Geros savijautos vadovas 1989

Autorius Davidas Burnsas

Reitingas   

Santrauka:

 • Davido Burnso „Geros savijautos vadovas“ – tai savipagalbos knyga, kurioje skaitytojams pateikiamas išsamus vadovas, kaip įveikti depresiją ir nerimą. Knyga suskirstyta į tris dalis: pirmoji dalis skirta depresijos supratimui ir įveikimui, antroji – nerimo supratimui ir įveikimui, trečioji – emocinės sveikatos palaikymui. Pirmoje dalyje Burnsas paaiškina depresijos priežastis ir kaip ją atpažinti savyje ir kituose. Tada jis pateikia nuoseklų vadovą, kaip įveikti depresiją, įskaitant pažinimo restruktūrizavimą, atsipalaidavimo metodus ir gyvenimo būdo pokyčius. Antroje dalyje Burnsas paaiškina nerimo priežastis ir kaip jį atpažinti savyje ir kituose. Tada jis pateikia nuoseklų vadovą, kaip įveikti nerimą, įskaitant pažinimo restruktūrizavimą, atsipalaidavimo metodus ir gyvenimo būdo pokyčius. Trečioje dalyje Burnsas pateikia skaitytojams emocinės sveikatos palaikymo strategijas, tokias kaip sveikų santykių kūrimas, realių tikslų nustatymas ir streso valdymas. Visoje knygoje Burnsas pateikia skaitytojams praktinių pratimų ir įrankių, padedančių įveikti depresiją ir nerimą bei palaikyti emocinę sveikatą. Geros savijautos vadovas yra neįkainojamas šaltinis visiems, norintiems pagerinti savo psichinę sveikatą.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Kognityvinė elgesio terapija: Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra psichoterapijos forma, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas neigiamų mąstymo modelių nustatymui ir keitimui, siekiant pagerinti psichinę sveikatą. Jis pagrįstas idėja, kad mūsų mintys, jausmai ir elgesys yra tarpusavyje susiję ir gali būti keičiami, siekiant pagerinti bendrą savijautą.

  Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra psichoterapijos forma, kurios tikslas - nustatyti ir pakeisti neigiamus mąstymo modelius, siekiant pagerinti psichinę sveikatą. Jis pagrįstas idėja, kad mūsų mintys, jausmai ir elgesys yra tarpusavyje susiję ir gali būti keičiami, siekiant pagerinti bendrą savijautą. CBT yra į tikslą orientuotas metodas, padedantis asmenims atpažinti ir mesti iššūkį nenaudingoms mintims ir įsitikinimams bei pakeisti juos naudingesniais ir tikroviškesniais. Tai taip pat padeda asmenims sukurti įveikos strategijas, skirtas valdyti sunkias emocijas ir elgesį.

  CBT yra terapeuto ir kliento bendradarbiavimo procesas. Terapeutas padės klientui atpažinti ir suprasti savo mintis ir jausmus bei atpažinti, kaip šios mintys ir jausmai įtakoja jo elgesį. Tada terapeutas dirbs su klientu, kad sukurtų strategijas, kaip mesti iššūkį ir pakeisti šias mintis ir jausmus, ir sukurti naujus, naudingesnius mąstymo ir elgesio būdus. Per šį procesą klientas gali išmokti efektyviau valdyti savo emocijas ir elgesį bei ugdyti sveikesnius mąstymo ir elgesio būdus.

  CBT yra labai veiksminga terapijos forma, kuri, kaip įrodyta, yra veiksminga gydant įvairias psichinės sveikatos problemas, įskaitant depresiją, nerimą ir piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis. Jis taip pat naudojamas siekiant padėti žmonėms susidoroti su stresu, valdyti lėtinį skausmą ir pagerinti santykius. CBT gali būti naudojamas tiek individualioje, tiek grupinėje aplinkoje ir gali būti pritaikytas kiekvieno asmens poreikiams.

 • #2.     Automatinės mintys: Automatinės mintys yra neigiamos mintys, kurios gali pasirodyti mūsų galvoje net to nesuvokiant. Šios mintys gali būti neracionalios ir sukelti depresijos ir nerimo jausmą. CBT padeda mums atpažinti šias mintis ir mesti iššūkį, siekiant sumažinti jų neigiamą poveikį.

  Automatinės mintys – tai neigiamos mintys, kurios gali šaudyti į galvą mums to net nesuvokiant. Šios mintys gali būti neracionalios ir gali sukelti depresijos ir nerimo jausmą. Svarbu atpažinti šias mintis ir mesti jas iššūkį, siekiant sumažinti neigiamą jų poveikį. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra puiki priemonė, padedanti atpažinti šias automatines mintis ir mesti iššūkį. Naudodamiesi CBT galime išmokti atpažinti savo automatines mintis ir mesti jas racionalesnėmis ir pozityvesnėmis mintimis. Tai gali padėti mums sumažinti neigiamą šių minčių poveikį ir pagerinti bendrą psichinę sveikatą. Davido Burnso „Feeling Good Handbook“ yra puikus šaltinis, padedantis sužinoti daugiau apie CBT ir kaip mesti iššūkį mūsų automatinėms mintims.

 • #3.     Nuotaikos žurnalai: Nuotaikos žurnalai yra CBT naudojama priemonė, padedanti nustatyti mūsų minčių ir jausmų modelius. Stebėdami savo nuotaikas laikui bėgant, galime suprasti savo mąstymo modelius ir jų įtaką mūsų emocijoms.

  Nuotaikos žurnalai yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (CBT) priemonė. Jie naudojami siekiant padėti nustatyti mūsų minčių ir jausmų modelius ir suprasti, kaip mūsų mintys veikia mūsų emocijas. Stebėdami savo nuotaiką laikui bėgant, galime pradėti atpažinti savo mąstymo ir elgesio modelius, kurie gali prisidėti prie mūsų emocinių kančių.

  Nuotaikos žurnalai gali būti naudojami įvairioms emocijoms, tokioms kaip laimė, liūdesys, pyktis, baimė ir nerimas, sekti. Taip pat galime stebėti savo fizinius pojūčius, tokius kaip galvos skausmas, pilvo skausmai ir nuovargis. Pastebėję savo emocijų ir fizinių pojūčių intensyvumą, galime pradėti atpažinti savo mąstymo ir elgesio modelius, kurie gali prisidėti prie mūsų kančios.

  Nuotaikos žurnalai taip pat gali būti naudojami mūsų veiklai ir žmonėms, su kuriais bendraujame, sekti. Tai gali padėti mums nustatyti situacijas, kurios gali sukelti mūsų neigiamas emocijas. Atpažindami šiuos veiksnius, galime pradėti kurti strategijas, kaip efektyviau valdyti savo emocijas.

  Nuotaikos žurnalai gali būti galingas įrankis, padedantis mums suprasti savo mintis ir jausmus. Stebėdami savo nuotaiką laikui bėgant, galime pradėti atpažinti savo mąstymo ir elgesio modelius, kurie gali prisidėti prie mūsų emocinių kančių. Turėdami šią įžvalgą, galime pradėti kurti strategijas, kaip efektyviau valdyti savo emocijas.

 • #4.     Kalbėjimasis savimi: Kalbėjimasis savimi yra vidinis dialogas, kurį palaikome su savimi. Tai gali būti teigiama arba neigiama, ir tai gali turėti didžiulį poveikį mūsų psichinei sveikatai. CBT padeda mums atpažinti ir mesti iššūkį neigiamiems pokalbiams apie save, kad pagerintume savo gerovę.

  Kalbėjimas savimi yra svarbi mūsų psichinės sveikatos dalis. Tai vidinis dialogas su savimi, ir jis gali būti teigiamas arba neigiamas. Neigiamas kalbėjimasis su savimi gali neigiamai paveikti mūsų gerovę, sukelti menkos savivertės jausmą, nerimą ir depresiją. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra terapijos forma, kuri padeda mums atpažinti ir mesti iššūkį mūsų neigiamiems pokalbiams apie save, siekiant pagerinti mūsų psichinę sveikatą.

  CBT padeda mums atpažinti neigiamą kalbėjimą apie save ir mesti iššūkį. Galime išmokti pakeisti savo neigiamas mintis pozityvesnėmis. Tai gali padėti mums labiau pasitikėti savimi ir pozityviau žvelgti į gyvenimą. Taip pat galime išmokti labiau įsisąmoninti savo mintis ir atpažinti, kada mūsų kalbėjimasis yra nenaudingas. Tai darydami mes galime pradėti kontroliuoti savo mintis ir jausmus bei daryti teigiamus pokyčius savo gyvenime.

  Davido Burnso „Feeling Good Handbook“ yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie CBT ir kaip mesti iššūkį neigiamam pokalbiui apie save. Jame pateikiami praktiniai patarimai ir strategijos, kaip pagerinti mūsų psichinę sveikatą ir gerovę. Tai neįkainojamas įrankis kiekvienam, norinčiam daryti teigiamus pokyčius savo gyvenime.

 • #5.     Reframing: Perfrazavimas yra CBT naudojama technika, padedanti pažvelgti į situacijas iš kitos perspektyvos. Pertvarkydami savo mintis galime įgyti pozityvesnį požiūrį ir sumažinti streso lygį.

  Reframing yra galingas įrankis, naudojamas kognityvinėje elgesio terapijoje (CBT), padedantis pažvelgti į situacijas iš kitos perspektyvos. Tai apima mūsų mąstymo apie situaciją pakeitimą, kad galėtume įgauti pozityvesnį požiūrį ir sumažinti streso lygį. Pertvarkymas gali padėti mums įžvelgti gėrį situacijoje, net kai tai gali atrodyti sunku.

  Pavyzdžiui, jei jaučiamės priblokšti dėl užduoties, galime ją pertvarkyti suskirstydami į mažesnius, lengviau valdomus gabalus. Tai gali padėti mums jaustis labiau kontroliuojamiems ir mažiau priblokšti. Taip pat galime pertvarkyti neigiamas mintis, ieškodami pozityvo situacijoje. Pavyzdžiui, jei jaučiame nerimą dėl artėjančio renginio, galime jį pertvarkyti, sutelkdami dėmesį į galimą dalyvavimo naudą.

  Performavimas gali būti galinga priemonė valdyti mūsų mintis ir emocijas. Pakeitę požiūrį į situaciją, galime įgyti pozityvesnį požiūrį ir sumažinti streso lygį. Geros savijautos vadovas, kurį parašė Davidas Burnsas, yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie pertvarkymą ir kaip jį panaudoti mūsų psichinei sveikatai gerinti.

 • #6.     Problemų sprendimas: problemų sprendimas yra svarbus įgūdis, padedantis valdyti stresą ir pagerinti mūsų psichinę sveikatą. CBT padeda mums nustatyti problemas, rasti sprendimus ir imtis veiksmų, kad pagerintume savo gyvenimą.

  Problemų sprendimas yra esminis įgūdis norint valdyti stresą ir pagerinti mūsų psichinę sveikatą. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra galingas įrankis, galintis padėti mums nustatyti problemas, rasti sprendimus ir imtis veiksmų, kad pagerintume savo gyvenimą. CBT padeda mums suskaidyti problemas į mažesnes, lengviau valdomas dalis ir nustatyti pagrindines mūsų nelaimės priežastis. Tai taip pat padeda mums sukurti strategijas, kaip efektyviau spręsti problemas.

  CBT skatina mus mąstyti apie savo problemas pozityviau ir sutelkti dėmesį į sprendimus, o ne apsigyventi ties pačia problema. Tai padeda mums ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, tokius kaip smegenų šturmas, analizavimas ir galimų sprendimų įvertinimas. Taip pat galime naudoti CBT, kad sukurtume įveikos strategijas, kaip susidoroti su sudėtingomis emocijomis, tokiomis kaip pyktis, baimė ir liūdesys. Naudodami CBT galime išmokti nustatyti savo trigerius ir sukurti strategijas, kaip valdyti savo reakciją į juos.

  CBT taip pat gali padėti mums ugdyti problemų sprendimo įgūdžius, kurie gali būti pritaikyti kitose mūsų gyvenimo srityse. Pavyzdžiui, galime naudoti CBT, kad sukurtume sudėtingų santykių, finansų valdymo ar darbo rezultatų gerinimo strategijas. Naudodamiesi CBT, galime išmokti nustatyti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei sukurti strategijas, kaip įveikti iššūkius.

  CBT yra galinga priemonė mūsų psichinei sveikatai gerinti ir stresui valdyti. Naudodami CBT galime išmokti nustatyti savo problemas, rasti sprendimus ir imtis veiksmų, kad pagerintume savo gyvenimą. Praktikuodami galime išsiugdyti problemų sprendimo įgūdžius, kurie gali būti pritaikyti kitose mūsų gyvenimo srityse, ir padėti gyventi visavertiškesnį ir prasmingesnį gyvenimą.

 • #7.     Tarpasmeninis efektyvumas: Tarpasmeninis efektyvumas yra gebėjimas efektyviai bendrauti su kitais. CBT padeda mums ugdyti šį įgūdį, mokydama mus, kaip sveikai išreikšti savo poreikius ir jausmus.

  Tarpasmeninis efektyvumas yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti norint sukurti ir palaikyti sveikus santykius. CBT padeda mums ugdyti šį įgūdį, mokydama mus, kaip sveikai išreikšti savo poreikius ir jausmus. Tai apima mokymąsi, kaip atkakliai bendrauti, kaip nustatyti ribas ir kaip spręsti konfliktus. Tai taip pat apima mokymąsi klausytis kitų ir įsijausti į jų jausmus. Lavindami šiuos įgūdžius galime užmegzti tvirtus santykius su kitais ir sukurti pozityvesnę aplinką sau ir aplinkiniams.

  Geros savijautos vadovas, kurį sukūrė Davidas Burnsas, pateikia išsamų vadovą, kaip ugdyti tarpasmeninį efektyvumą. Ji apima tokias temas, kaip aiškiai išreikšti save, kaip elgtis su kritika ir kaip veiksmingai derėtis. Taip pat pateikiami praktiniai patarimai, kaip valdyti sudėtingus pokalbius ir kaip išspręsti konfliktus. Vadovaudamiesi šioje knygoje pateiktais patarimais, išmoksime efektyviai bendrauti ir užmegzti tvirtus santykius su kitais.

 • #8.     Atsipalaidavimo metodai: atsipalaidavimo metodai yra svarbi CBT dalis. Jie padeda sumažinti stresą ir nerimą, nes ramina mūsų protą ir kūną.

  Atsipalaidavimo metodai yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (CBT) dalis. Jie padeda sumažinti stresą ir nerimą, nes ramina mūsų protą ir kūną. Atsipalaidavimo technikos gali būti naudojamos tam, kad padėtų mums atsipalaiduoti šiuo metu arba padėtų mums susikurti laisvesnį požiūrį į gyvenimą apskritai.

  Viena iš populiariausių atsipalaidavimo technikų yra progresuojantis raumenų atpalaidavimas. Tai apima kiekvienos kūno raumenų grupės įtempimą ir atpalaidavimą, pradedant nuo pėdų ir dirbant iki galvos. Tai padeda sumažinti įtampą kūne ir gali būti panaudota padėti atsipalaiduoti šiuo metu.

  Kita populiari atsipalaidavimo technika – gilus kvėpavimas. Tai apima lėtą, gilų kvėpavimą ir sutelkimą į kvėpavimą, kai jis patenka į kūną ir išeina iš jo. Tai padeda sumažinti stresą ir nerimą, nes ramina protą ir kūną.

  Atsipalaidavimo technikos taip pat gali būti naudojamos siekiant padėti mums susikurti laisvesnį požiūrį į gyvenimą apskritai. Tai gali apimti tokias veiklas kaip joga, meditacija ir sąmoningumas. Ši veikla padeda mums geriau suvokti savo mintis ir jausmus, ugdyti laisvesnį požiūrį į gyvenimą.

  Atsipalaidavimo metodai yra svarbi CBT dalis ir gali būti naudojami siekiant padėti sumažinti stresą ir nerimą bei ugdyti laisvesnį požiūrį į gyvenimą.

 • #9.     Atkaklumas: pasitikėjimas savimi – tai gebėjimas tiesiogiai ir pagarbiai išreikšti savo poreikius ir jausmus. CBT padeda mums lavinti šį įgūdį, siekiant pagerinti mūsų santykius ir sumažinti streso lygį.

  Atkaklumas yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti norint veiksmingai pagarbiai perteikti savo poreikius ir jausmus. Tai įgūdis, kurį galima išsiugdyti naudojant kognityvinę elgesio terapiją (CBT). CBT padeda mums atpažinti savo mintis ir jausmus bei išmokti juos išreikšti tiesiogiai ir pagarbiai. Tai gali padėti mums pagerinti mūsų santykius ir sumažinti streso lygį.

  Kai esame ryžtingi, galime išreikšti savo poreikius ir jausmus sąžiningai ir tiesiogiai, nebūdami agresyvūs ar pasyvūs. Mes galime išmokti būti ryžtingi, atpažindami savo jausmus ir poreikius, o tada pagarbiai juos perteikdami. Taip pat galime išmokti atpažinti, kai kiti elgiasi ryžtingai, ir reaguoti pagarbiai.

  Atkaklumas yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti norint veiksmingai pagarbiai perteikti savo poreikius ir jausmus. Geros savijautos vadove, kurį sukūrė Davidas Burnsas, pateikiami naudingi patarimai ir strategijos, kaip ugdyti pasitikėjimo savimi įgūdžius. Išmokę būti atkaklūs, galime pagerinti savo santykius ir sumažinti streso lygį.

 • #10.     Savigarba: Savigarba yra svarbi mūsų psichinės sveikatos dalis. CBT padeda mums atpažinti ir nuginčyti neigiamus įsitikinimus apie save, kad pagerėtų mūsų savigarba.

  Savigarba yra svarbi mūsų psichinės sveikatos dalis. Tai yra mūsų požiūris į save ir tai, kaip jaučiame savo sugebėjimus ir vertę. Žema savigarba gali sukelti depresijos jausmą, nerimą ir net fizines sveikatos problemas. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra terapijos rūšis, kuri gali padėti mums atpažinti ir nuginčyti neigiamus įsitikinimus apie save, siekiant pagerinti mūsų savigarbą.

  „The Feeling Good Handbook“ Davidas Burnsas paaiškina, kad CBT padeda mums nustatyti ir mesti iššūkį mūsų neigiamoms mintims ir įsitikinimams apie save. Jis paaiškina, kad šios neigiamos mintys gali sukelti žemos savigarbos jausmą ir gali trukdyti mums pasiekti savo tikslus. Jis teigia, kad mesdami iššūkį šioms neigiamoms mintims ir įsitikinimams, galime pradėti formuoti pozityvesnį požiūrį į save ir savo sugebėjimus.

  Burnsas taip pat paaiškina, kad CBT gali padėti mums sukurti veiksmingesnes įveikos strategijas sprendžiant sudėtingas situacijas. Jis teigia, kad išmokę atpažinti savo neigiamas mintis ir mesti iššūkį, galime pradėti kurti pozityvesnius ir realistiškesnius įsitikinimus apie save. Tai gali padėti mums jaustis labiau pasitikinčiais ir pajėgesniais bei pagerinti savigarbą.

  CBT gali būti galinga priemonė mūsų savigarbai gerinti. Išmokę atpažinti ir mesti iššūkį savo neigiamoms mintims ir įsitikinimams, galime pradėti formuoti pozityvesnį požiūrį į save ir savo sugebėjimus. Tai gali pagerinti savigarbą ir padėti mums jaustis labiau pasitikinčiais ir pajėgesniais.

 • #11.     Nelaimės tolerancija: Nelaimės tolerancija yra gebėjimas susidoroti su sunkiomis emocijomis nesiimant nesveiko elgesio. CBT padeda mums ugdyti šį įgūdį, kad galėtume valdyti stresą ir pagerinti psichinę sveikatą.

  Nelaimės tolerancija yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti norint valdyti streso lygį ir pagerinti psichinę sveikatą. Tai apima gebėjimą susidoroti su sunkiomis emocijomis nesiimant nesveiko elgesio. Tai gali apimti tokias veiklas kaip gilus kvėpavimas, dėmesingumas ir atsipalaidavimo metodai. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra veiksmingas būdas ugdyti nelaimės toleranciją. Naudodamiesi CBT galime išmokti atpažinti savo mintis ir jausmus bei sveikai juos valdyti. Taip pat galime išmokti atpažinti ir mesti iššūkį savo neigiamoms mintims ir pakeisti jas pozityvesnėmis. Praktikuodami galime išmokti toleruoti kančią ir veiksmingiau valdyti stresą.

  Geros savijautos vadovas, kurį parašė Davidas Burnsas, yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie nelaimės toleranciją ir kaip ją ugdyti. Knygoje pateikiami praktiniai patarimai ir strategijos, kaip valdyti stresą ir pagerinti psichinę sveikatą. Tai taip pat apima naudingus pratimus ir veiklą, padedančią mums praktikuoti nelaimės toleranciją. Vadovaudamiesi šioje knygoje pateiktais patarimais, galime išmokti geriau valdyti savo emocijas ir streso lygį ir galiausiai gyventi sveikiau ir laimingiau.

 • #12.     Sąmoningumas: Sąmoningumas – tai praktika būti šiuo momentu ir priimti savo mintis bei jausmus be sprendimo. CBT padeda mums ugdyti šį įgūdį, kad sumažintume streso lygį ir pagerintume psichinę sveikatą.

  Mindfulness yra galinga priemonė psichinei sveikatai gerinti ir stresui mažinti. Tai apima mūsų minčių ir jausmų suvokimą šiuo metu, jų nevertinant ir nebandant jų pakeisti. Tai leidžia objektyviai stebėti savo mintis ir jausmus, į juos neįklimpstant. Praktikuodami sąmoningumą, galime geriau suvokti savo mintis ir jausmus bei geriau juos valdyti.

  Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra psichoterapijos forma, kuri padeda mums ugdyti sąmoningumo įgūdžius. Naudodamiesi CBT, mes galime išmokti atpažinti savo mintis ir jausmus jų neįklimpdami. Taip pat galime išmokti priimti savo mintis ir jausmus be sprendimo ir konstruktyviau į juos reaguoti. Praktikuodami sąmoningumą, galime geriau suvokti savo mintis ir jausmus bei geriau juos valdyti.

  Geros savijautos vadovas, kurį sukūrė Davidas Burnsas, yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie sąmoningumą ir CBT. Jame pateikiami praktiniai patarimai, kaip panaudoti sąmoningumą siekiant sumažinti stresą ir pagerinti psichinę sveikatą. Knygoje taip pat pateikiami naudingi pratimai ir veikla, padėsianti ugdyti sąmoningumo įgūdžius.

 • #13.     Emocinis reguliavimas: Emocinis reguliavimas – tai gebėjimas sveikai valdyti savo emocijas. CBT padeda mums atpažinti ir mesti iššūkį mūsų neigiamiems mąstymo modeliams, siekiant pagerinti mūsų emocinį reguliavimą.

  Emocinis reguliavimas yra svarbus įgūdis, kurį reikia turėti norint gyventi sveiką ir subalansuotą gyvenimą. Tai apima gebėjimą atpažinti ir konstruktyviai valdyti savo emocijas. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra terapijos rūšis, kuri gali padėti mums lavinti šį įgūdį. Naudodamiesi CBT galime išmokti atpažinti ir mesti iššūkį savo neigiamiems mąstymo modeliams, o tai gali padėti mums veiksmingiau reguliuoti emocijas. Geros savijautos vadovas, kurį sukūrė Davidas Burnsas, yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie CBT ir kaip jis gali padėti mums pagerinti emocinį reguliavimą.

  „Feeling Good Handbook“ pateikia išsamią CBT apžvalgą ir tai, kaip jis gali būti naudojamas mums padėti valdyti savo emocijas. Jame paaiškinama, kaip atpažinti ir mesti iššūkį mūsų neigiamiems mąstymo modeliams, taip pat kaip sukurti sveikesnes įveikos strategijas. Jame taip pat pateikiami praktiniai patarimai ir pratimai, padedantys mums praktikuoti ir tobulinti emocinio reguliavimo įgūdžius. Skaitydami ir taikydami knygoje aprašytus metodus galime išmokti geriau valdyti savo emocijas ir gyventi subalansuotą gyvenimą.

 • #14.     Rūpinimasis savimi: Rūpinimasis savimi yra svarbi mūsų psichinės sveikatos dalis. CBT padeda mums nustatyti savo poreikius ir išsiugdyti sveikus įpročius, kad galėtume pasirūpinti savimi.

  Rūpinimasis savimi yra esminė mūsų psichinės sveikatos palaikymo dalis. Svarbu skirti laiko savo poreikiams nustatyti ir išsiugdyti sveikus įpročius, kurie padėtų mums pasirūpinti savimi. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra puiki priemonė, padedanti tai padaryti. CBT padeda mums atpažinti savo mintis ir jausmus bei suprasti, kaip jie susiję su mūsų elgesiu. Tai taip pat padeda mums sukurti strategijas, kaip sveikai valdyti savo mintis ir jausmus. Suprasdami savo poreikius ir ugdydami sveikus įpročius, galime geriau pasirūpinti savimi ir pagerinti savo psichinę sveikatą.

  Geros savijautos vadovas, kurį parašė Davidas Burnsas, yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie CBT ir kaip jį panaudoti siekiant geriau pasirūpinti savimi. Knygoje pateikiami praktiniai patarimai, kaip nustatyti mūsų poreikius ir išsiugdyti sveikus įpročius. Jame taip pat pateikiami naudingi patarimai, kaip sveikai valdyti savo mintis ir jausmus. Naudodami knygoje aprašytas strategijas galime išmokti geriau pasirūpinti savimi ir pagerinti savo psichinę sveikatą.

 • #15.     Įveikos įgūdžiai: Įveikos įgūdžiai yra strategijos, kurias galime naudoti norėdami valdyti stresą ir sunkias emocijas. CBT padeda mums nustatyti ir ugdyti įveikos įgūdžius, kad pagerintume savo psichinę sveikatą.

  Įveikos įgūdžiai yra svarbi streso ir sunkių emocijų valdymo dalis. Tai strategijos, kuriomis galime padėti susidoroti su sudėtingomis situacijomis ir jausmais. CBT (kognityvinė elgesio terapija) yra terapijos rūšis, padedanti atpažinti ir ugdyti įveikos įgūdžius, siekiant pagerinti mūsų psichinę sveikatą. Davido Burnso knygoje The Feeling Good Handbook jis apibūdina daugybę skirtingų įveikimo įgūdžių, kuriuos galima panaudoti norint valdyti stresą ir sunkias emocijas. Tai apima atsipalaidavimo metodus, problemų sprendimo strategijas ir pažinimo restruktūrizavimą.

  Atsipalaidavimo metodai gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Atsipalaidavimo metodų pavyzdžiai yra gilus kvėpavimas, progresuojantis raumenų atpalaidavimas ir vadovaujami vaizdai. Problemų sprendimo strategijos gali padėti mums nustatyti ir pašalinti pagrindines mūsų streso ir sunkių emocijų priežastis. Problemų sprendimo strategijų pavyzdžiai apima minčių šturmą, tikslų nustatymą ir problemų sprendimo žingsnius. Kognityvinis restruktūrizavimas yra technika, padedanti mesti iššūkį ir pakeisti savo neigiamas mintis ir įsitikinimus. Kognityvinio restruktūrizavimo metodų pavyzdžiai apima pertvarkymo, minčių stabdymo ir pažinimo restruktūrizavimo pratimus.

  Naudodami šiuos įveikos įgūdžius galime išmokti sveikai ir efektyviai valdyti stresą ir sunkias emocijas. Svarbu atsiminti, kad šie įveikimo įgūdžiai reikalauja praktikos ir kantrybės. Skirdami laiko ir pastangų, galime išmokti panaudoti šiuos įveikimo įgūdžius, kad pagerintume savo psichinę sveikatą ir gerovę.

 • #16.     Vertybių išaiškinimas: Vertybių išaiškinimas yra mūsų pagrindinių vertybių nustatymo ir panaudojimo jas priimant sprendimus procesas. CBT padeda mums nustatyti savo vertybes ir jas panaudoti priimant sprendimus, atitinkančius mūsų tikslus ir įsitikinimus.

  Vertybių išaiškinimas yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (CBT) dalis. Tai yra mūsų pagrindinių vertybių nustatymo ir jų panaudojimo priimant sprendimus procesas. Vertybių išaiškinimas padeda mums suprasti savo įsitikinimus ir vertybes bei jų įtaką mūsų elgesiui. Tai taip pat padeda mums nustatyti savo tikslus ir kaip mūsų vertybės gali padėti mums juos pasiekti.

  Vertybių išsiaiškinimo procesas prasideda nuo pagrindinių vertybių nustatymo. Tai vertybės, kurios mums brangiausios ir kurios lemia mūsų sprendimus. Apmąstydami savo praeities patirtį ir priimtus sprendimus, galime nustatyti savo pagrindines vertybes. Taip pat galime pažvelgti į savo dabartinį elgesį ir priimamus sprendimus. Nustačius savo pagrindines vertybes, galime jas panaudoti priimdami sprendimus, atitinkančius mūsų tikslus ir įsitikinimus.

  Vertybių išaiškinimas gali būti galinga priemonė teigiamiems pokyčiams mūsų gyvenime. Suprasdami savo vertybes ir naudodamiesi jomis vadovaudamiesi savo sprendimais, galime priimti sprendimus, atitinkančius mūsų tikslus ir įsitikinimus. Tai gali padėti mums susikurti prasmingesnį ir turiningesnį gyvenimą.

 • #17.     Tikslų nustatymas: Tikslų nustatymas yra svarbi CBT dalis. Tai padeda mums nustatyti savo tikslus ir sudaryti planą jiems pasiekti.

  Tikslų nustatymas yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (CBT) dalis. Tai padeda mums nustatyti savo tikslus ir sudaryti planą jiems pasiekti. Išsikeldami tikslus galime sutelkti savo energiją ir dėmesį į tai, ką norime pasiekti. Tai gali padėti mums išlikti motyvuotiems ir eiti kelyje.

  Keliant tikslus svarbu būti realiems ir konkretiems. Taip pat turėtume atsižvelgti į savo dabartinius išteklius ir galimybes. Taip pat turėtume išsikelti trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus. Trumpalaikius tikslus lengviau pasiekti ir jie gali padėti išlikti motyvuotiems. Ilgalaikiai tikslai gali padėti mums susitelkti ties bendraisiais tikslais.

  Taip pat svarbu suskirstyti savo tikslus į mažesnius, lengviau valdomus žingsnius. Tai gali padėti mums neatsilikti nuo kelyje ir daryti pažangą. Taip pat turėtume nustatyti sau terminus ir stebėti savo pažangą. Tai gali padėti mums išlikti motyvuotiems ir atskaitingiems.

  Galiausiai, svarbu apdovanoti save už savo tikslų pasiekimą. Tai gali padėti mums išlikti motyvuotiems ir toliau daryti pažangą.

 • #18.     Pozityvioji psichologija: Pozityvioji psichologija yra tyrimas, kaip mes galime panaudoti teigiamą mąstymą ir elgesį, kad pagerintume savo psichinę sveikatą. CBT padeda mums atpažinti ir mesti iššūkį mūsų neigiamoms mintims, siekiant ugdyti pozityvesnį požiūrį.

  Pozityvioji psichologija yra studijų sritis, kurioje daugiausia dėmesio skiriama žmonių galimybėms gyventi prasmingą ir visavertį gyvenimą. Jis pagrįstas idėja, kad galime naudoti teigiamą mąstymą ir elgesį, kad pagerintume savo psichinę sveikatą ir bendrą gerovę. Pozityvioji psichologija sutelkia dėmesį į stipriąsias ir dorybes, kurios leidžia žmonėms ir bendruomenėms klestėti. Ji pabrėžia teigiamų emocijų, tokių kaip džiaugsmas, pasitenkinimas ir meilė, svarbą, taip pat teigiamas charakterio savybes, tokias kaip atsparumas, drąsa ir optimizmas.

  Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra terapijos rūšis, kuri dažnai naudojama kartu su pozityviąja psichologija. CBT padeda mums atpažinti ir mesti iššūkį mūsų neigiamoms mintims, siekiant ugdyti pozityvesnį požiūrį. Davido Burnso „Feeling Good Handbook“ yra puikus šaltinis norint sužinoti daugiau apie CBT ir kaip jį panaudoti savo psichinei sveikatai pagerinti. Joje pateikiami praktiniai patarimai ir strategijos, kaip valdyti stresą, gerinti santykius ir ugdyti pozityvesnį požiūrį į gyvenimą.

 • #19.     Gyvenimo būdo pokyčiai: gyvenimo būdo pokyčiai yra svarbi CBT dalis. Jie padeda mums sumažinti stresą ir pagerinti mūsų psichinę sveikatą sveikai keičiant mitybą, mankštą ir miego įpročius.

  Gyvenimo būdo pokyčiai yra svarbi kognityvinės elgesio terapijos (CBT) dalis. CBT yra psichoterapijos rūšis, kuri padeda mums nustatyti ir pakeisti neigiamus mąstymo modelius ir elgesį, kurie gali sukelti psichikos sveikatos problemų. Sveikai pakeitę savo mitybą, mankštą ir miego įpročius, galime sumažinti stresą ir pagerinti savo psichinę sveikatą.

  Pavyzdžiui, subalansuota mityba, kurioje yra daug vaisių ir daržovių, gali padėti pagerinti mūsų nuotaiką ir pagerinti energijos lygį. Reguliarus pratimas gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti bendrą fizinę bei psichinę sveikatą. O pakankamai miegodami galime jaustis žvalesniems ir energingesniems dienos metu.

  Keisti gyvenimo būdą gali būti sunku, tačiau tai verta pastangų. Su terapeuto pagalba galime išmokti sveikai pakeisti savo gyvenimo būdą, kuris padėtų pagerinti psichinę sveikatą.

 • #20.     Paramos sistema: Paramos sistema yra svarbi mūsų psichinės sveikatos dalis. CBT padeda mums nustatyti ir sukurti paramos sistemą, kad sumažintume streso lygį ir pagerintume mūsų gerovę.

  Paramos sistema yra esminė mūsų psichinės sveikatos dalis. Tai gali suteikti mums emocinės ir praktinės paramos, kurios mums reikia norint susidoroti su sudėtingomis situacijomis ir padaryti teigiamus pokyčius savo gyvenime. Kognityvinė elgesio terapija (CBT) yra terapijos rūšis, kuri padeda mums nustatyti ir sukurti paramos sistemą, kad sumažintume streso lygį ir pagerintume mūsų savijautą.

  CBT padeda mums atpažinti žmones ir išteklius, kurie mums prieinami mūsų gyvenime. Tai apima šeimą, draugus, kolegas ir net specialistus, tokius kaip terapeutai ir konsultantai. Taip pat galime žiūrėti į savo tikėjimą, pomėgius ir veiklą, kuri mums teikia džiaugsmo ir atsipalaidavimo. Atpažindami šiuos paramos šaltinius, galime pradėti kurti stiprią ir patikimą paramos sistemą, kuri gali padėti mums susidoroti su sunkiais laikais ir padaryti teigiamų pokyčių savo gyvenime.

  CBT taip pat padeda mums suvokti rūpinimosi savimi svarbą. Rūpinimasis savimi yra svarbi mūsų paramos sistemos dalis ir gali apimti tokias veiklas kaip mankšta, meditacija ir žurnalų rašymas. Ši veikla gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą. Skirdami laiko savęs priežiūrai, galime sukurti tvirtą savo paramos sistemos pagrindą ir užtikrinti, kad turėsime išteklių, kurių mums reikia sunkiais laikais.

  Stipri paramos sistema yra būtina mūsų psichinei sveikatai ir gerovei. CBT gali padėti mums nustatyti ir sukurti paramos sistemą, kuri gali suteikti mums emocinės ir praktinės paramos, kurios mums reikia norint susidoroti su sudėtingomis situacijomis ir padaryti teigiamus pokyčius savo gyvenime.