansuose.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos teigiamiems pokyčiams mūsų finansuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja tvarka, kuri gali būti nenaudinga mums finansiškai. Pavyzdžiui, jei eidami apsipirkti išleidžiate per daug pinigų impulsyviems pirkiniams, pabandykite nusistatyti biudžetą prieš išeidami ir apdovanokite save kažkuo kitu, kai jo laikotės.

  Sukūrę šiuos naujus savo finansų įpročius, galite pradėti ilgalaikius pokyčius, kurie ilgainiui padės pagerinti jūsų finansinę padėtį. Tai gali apimti tokius dalykus kaip automatinių pervedimų į taupomąsias sąskaitas nustatymas arba reguliarus investavimas, o ne pasikliauti atsitiktiniais indėliais. Įpročiai taip pat padeda lengviau laikytis ilgalaikių tikslų, nes jie tampa antra prigimtimi, o ne reikalauja sąmoningų pastangų kiekvieną dieną.

  Gerų įpročių, susijusių su finansais, kūrimas yra svarbus žingsnis siekiant finansinės sėkmės. Turėdami šiek tiek kantrybės ir atsidavimo, šie įpročiai gali tapti jūsų kasdienybės dalimi ir laikui bėgant pagerinti finansinę būklę.

 • #15.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų finansuose, suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų finansuose.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos teigiamiems pokyčiams mūsų finansuose. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja tvarka, kuri gali būti nenaudinga mums finansiškai. Pavyzdžiui, jei eidami apsipirkti išleidžiate per daug pinigų impulsyviems pirkiniams, pabandykite nusistatyti biudžetą prieš išeidami ir apdovanokite save kažkuo kitu, kai jo laikotės.

  Sukūrę šiuos naujus savo finansų įpročius, galite pradėti ilgalaikius pokyčius, kurie ilgainiui padės pagerinti jūsų finansinę padėtį. Tai gali apimti tokius dalykus kaip automatinių pervedimų į taupomąsias sąskaitas nustatymas arba reguliarus investavimas, o ne pasikliauti atsitiktiniais indėliais. Įpročiai taip pat padeda lengviau laikytis ilgalaikių tikslų, nes jie tampa antra prigimtimi, o ne reikalauja sąmoningų pastangų kiekvieną dieną.

  Gerų įpročių, susijusių su finansais, kūrimas yra svarbus žingsnis siekiant finansinės sėkmės. Turėdami šiek tiek kantrybės ir atsidavimo, šie įpročiai gali tapti jūsų kasdienybės dalimi ir laikui bėgant pagerinti finansinę būklę.

 • #16.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų karjeroje, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų karjeroje.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Pasak Charleso Duhiggo, knygos „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ autorius, norint sukurti ilgalaikius pokyčius, labai svarbu suprasti elgesio užuominas ir atlygį. Atpažindami tam tikro elgesio priežastis, galime pakeisti nauja tvarka, kuri padės mums pasiekti savo tikslus.

  Pavyzdžiui, jei norite būti labiau organizuoti darbe, bet atidėliojate užduotis arba jus blaško el. laiškai ar socialinės žiniasklaidos pranešimai, galite nustatyti, kas sukelia tokį elgesį (pvz., nuobodulį), ir pakeisti juos nauja tvarka, pvz., reguliariai darykite pertraukas visą dieną arba skirkite konkretų laiką el. Taip galėsite geriau susitelkti ties savo užduotimis ir daryti pažangą siekdami karjeros tikslų.

  Naudodami įpročius kaip įrankį teigiamiems pokyčiams savo karjeroje, galime sukurti ilgalaikius rezultatus, užuot pasikliavę vien valios jėga. Praktikuojant ir atsidavus galima sukurti naujas rutinas, kurios padės mums pasiekti sėkmės profesiniame gyvenime.

 • #16.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų karjeroje, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų karjeroje.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Pasak Charleso Duhiggo, knygos „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ autorius, norint sukurti ilgalaikius pokyčius, labai svarbu suprasti elgesio užuominas ir atlygį. Atpažindami tam tikro elgesio priežastis, galime pakeisti nauja tvarka, kuri padės mums pasiekti savo tikslus.

  Pavyzdžiui, jei norite būti labiau organizuoti darbe, bet atidėliojate užduotis arba jus blaško el. laiškai ar socialinės žiniasklaidos pranešimai, galite nustatyti, kas sukelia tokį elgesį (pvz., nuobodulį), ir pakeisti juos nauja tvarka, pvz., reguliariai darykite pertraukas visą dieną arba skirkite konkretų laiką el. Taip galėsite geriau susitelkti ties savo užduotimis ir daryti pažangą siekdami karjeros tikslų.

  Naudodami įpročius kaip įrankį teigiamiems pokyčiams savo karjeroje, galime sukurti ilgalaikius rezultatus, užuot pasikliavę vien valios jėga. Praktikuojant ir atsidavus galima sukurti naujas rutinas, kurios padės mums pasiekti sėkmės profesiniame gyvenime.

 • #16.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų karjeroje, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų karjeroje.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus pokyčius mūsų karjeroje. Pasak Charleso Duhiggo, knygos „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ autorius, norint sukurti ilgalaikius pokyčius, labai svarbu suprasti elgesio užuominas ir atlygį. Atpažindami tam tikro elgesio priežastis, galime pakeisti nauja tvarka, kuri padės mums pasiekti savo tikslus.

  Pavyzdžiui, jei norite būti labiau organizuoti darbe, bet atidėliojate užduotis arba jus blaško el. laiškai ar socialinės žiniasklaidos pranešimai, galite nustatyti, kas sukelia tokį elgesį (pvz., nuobodulį), ir pakeisti juos nauja tvarka, pvz., reguliariai darykite pertraukas visą dieną arba skirkite konkretų laiką el. Taip galėsite geriau susitelkti ties savo užduotimis ir daryti pažangą siekdami karjeros tikslų.

  Naudodami įpročius kaip įrankį teigiamiems pokyčiams savo karjeroje, galime sukurti ilgalaikius rezultatus, užuot pasikliavę vien valios jėga. Praktikuojant ir atsidavus galima sukurti naujas rutinas, kurios padės mums pasiekti sėkmės profesiniame gyvenime.

 • #17.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų švietime. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas įprastas procedūras. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų švietime.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir gali būti panaudotos kuriant teigiamus pokyčius mūsų švietime. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Pavyzdžiui, jei mokiniui per pamoką sunku išlikti susikaupusiam, jis galėtų sukurti paskatų sistemą, pagal kurią gautų atlygį už laiku atliktą užduočių atlikimą arba tam tikrų tikslų pasiekimą. Ši atlygio sistema padės jiems susiformuoti įprotį daugiau dėmesio skirti savo darbui.

  Be įpročių formavimo skatindami, mokiniai taip pat gali naudoti kitas strategijas, tokias kaip priminimų nustatymas arba didelių užduočių skaidymas į mažesnius gabalus. Šie metodai padės jiems išlikti organizuotiems ir motyvuotiems visos mokymosi kelionės metu. Be to, kurdami teigiamus mokymosi ir mokymosi įpročius, studentai gali ugdyti geresnius studijų įgūdžius, o tai pagerins akademinius rezultatus.

  Apskritai, įpročių naudojimas siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime yra veiksmingas būdas padėti mokiniams išnaudoti visą savo potencialą. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeisdami seną rutiną nauja, galime padėti skatinti ilgalaikius švietimo pokyčius.

 • #17.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų švietime. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas įprastas procedūras. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų švietime.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Pavyzdžiui, jei mokiniui per pamoką sunku išlikti susikaupusiam, jis galėtų sukurti paskatų sistemą, pagal kurią gautų atlygį už laiku atliktą užduočių atlikimą arba tam tikrų tikslų pasiekimą. Ši atlygio sistema padės jiems susiformuoti įprotį daugiau dėmesio skirti savo darbui.

  Be įpročių formavimo skatindami, mokiniai taip pat gali naudoti kitas strategijas, tokias kaip priminimų nustatymas arba didelių užduočių skaidymas į mažesnius gabalus. Šie metodai padės jiems išlikti organizuotiems ir motyvuotiems visos mokymosi kelionės metu. Be to, kurdami teigiamus mokymosi ir mokymosi įpročius, studentai gali ugdyti geresnius studijų įgūdžius, o tai pagerins akademinius rezultatus.

  Apskritai, įpročių naudojimas siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime yra veiksmingas būdas padėti mokiniams išnaudoti visą savo potencialą. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeisdami seną rutiną nauja, galime padėti skatinti ilgalaikius švietimo pokyčius.

 • #17.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų švietime. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime, suprantant užuominas ir atlygį, kurie skatina elgesį, o vėliau pakeičiant naujas įprastas procedūras. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų švietime.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Pavyzdžiui, jei mokiniui per pamoką sunku išlikti susikaupusiam, jis galėtų sukurti paskatų sistemą, pagal kurią gautų atlygį už laiku atliktą užduočių atlikimą arba tam tikrų tikslų pasiekimą. Ši atlygio sistema padės jiems susiformuoti įprotį daugiau dėmesio skirti savo darbui.

  Be įpročių formavimo skatindami, mokiniai taip pat gali naudoti kitas strategijas, tokias kaip priminimų nustatymas arba didelių užduočių skaidymas į mažesnius gabalus. Šie metodai padės jiems išlikti organizuotiems ir motyvuotiems visos mokymosi kelionės metu. Be to, kurdami teigiamus mokymosi ir mokymosi įpročius, studentai gali ugdyti geresnius studijų įgūdžius, o tai pagerins akademinius rezultatus.

  Apskritai, įpročių naudojimas siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų švietime yra veiksmingas būdas padėti mokiniams išnaudoti visą savo potencialą. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeisdami seną rutiną nauja, galime padėti skatinti ilgalaikius švietimo pokyčius.

 • #18.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų dvasingumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Savo knygoje „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ Charlesas Duhiggas aiškina, kad įpročiai formuojasi tada, kai nustatome užuominą ar paleidiklį, verčiantį atlikti veiksmą, o po to gaunamas atlygis už atliktą veiksmą. Suprasdami šį procesą, galime pakeisti seną rutiną naujomis ir sukurti ilgalaikius pokyčius savo dvasiniame gyvenime.

  Pavyzdžiui, jei norite išsiugdyti įprotį melstis ar medituoti kiekvieną dieną, galite nustatyti tokias užuominas kaip maldos kilimėlis šalia lovos, kad tai būtų pirmas dalykas, kurį pamatysite pabudę. Tada galite apdovanoti save kažkuo mažu, pavyzdžiui, penkias minutes po maldos ar meditacijos perskaityti įkvepiančią Rašto ištrauką. Laikui bėgant šios užuominos ir apdovanojimai bus susieti su įpročiu, kol jis taps antra prigimtimi.

  Naudodami įpročius, kad sukurtume teigiamus savo dvasingumo pokyčius, galime padaryti pažangą, kad taptume dvasiškai sąmoningesniais asmenimis, kurie kasdien išgyvena savo tikėjimą. Praktikuodami ir atsiduodami galime suformuoti sveikus įpročius, kurie priartintų mus prie Dievo ir kartu padėtų gyventi prasmingesnį gyvenimą.

 • #18.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų dvasingumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Savo knygoje „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ Charlesas Duhiggas aiškina, kad įpročiai formuojasi tada, kai nustatome užuominą ar paleidiklį, verčiantį atlikti veiksmą, o po to gaunamas atlygis už atliktą veiksmą. Suprasdami šį procesą, galime pakeisti seną rutiną naujomis ir sukurti ilgalaikius pokyčius savo dvasiniame gyvenime.

  Pavyzdžiui, jei norite išsiugdyti įprotį melstis ar medituoti kiekvieną dieną, galite nustatyti tokias užuominas kaip maldos kilimėlis šalia lovos, kad tai būtų pirmas dalykas, kurį pamatysite pabudę. Tada galite apdovanoti save kažkuo mažu, pavyzdžiui, penkias minutes po maldos ar meditacijos perskaityti įkvepiančią Rašto ištrauką. Laikui bėgant šios užuominos ir apdovanojimai bus susieti su įpročiu, kol jis taps antra prigimtimi.

  Naudodami įpročius, kad sukurtume teigiamus savo dvasingumo pokyčius, galime padaryti pažangą, kad taptume dvasiškai sąmoningesniais asmenimis, kurie kasdien išgyvena savo tikėjimą. Praktikuodami ir atsiduodami galime suformuoti sveikus įpročius, kurie priartintų mus prie Dievo ir kartu padėtų gyventi prasmingesnį gyvenimą.

 • #18.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų dvasingumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Savo knygoje „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ Charlesas Duhiggas aiškina, kad įpročiai formuojasi tada, kai nustatome užuominą ar paleidiklį, verčiantį atlikti veiksmą, o po to gaunamas atlygis už atliktą veiksmą. Suprasdami šį procesą, galime pakeisti seną rutiną naujomis ir sukurti ilgalaikius pokyčius savo dvasiniame gyvenime.

  Pavyzdžiui, jei norite išsiugdyti įprotį melstis ar medituoti kiekvieną dieną, galite nustatyti tokias užuominas kaip maldos kilimėlis šalia lovos, kad tai būtų pirmas dalykas, kurį pamatysite pabudę. Tada galite apdovanoti save kažkuo mažu, pavyzdžiui, penkias minutes po maldos ar meditacijos perskaityti įkvepiančią Rašto ištrauką. Laikui bėgant šios užuominos ir apdovanojimai bus susieti su įpročiu, kol jis taps antra prigimtimi.

  Naudodami įpročius, kad sukurtume teigiamus savo dvasingumo pokyčius, galime padaryti pažangą, kad taptume dvasiškai sąmoningesniais asmenimis, kurie kasdien išgyvena savo tikėjimą. Praktikuodami ir atsiduodami galime suformuoti sveikus įpročius, kurie priartintų mus prie Dievo ir kartu padėtų gyventi prasmingesnį gyvenimą.

 • #18.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o vėliau pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų dvasingumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus mūsų dvasingumo pokyčius. Savo knygoje „Įpročio galia: kodėl mes darome tai, ką darome gyvenime ir versle“ Charlesas Duhiggas aiškina, kad įpročiai formuojasi tada, kai nustatome užuominą ar paleidiklį, verčiantį atlikti veiksmą, o po to gaunamas atlygis už atliktą veiksmą. Suprasdami šį procesą, galime pakeisti seną rutiną naujomis ir sukurti ilgalaikius pokyčius savo dvasiniame gyvenime.

  Pavyzdžiui, jei norite išsiugdyti įprotį melstis ar medituoti kiekvieną dieną, galite nustatyti tokias užuominas kaip maldos kilimėlis šalia lovos, kad tai būtų pirmas dalykas, kurį pamatysite pabudę. Tada galite apdovanoti save kažkuo mažu, pavyzdžiui, penkias minutes po maldos ar meditacijos perskaityti įkvepiančią Rašto ištrauką. Laikui bėgant šios užuominos ir apdovanojimai bus susieti su įpročiu, kol jis taps antra prigimtimi.

  Naudodami įpročius, kad sukurtume teigiamus savo dvasingumo pokyčius, galime padaryti pažangą, kad taptume dvasiškai sąmoningesniais asmenimis, kurie kasdien išgyvena savo tikėjimą. Praktikuodami ir atsiduodami galime suformuoti sveikus įpročius, kurie priartintų mus prie Dievo ir kartu padėtų gyventi prasmingesnį gyvenimą.

 • #19.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų kūrybiškumui. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima užuominos nustatymą, rutinos sukūrimą ir apdovanojimą už atliktą užduotį.

  Pavyzdžiui, jei norite tapti kūrybiškesni savo darbe ar pomėgiuose, galite pradėti kiekvieną dieną skirdami laiko specialiai kūrybinei veiklai. Užuomina būtų paros metas, kai atidedate šį laiką; kasdienybė apimtų kūrybinę veiklą, pavyzdžiui, minčių šturmą ar koncepcijų eskizą; ir galiausiai, atlikę šias užduotis, apdovanokite save kažkuo maloniu.

  Laikui bėgant nuosekliai kartodami šį ciklą, ilgainiui įgysite įprotį nuolat būti kūrybingi. Ši įpročio keitimo technika gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius, nes suteikia mums paprastą būdą atlikti nedidelius pokyčius, kurie laikui bėgant didėja.

 • #19.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų kūrybiškumui. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima užuominos nustatymą, rutinos sukūrimą ir apdovanojimą už atliktą užduotį.

  Pavyzdžiui, jei norite tapti kūrybiškesni savo darbe ar pomėgiuose, galite pradėti kiekvieną dieną skirdami laiko specialiai kūrybinei veiklai. Užuomina būtų paros metas, kai atidedate šį laiką; kasdienybė apimtų kūrybinę veiklą, pvz., minčių šturmą ar koncepcijų eskizą; ir galiausiai, atlikę šias užduotis, apdovanokite save kažkuo maloniu.

  Laikui bėgant nuosekliai kartodami šį ciklą, ilgainiui įgysite įprotį nuolat būti kūrybingi. Ši įpročio keitimo technika gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius, nes suteikia mums paprastą būdą atlikti nedidelius pokyčius, kurie laikui bėgant didėja.

 • #19.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus pokyčius mūsų kūrybiškumui. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima užuominos nustatymą, rutinos sukūrimą ir apdovanojimą už atliktą užduotį.

  Pavyzdžiui, jei norite tapti kūrybiškesni savo darbe ar pomėgiuose, galite pradėti kiekvieną dieną skirdami laiko specialiai kūrybinei veiklai. Užuomina būtų paros metas, kai atidedate šį laiką; kasdienybė apimtų kūrybinę veiklą, pavyzdžiui, minčių šturmą ar koncepcijų eskizą; ir galiausiai, atlikę šias užduotis, apdovanokite save kažkuo maloniu.

  Laikui bėgant nuosekliai kartodami šį ciklą, ilgainiui įgysite įprotį nuolat būti kūrybingi. Ši įpročio keitimo technika gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius, nes suteikia mums paprastą būdą atlikti nedidelius pokyčius, kurie laikui bėgant didėja.

 • #19.     Įpročiai gali būti naudojami kuriant teigiamus pokyčius mūsų kūrybiškumui. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingi įrankiai, kuriuos galima panaudoti kuriant teigiamus mūsų kūrybiškumo pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pradėti keisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima užuominos nustatymą, rutinos sukūrimą ir apdovanojimą už atliktą užduotį.

  Pavyzdžiui, jei norite tapti kūrybiškesni savo darbe ar pomėgiuose, galite pradėti kiekvieną dieną skirdami laiko specialiai kūrybinei veiklai. Užuomina būtų paros metas, kai atidedate šį laiką; kasdienybė apimtų kūrybinę veiklą, pvz., minčių šturmą ar koncepcijų eskizą; ir galiausiai, atlikę šias užduotis, apdovanokite save kažkuo maloniu.

  Laikui bėgant nuosekliai kartodami šį ciklą, ilgainiui įgysite įprotį nuolat būti kūrybingi. Ši įpročio keitimo technika gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų kūrybiškumo pokyčius, nes suteikia mums paprastą būdą atlikti nedidelius pokyčius, kurie laikui bėgant didėja.

 • #20.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų produktyvumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima signalo, kuris sukelia tam tikrą elgesį, atpažinimą, tada rutiną pakeičiame produktyvesniu. Pavyzdžiui, jei atidėliojate svarbią užduotį, kas kelias minutes tikrindami savo el. paštą ar socialinių tinklų paskyras, šią kasdienybę galite pakeisti kažkuo produktyvesniu, pavyzdžiui, trumpa pertrauka ar tempimo pratimų atlikimu.

  Kurdami naujus produktyvumo įpročius, galime padaryti ilgalaikius darbo ir gyvenimo pokyčius. Įpročiai suteikia mūsų dienoms struktūrą, kad nereikėtų galvoti, ką daryti toliau, o tai darome automatiškai, be didelių pastangų. Tai leidžia mums sutelkti dėmesį į aukštesnio lygio užduotis ir tuo pat metu viską atlikti efektyviai.

  Svarbiausia pradėti nuo mažo – po vieną išsirinkite vieną įprotį ir susitelkite į jo įsisavinimą prieš pereidami prie kito. Laikui bėgant praktikuojant ir nuosekliai, šie įpročiai taps antra prigimtimi ir padės mums pasiekti didesnį produktyvumo lygį.

 • #20.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų produktyvumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima signalo, kuris sukelia tam tikrą elgesį, atpažinimą, tada rutiną pakeičiame produktyvesniu. Pavyzdžiui, jei atidėliojate svarbią užduotį, kas kelias minutes tikrindami savo el. paštą ar socialinių tinklų paskyras, šią kasdienybę galite pakeisti kažkuo produktyvesniu, pavyzdžiui, trumpa pertrauka ar tempimo pratimų atlikimu.

  Kurdami naujus produktyvumo įpročius, galime padaryti ilgalaikius darbo ir gyvenimo pokyčius. Įpročiai suteikia mūsų dienoms struktūrą, kad nereikėtų galvoti, ką daryti toliau, o tai darome automatiškai, be didelių pastangų. Tai leidžia mums sutelkti dėmesį į aukštesnio lygio užduotis ir tuo pat metu viską atlikti efektyviai.

  Svarbiausia pradėti nuo mažo – po vieną išsirinkite vieną įprotį ir susitelkite į jo įsisavinimą prieš pereidami prie kito. Laikui bėgant praktikuojant ir nuosekliai, šie įpročiai taps antra prigimtimi ir padės mums pasiekti didesnį produktyvumo lygį.

 • #20.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų produktyvumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima signalo, kuris sukelia tam tikrą elgesį, atpažinimą, tada rutiną pakeičiame produktyvesniu. Pavyzdžiui, jei atidėliojate svarbią užduotį, kas kelias minutes tikrindami savo el. paštą ar socialinių tinklų paskyras, šią kasdienybę galite pakeisti kažkuo produktyvesniu, pavyzdžiui, trumpa pertrauka ar tempimo pratimų atlikimu.

  Kurdami naujus produktyvumo įpročius, galime padaryti ilgalaikius darbo ir gyvenimo pokyčius. Įpročiai suteikia mūsų dienoms struktūrą, kad nereikėtų galvoti, ką daryti toliau, o tai darome automatiškai, be didelių pastangų. Tai leidžia mums sutelkti dėmesį į aukštesnio lygio užduotis ir tuo pat metu viską atlikti efektyviai.

  Svarbiausia pradėti nuo mažo – po vieną išsirinkite vieną įprotį ir susitelkite į jo įsisavinimą prieš pereidami prie kito. Laikui bėgant praktikuojant ir nuosekliai, šie įpročiai taps antra prigimtimi ir padės mums pasiekti didesnį produktyvumo lygį.

 • #20.     Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius. Idėjos santrauka: Įpročiai gali būti naudojami siekiant sukurti teigiamus mūsų produktyvumo pokyčius, suprantant užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, o tada pakeičiant naujas kasdienybes. Tai gali padėti sukurti ilgalaikius mūsų produktyvumo pokyčius.

  Įpročiai yra galingos jėgos mūsų gyvenime ir jais galima sukurti teigiamus pokyčius. Suprasdami užuominas ir atlygį, lemiančius elgesį, galime pakeisti seną tvarką nauja. Šis įpročio formavimo procesas yra žinomas kaip „įpročio kūrimas“ ir apima signalo, kuris sukelia tam tikrą elgesį, atpažinimą, tada rutiną pakeičiame produktyvesniu. Pavyzdžiui, jei atidėliojate svarbią užduotį, kas kelias minutes tikrindami savo el. paštą ar socialinių tinklų paskyras, šią kasdienybę galite pakeisti kažkuo produktyvesniu, pavyzdžiui, trumpa pertrauka ar tempimo pratimų atlikimu.

  Kurdami naujus produktyvumo įpročius, galime padaryti ilgalaikius darbo ir gyvenimo pokyčius. Įpročiai suteikia mūsų dienoms struktūrą, kad nereikėtų galvoti, ką daryti toliau, o tai darome automatiškai, be didelių pastangų. Tai leidžia mums sutelkti dėmesį į aukštesnio lygio užduotis ir tuo pat metu viską atlikti efektyviai.

  Svarbiausia pradėti nuo mažo – po vieną išsirinkite vieną įprotį ir susitelkite į jo įsisavinimą prieš pereidami prie kito. Laikui bėgant praktikuojant ir nuosekliai, šie įpročiai taps antra prigimtimi ir padės mums pasiekti didesnį produktyvumo lygį.