Gilus darbas: kryptingos sėkmės taisyklės išsiblaškusiame pasaulyje 2016

Autorius Cal Newport

Reitingas ,   

Santrauka:

 • Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World, Cal Newport yra knyga apie tai, kaip pasiekti sėkmės pasaulyje, kuris vis labiau blaškosi. Knygoje teigiama, kad gebėjimas sutelkti dėmesį į gilų darbą yra pagrindinis sėkmės šiuolaikiniame pasaulyje įgūdis. Niuportas gilų darbą apibrėžia kaip „profesinę veiklą, atliekamą nesiblaškant susikaupus, kuri išstumia jūsų pažinimo galimybes iki ribos“. Jis teigia, kad gilus darbas yra būtinas siekiant sėkmės šiuolaikiniame pasaulyje ir kad tai darosi vis retesnė, nes žmones blaško technologijos ir socialinė žiniasklaida. Jis nubrėžia keturias gilaus darbo įvaldymo taisykles: apimkite nuobodulį, pasitraukite iš socialinių tinklų, nusausinkite seklumą ir įvaldykite sunkius dalykus. Jis taip pat pateikia praktinių patarimų, kaip įgyvendinti šias taisykles siekiant sėkmės. Ši knyga yra būtinas skaitymas visiems, norintiems pasiekti sėkmės pasaulyje, kuris vis labiau blaškosi.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Suplanuokite gilų darbą: suplanuokite nepertraukiamo laiko blokus, kad sutelktumėte dėmesį į svarbias užduotis ir išvengtumėte blaškymosi. Santrauka: „Deep Work“ yra koncepcija, skatinanti žmones atidėti nepertraukiamo laiko blokus, kad galėtų susikoncentruoti į svarbias užduotis ir vengti blaškymosi. Tai leidžia jiems dirbti efektyviau ir efektyviau bei pasiekti didesnės sėkmės.

  „Deep Work“ – tai koncepcija, skatinanti žmones atidėti nepertraukiamo laiko blokus, kad susitelktų į svarbias užduotis ir išvengtų blaškymosi. Tai leidžia jiems dirbti efektyviau ir efektyviau bei pasiekti didesnės sėkmės. Šių laiko blokų planavimas yra būtinas siekiant sėkmės, nes tai leidžia nepertraukiamai sutelkti dėmesį ir pašalina galimą blaškymąsi. Tai taip pat padeda sukurti struktūros ir rutinos pojūtį, o tai gali padėti padidinti produktyvumą ir susikaupti. Be to, kruopštaus darbo planavimas gali padėti sukurti skubos ir svarbos jausmą, o tai gali padėti motyvuoti ir įkvėpti. Galiausiai, kruopštaus darbo planavimas gali padėti sukurti pasiekimo jausmą, nes tai leidžia laiku atlikti svarbias užduotis.

  Planuojant gilų darbą, svarbu atsižvelgti į tai, kiek laiko reikia užduočiai atlikti, taip pat į galimą blaškymąsi. Taip pat svarbu atsižvelgti į aplinką, kurioje darbas bus baigtas, nes tai gali turėti didelės įtakos produktyvumui. Be to, svarbu atsižvelgti į pertraukų ir apdovanojimų galimybes, nes tai gali padėti išlaikyti motyvaciją ir susikaupti. Galiausiai, svarbu atsižvelgti į bendradarbiavimo ir grįžtamojo ryšio galimybes, nes tai gali padėti užtikrinti, kad darbas būtų atliktas pagal aukščiausius standartus.

  Apskritai, kruopštaus darbo planavimas yra esminė sėkmės dalis. Tai leidžia nepertraukiamai sutelkti dėmesį, sukuria struktūros ir rutinos pojūtį, padeda motyvuoti ir įkvėpti. Be to, tai padeda sukurti pasiekimo jausmą ir leidžia laiku atlikti svarbias užduotis. Suplanuodami gilų darbą, asmenys gali užtikrinti, kad jie galės dirbti efektyviai ir efektyviai bei pasiekti didesnės sėkmės.

 • #2.     Apimkite nuobodulį: leiskite sau nuobodžiauti ir išnaudokite tą laiką giliai ir kūrybiškai mąstyti. Santrauka: Deep Work skatina žmones priimti nuobodulį ir pasinaudoti juo kaip galimybe mąstyti giliai ir kūrybiškai. Tai gali padėti jiems rasti naujoviškus problemų sprendimus ir kurti naujas idėjas.

  Deep Work skatina žmones priimti nuobodulį ir pasinaudoti juo kaip galimybe mąstyti giliai ir kūrybiškai. Tai gali padėti jiems rasti naujoviškus problemų sprendimus ir kurti naujas idėjas. Leisdami sau nuobodžiauti, galite suteikti savo protui erdvės, kurios reikia tyrinėti ir kurti. Tai gali padėti mąstyti giliau ir kūrybiškiau bei rasti sprendimus, apie kuriuos galbūt anksčiau negalvojote. Tai taip pat gali padėti jums tapti produktyvesniems ir efektyvesniems jūsų darbe. Apimtas nuobodulys gali būti galinga priemonė kūrybiškumui išlaisvinti ir produktyvumui pagerinti.

  Kai apima nuobodulys, galite skirti laiko apmąstyti savo darbą ir pasisemti naujų idėjų. Taip pat galite skirti laiko planuodami tolesnius veiksmus ir apgalvodami, kaip galėtumėte pagerinti savo darbą. Tai gali padėti išlikti susikaupusiam ir siekti savo tikslų. Apimtas nuobodulys taip pat gali padėti išlaikyti motyvaciją ir išlikti produktyviam. Leisdami sau nuobodžiauti, galite suteikti savo protui erdvės, kurios reikia tyrinėti ir kurti.

  Apimtas nuobodulys gali būti puikus būdas išlaisvinti savo kūrybiškumą ir tapti produktyvesniu. Leisdami sau nuobodžiauti, galite suteikti savo protui erdvės, kurios reikia tyrinėti ir kurti. Tai gali padėti mąstyti giliau ir kūrybiškiau bei rasti sprendimus, apie kuriuos galbūt anksčiau negalvojote. Tai taip pat gali padėti jums tapti produktyvesniems ir efektyvesniems jūsų darbe.

 • #3.     Išeiti iš socialinės žiniasklaidos: apribokite arba nustokite naudoti socialinę žiniasklaidą, kad sumažintumėte blaškymąsi ir padidintumėte dėmesį. Santrauka: „Deep Work“ skatina žmones apriboti arba mesti naudotis socialine žiniasklaida, siekiant sumažinti blaškymąsi ir padidinti dėmesį. Tai leidžia jiems būti produktyvesniems ir pasiekti didesnės sėkmės.

  Pasitraukimas iš socialinės žiniasklaidos yra koncepcija, kuri pastaraisiais metais vis labiau populiarėja, nes žmonės vis labiau suvokia neigiamą socialinės žiniasklaidos poveikį jų gyvenimui. Savo knygoje „Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World“ Cal Newport ragina žmones apriboti arba mesti naudotis socialine žiniasklaida, kad sumažintų blaškymąsi ir padidintų dėmesį. Tai leidžia jiems būti produktyvesniems ir pasiekti didesnės sėkmės. Niuportas teigia, kad ribojant arba atsisakius socialinių tinklų, žmonės gali atlaisvinti savo laiką ir energiją, kad galėtų susikoncentruoti ties prasmingesnėmis užduotimis ir veikla. Jis taip pat teigia, kad sumažinus blaškymąsi žmonės gali tapti kūrybiškesni ir produktyvesni, taip pat gali geriau valdyti savo laiką ir energiją. Galiausiai Newportas mano, kad mesti socialinę žiniasklaidą žmonės gali tapti sėkmingesni ir labiau patenkinti savo gyvenimu.

 • #4.     Sukurkite ritualus: kurkite ritualus, kurie padės susikaupti ir išlikti produktyviems. Santrauka: Deep Work skatina žmones kurti ritualus, kurie padėtų jiems susikaupti ir išlikti produktyviems. Tai gali padėti jiems tęsti savo užduotį ir greičiau bei efektyviau pasiekti savo tikslus.

  Ritualų kūrimas, padedantis susikaupti ir išlikti produktyviems, yra svarbi „Deep Work“ dalis. Šie ritualai gali padėti jums tęsti savo užduotį ir greičiau bei efektyviau pasiekti savo tikslus. Svarbu sukurti ritualus, kurie būtų pritaikyti jūsų individualiems poreikiams ir pageidavimams. Pavyzdžiui, galbūt norėsite sukurti ritualą kas valandą daryti pertrauką, kad išliktumėte susikaupę ir energingi. Taip pat galite sukurti ritualą, kai kiekvieną dieną skirkite tam tikrą laiką tam, kad susitelktumėte į konkrečią užduotį. Be to, galbūt norėsite sukurti ritualą, kai kiekvieną dieną skirkite kelias minutes savo pažangai apmąstyti ir kitos dienos planui. Kurdami ritualus, pritaikytus jūsų individualiems poreikiams ir pageidavimams, galite užtikrinti, kad galėsite išlikti susikaupę ir produktyvūs.

 • #5.     Padarykite pertraukas: darykite reguliarias pertraukas, kad išliktumėte susikaupę ir produktyvūs. Santrauka: „Deep Work“ skatina žmones reguliariai daryti pertraukas, kad išliktų susikaupę ir produktyvūs. Tai leidžia jiems pasikrauti ir grįžti į darbą su nauja energija ir susikaupimu.

  Deep Work skatina žmones reguliariai daryti pertraukėles, kad išliktų susikaupę ir produktyvūs. Darydami pertraukėles žmonės gali pasikrauti energijos ir sugrįžti į darbą su nauja energija ir susikaupimu. Tai padeda jiems išlikti produktyviems ir sutelkti dėmesį į atliekamą užduotį. Pertraukėlės gali būti bet kokios – nuo greito pasivaikščiojimo aplink kvartalą, kelių minučių pasitempimo iki arbatos ar kavos puodelio. Reguliarios pertraukėlės gali padėti išvalyti protą ir suteikti kūnui galimybę pailsėti ir atsipalaiduoti. Tai taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, o tai gali pagerinti produktyvumą ir susikaupimą. Reguliarios pertraukėlės taip pat gali padėti pagerinti kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius, nes tai suteikia protui galimybę klaidžioti ir ieškoti naujų idėjų.

  „Deep Work“ Cal Newport teigia, kad reguliarios pertraukos gali padėti pagerinti dėmesį ir produktyvumą. Jis rekomenduoja žmonėms daryti pertraukas kas 90 minučių, o pertrauką išnaudoti daryti tai, kas visiškai nesusiję su jų darbu. Tai gali būti bet kas – nuo knygos skaitymo, pasivaikščiojimo ar muzikos klausymosi. Reguliarios pertraukėlės gali padėti išvalyti protą ir suteikti kūnui galimybę pailsėti ir atsipalaiduoti. Tai taip pat gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, o tai gali pagerinti produktyvumą ir susikaupimą. Reguliarios pertraukėlės taip pat gali padėti pagerinti kūrybiškumą ir problemų sprendimo įgūdžius, nes tai suteikia protui galimybę klaidžioti ir ieškoti naujų idėjų.

 • #6.     Užduočių prioritetų nustatymas: suteikite užduotims prioritetus, kad pirmiausia sutelktumėte dėmesį į svarbiausias užduotis. Santrauka: „Deep Work“ skatina žmones nustatyti užduočių prioritetus, kad būtų užtikrinta, jog pirmiausia jie sutelktų dėmesį į svarbiausias užduotis. Tai leidžia jiems būti produktyvesniems ir pasiekti didesnės sėkmės.

  Užduočių prioritetų nustatymas yra svarbi sėkmės dalis. „Deep Work“ skatina žmones nustatyti užduočių prioritetus, kad būtų užtikrinta, jog pirmiausia jie sutelktų dėmesį į svarbiausias užduotis. Tai leidžia jiems būti produktyvesniems ir pasiekti didesnės sėkmės. Suskirstydami užduotis prioritetus, žmonės gali sutelkti dėmesį į užduotis, kurios yra svarbiausios ir turi didžiausią įtaką jų tikslams. Tai padeda jiems išlikti organizuotiems ir užtikrinti, kad jie kuo geriau išnaudoja savo laiką. Be to, užduočių prioritetų nustatymas gali padėti sumažinti stresą ir nerimą, nes tai leidžia žmonėms sutelkti dėmesį į svarbiausias užduotis ir išvengti per daug užduočių.

  Užduočių prioritetų nustatymas taip pat gali padėti padidinti motyvaciją ir produktyvumą. Pirmiausia sutelkę dėmesį į svarbiausias užduotis, žmonės gali išlikti motyvuoti ir veikti. Be to, užduočių prioritetų nustatymas gali padėti sumažinti blaškymąsi ir atidėliojimą, nes tai leidžia žmonėms sutelkti dėmesį į svarbiausias užduotis ir išvengti ne tokių svarbių užduočių. Galiausiai, užduočių prioritetų nustatymas gali padėti užtikrinti, kad žmonės kuo geriau išnaudotų savo laiką ir pasiektų savo tikslus veiksmingiausiu būdu.

 • #7.     Pašalinkite blaškymąsi: pašalinkite trukdžius, kad galėtumėte išlikti susikaupę ir produktyvūs. Santrauka: Deep Work skatina žmones pašalinti blaškymąsi, kad išliktų susikaupę ir produktyvūs. Tai leidžia jiems būti efektyvesniems ir pasiekti didesnės sėkmės.

  Trikdžių pašalinimas yra svarbi gilaus darbo filosofijos dalis. Pašalinus blaškymąsi, žmonės gali išlikti susikaupę ir produktyvūs, todėl gali būti efektyvesni ir pasiekti didesnės sėkmės. Cal Newport, knygos „Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World“ autorius, skatina žmones pašalinti blaškymąsi, kad jie liktų susikaupę ir produktyvūs. Jis siūlo žmonėms išjungti pranešimus, apriboti naudojimąsi socialine žiniasklaida ir vengti kelių užduočių. Jis taip pat rekomenduoja skirti tam tikrą laiką giliam darbui ir išnaudoti tą laiką sutelkiant dėmesį į vieną užduotį vienu metu. Pašalinus blaškymąsi, žmonės gali išlikti susikaupę ir produktyvūs, todėl gali būti efektyvesni ir pasiekti didesnės sėkmės.

 • #8.     Nusistatykite tikslus: nustatykite tikslus, kurie padės išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems. Santrauka: „Deep Work“ skatina žmones išsikelti tikslus, kad jie liktų susikaupę ir motyvuoti. Tai leidžia jiems laikytis kelyje ir greičiau bei efektyviau pasiekti savo tikslus.

  „Deep Work“ skatina žmones išsikelti tikslus, kad jie liktų susikaupę ir motyvuoti. Tikslai suteikia krypties ir tikslo pojūtį ir padeda išlaikyti žmones kelyje. Tikslų nustatymas taip pat padeda išlaikyti žmonių motyvaciją, nes jie gali įvertinti savo pažangą ir pamatyti, kiek jie nuėjo. Tikslai taip pat suteikia pasiekimo jausmą, kai jie yra pasiekti.

  Keliant tikslus svarbu įsitikinti, kad jie realūs ir pasiekiami. Taip pat svarbu didesnius tikslus suskirstyti į mažesnes, lengviau valdomas užduotis. Tai padės išlaikyti žmonių motyvaciją ir tobulėti. Be to, svarbu nustatyti kiekvieno tikslo terminus, nes tai padės išlaikyti žmonių susikaupimą ir motyvaciją.

  Galiausiai svarbu peržiūrėti ir prireikus pakoreguoti tikslus. Tai padės užtikrinti, kad tikslai ir toliau būtų pasiekiami ir kad būtų daroma pažanga. Išsikeldami tikslus ir reguliariai juos peržiūrėdami bei koreguodami, žmonės gali išlikti susikaupę ir motyvuoti bei pasiekti savo tikslus greičiau ir efektyviau.

 • #9.     Stebėkite pažangą: stebėkite savo pažangą, kad padėtumėte išlikti motyvuotiems ir eiti kelyje. Santrauka: „Deep Work“ skatina žmones sekti savo pažangą, kad jie liktų motyvuoti ir nenukryptų. Tai leidžia jiems išlikti susikaupusiems ir greičiau bei efektyviau pasiekti savo tikslus.

  „Deep Work“ skatina žmones sekti savo pažangą, kad jie liktų motyvuoti ir nenukryptų. Tai padeda jiems išlikti susikaupusiems ir greičiau bei efektyviau pasiekti savo tikslus. Pažangą galima stebėti įvairiais būdais, pavyzdžiui, vesti žurnalą, nustatyti etapus ir sekti pažangą naudojant skaičiuoklę. Žurnalo vedimas gali padėti dokumentuoti pažangą ir įrašyti sėkmes bei nesėkmes. Gairių nustatymas gali padėti suskaidyti didelį tikslą į mažesnius, lengviau pasiekiamus tikslus. Pažangos stebėjimas naudojant skaičiuoklę gali padėti vizualizuoti pažangą ir nustatyti sritis, kurias reikia tobulinti.

  Pažangos stebėjimas taip pat gali padėti nustatyti tobulinimo sritis ir pateikti atsiliepimų apie tai, kaip koreguoti strategijas. Tai taip pat gali padėti nustatyti modelius ir tendencijas, kurie gali būti naudojami priimant būsimus sprendimus. Be to, pažangos stebėjimas gali padėti jaustis pasiekęs ir motyvuoti toliau siekti tikslo. Galiausiai, pažangos stebėjimas gali padėti nustatyti silpnąsias vietas ir suteikti galimybę sutelkti dėmesį į tas sritis, siekiant pagerinti bendrą veiklą.

  Apskritai pažangos stebėjimas yra svarbi „Deep Work“ proceso dalis. Tai gali padėti išlaikyti motyvaciją ir tobulėti, taip pat suteikti grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip koreguoti strategijas ir nustatyti tobulinimo sritis. Pažangos stebėjimas taip pat gali suteikti pasiekimo jausmą ir padėti nustatyti modelius bei tendencijas, kurios gali būti naudojamos priimant būsimus sprendimus.

 • #10.     Užsirašykite pastabas: užsirašykite, kad prisimintumėte svarbią informaciją ir idėjas. Santrauka: Deep Work skatina žmones užsirašyti pastabas, kad įsimintų svarbią informaciją ir idėjas. Tai leidžia jiems išlikti organizuotiems ir greičiau bei lengviau prisiminti informaciją.

  Užrašų darymas yra svarbi Deep Work filosofijos dalis. Tai padeda įsiminti svarbią informaciją ir idėjas bei išlaikyti tvarką. Užsirašydami galite greičiau ir lengviau prisiminti informaciją. Tai ypač svarbu pasaulyje, kuriame blaškymasis yra visur ir gali būti sunku susikaupti.

  Cal Newport, knygos „Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World“ autorius, ragina žmones užsirašyti pastabas, kad būtų galima išlikti tvarkingiems ir atsiminti svarbią informaciją bei idėjas. Jis tiki, kad pastabų darymas yra esminė dalis norint išlikti susikaupusiam ir produktyviam pasaulyje, kuriame pilna blaškymosi.