Dievo kliedesys 2006

Autorius Richardas Dawkinsas

Reitingas   

Santrauka:


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Religija yra kliedesys: Dawkinsas teigia, kad religija yra klaidingų įsitikinimų sistema, pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai yra neracionalūs ir nepagrįsti moksliniais įrodymais.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra klaidinga tikėjimo sistema, pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai yra neracionalūs ir nepagrįsti moksliniais įrodymais. Dawkinsas mano, kad religinis tikėjimas yra kliedesys, nes jis grindžiamas tikėjimu kažkuo, ko negalima įrodyti ar paneigti. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai yra ne tik neracionalūs, bet ir pavojingi, nes gali sukelti netoleranciją ir smurtą. Jis taip pat teigia, kad religinis tikėjimas yra psichinės ligos forma, nes jis apima tikėjimą kažkuo be jokių įrodymų. Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma ir kad jos turėtų būti atsisakyta, siekiant racionalesnio ir moksliškesnio požiūrio į gyvenimą.

  Dawkinsas teigia, kad religinis tikėjimas yra norų mąstymo forma, nes jis apima tikėjimą tuo, ko negalima įrodyti ar paneigti. Jis mano, kad religinis tikėjimas yra saviapgaulės forma, nes jis apima tikėjimą kažkuo be jokių įrodymų. Jis taip pat teigia, kad religinis tikėjimas yra psichinės ligos forma, nes jis apima tikėjimą kažkuo be jokių įrodymų. Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma ir kad jos turėtų būti atsisakyta, siekiant racionalesnio ir moksliškesnio požiūrio į gyvenimą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra psichinės ligos forma, nes ji apima tikėjimą kažkuo be jokių įrodymų. Jis teigia, kad religinis tikėjimas yra norų mąstymo forma, nes jis apima tikėjimą tuo, ko negalima įrodyti ar paneigti. Jis taip pat teigia, kad religinis tikėjimas yra savęs apgaudinėjimo forma, nes jis apima tikėjimą kažkuo be jokių įrodymų. Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma ir kad jos turėtų būti atsisakyta, siekiant racionalesnio ir moksliškesnio požiūrio į gyvenimą.

 • #2.     Ateizmas yra racionalus pasirinkimas: Dawkinsas teigia, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas, pagrįstas įrodymais ir protu, ir kad tai nėra neigiama ar nihilistinė pasaulėžiūra.

  Savo knygoje „Dievo kliedesys“ Richardas Dawkinsas teigia, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas, pagrįstas įrodymais ir protu, ir kad tai nėra neigiama ar nihilistinė pasaulėžiūra. Dawkinsas mano, kad Dievo egzistavimo įrodymai yra silpni ir neįtikinami, o antgamtinės būtybės idėja nėra paremta moksliniais įrodymais. Jis teigia, kad ateizmas yra pagrįsta ir logiška išvada, kurią galima padaryti iš turimų įrodymų, ir kad tai nėra pesimizmo ar nihilizmo požymis. Dawkinsas mano, kad ateizmas yra teigiamas ir gyvenimą patvirtinantis pasirinkimas ir kad jis gali lemti prasmingesnį ir visavertiškesnį gyvenimą. Jis teigia, kad ateizmas nėra moralės ar vertybių atmetimas, o greičiau antgamtinės būtybės, atsakingos už visatą ir jos dėsnius, idėjos atmetimas. Dawkinsas mano, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas ir kad tai ne pesimizmo ar nihilizmo, o optimizmo ir vilties ženklas.

  Dawkinsas teigia, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas, nes jis pagrįstas įrodymais ir protu, o ne tikėjimu ar prietarais. Jis mano, kad įrodymai apie Dievo egzistavimą yra silpni ir neįtikinami, o antgamtinės būtybės idėja nėra paremta moksliniais įrodymais. Jis teigia, kad ateizmas yra pagrįsta ir logiška išvada, kurią galima padaryti iš turimų įrodymų, ir kad tai nėra pesimizmo ar nihilizmo požymis. Dawkinsas mano, kad ateizmas yra teigiamas ir gyvenimą patvirtinantis pasirinkimas ir kad jis gali lemti prasmingesnį ir visavertiškesnį gyvenimą. Jis teigia, kad ateizmas nėra moralės ar vertybių atmetimas, o greičiau antgamtinės būtybės, atsakingos už visatą ir jos dėsnius, idėjos atmetimas.

  Dawkinsas mano, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas, nes jis pagrįstas įrodymais ir protu, o ne tikėjimu ar prietarais. Jis teigia, kad ateizmas yra pagrįsta ir logiška išvada, kurią galima padaryti iš turimų įrodymų, ir kad tai nėra pesimizmo ar nihilizmo požymis. Dawkinsas mano, kad ateizmas yra teigiamas ir gyvenimą patvirtinantis pasirinkimas ir kad jis gali lemti prasmingesnį ir visavertiškesnį gyvenimą. Jis teigia, kad ateizmas nėra moralės ar vertybių atmetimas, o greičiau antgamtinės būtybės, atsakingos už visatą ir jos dėsnius, idėjos atmetimas. Dawkinsas mano, kad ateizmas yra racionalus pasirinkimas ir kad tai ne pesimizmo ar nihilizmo, o optimizmo ir vilties ženklas.

 • #3.     Religija yra konfliktų šaltinis: Dawkinsas teigia, kad religija yra konfliktų ir smurto šaltinis ir kad ji buvo naudojama pateisinti karus, priespaudą ir kitas smurto formas.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra konfliktų ir smurto šaltinis. Jis teigia, kad religija per visą istoriją buvo naudojama pateisinti karus, priespaudą ir kitas smurto formas. Jis taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami manipuliuoti žmonėmis, kad jie imtųsi smurto, o religiniai skirtumai gali būti įtampos ir konfliktų šaltinis. Dawkinsas taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami tam tikrų žmonių grupių diskriminacijai ir išankstiniams nusistatymams pateisinti.

  Dawkinsas taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant sukurti pranašumo ir teisių jausmą, o tai gali sukelti konfliktą. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant sukurti „mes“ ir „jie“ jausmą, o tai gali sukelti priešiškumą ir smurtą. Jis taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant sukurti „teisingo“ ir „neteisingumo“ jausmą, o tai gali sukelti netoleranciją ir konfliktus.

  Dawkinsas teigia, kad religija gali būti konfliktų ir smurto šaltinis ir kad ji per visą istoriją buvo naudojama pateisinti karus, priespaudą ir kitas smurto formas. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami manipuliuoti žmonėmis, kad jie imtųsi smurto, o religiniai skirtumai gali būti įtampos ir konfliktų šaltinis. Jis taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant sukurti pranašumo ir teisių jausmą, o tai gali sukelti konfliktą, ir kad jie gali būti naudojami kuriant „mes“ ir „jie“ jausmą, o tai gali sukelti priešiškumą ir smurtą. .

 • #4.     Religija yra indoktrinacijos forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra indoktrinacijos forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra indoktrinacijos forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti tikėjimu, o ne įrodymais, ir kad šis tikėjimas naudojamas manipuliuoti žmonėmis, kad jie neabejotinai priimtų tam tikras idėjas. Dawkinsas teigia, kad religinė indoktrinacija yra tam tikra smegenų plovimo forma ir gali sukelti kritinio mąstymo stoką ir nesugebėjimą suabejoti autoritetu. Jis mano, kad tai gali sukelti pavojingą situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus.

  Dawkinsas taip pat teigia, kad religinė indoktrinacija gali sukelti empatijos ir supratimo stoką tiems, kurie neturi tų pačių įsitikinimų. Jis mano, kad dėl to gali susidaryti situacija, kai žmonės nesugeba užjausti kitokių nei jie, o tai gali sukelti netoleranciją ir net smurtą. Dawkinsas mano, kad religinė indoktrinacija gali būti galinga žmonių kontrolės priemonė ir kad ji gali būti naudojama manipuliuoti žmonėmis, kad jie neabejotinai priimtų tam tikras idėjas.

  Galiausiai Dawkinsas mano, kad religinė indoktrinacija yra manipuliavimo ir kontrolės forma ir kad tai gali sukelti pavojingą situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus. Jis mano, kad dėl to gali pritrūkti empatijos ir supratimo tiems, kurie neturi tų pačių įsitikinimų, o tai gali sukelti netoleranciją ir net smurtą.

 • #5.     Religija yra prietarų forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma ir kad ji grindžiama nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma. Jis mano, kad jis pagrįstas nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu ir neparemtas jokiais moksliniais įrodymais. Dawkinsas teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį.

  Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma, nes ji grindžiama nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis. Jis mano, kad svarbu pripažinti religinių prietarų pavojų ir skatinti racionalesnę bei šviesesnę visuomenę.

 • #6.     Religija yra norų mąstymo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma ir kad ji naudojama siekiant suteikti paguodą ir paguodą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma. Jis siūlo žmonėms kreiptis į religiją, kad gyvenimo sunkumų akivaizdoje suteiktų paguodos ir paguodos. Jis tiki, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti saugumo ir vilties jausmą netikrumo akivaizdoje.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis mano, kad žmonės naudojasi religija, kad užpildytų savo žinių spragas ir pateiktų atsakymus į klausimus, į kuriuos mokslas negali atsakyti. Jis taip pat siūlo, kad religija būtų naudojama siekiant suteikti gyvenimo tikslo ir prasmės jausmą bei suteikti priklausymo ir bendruomenės jausmą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu kažkuo, ko neįmanoma įrodyti. Jis teigia, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad ji naudojama siekiant suteikti komforto ir saugumo jausmą gyvenimo netikrumo akivaizdoje. Jis tiki, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti vilties ir tikslo jausmą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

 • #7.     Religija yra pabėgimo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauria gyvenimo realybe, o ieškoti paguodos fantazijų dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su mirties realybe, o ieškoti paguodos tikėdami, kad yra pomirtinis gyvenimas. Jis taip pat mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su savo mirtingumo realybe, o ieškoti paguodos tikėdami, kad pomirtiniame gyvenime jie vėl susijungs su savo artimaisiais.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms išvengti sudėtingų sprendimų ir pasirinkimų, kuriuos pateikia gyvenimas, o ieškoti paguodos tikėdami, kad yra aukštesnė jėga, kuri priims teisingus sprendimus už juos. Jis teigia, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su savo mirtingumo tikrove, o ieškoti paguodos tikėdami, kad pomirtiniame gyvenime jie vėl susijungs su savo artimaisiais.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidoroti su sunkiomis gyvenimo emocijomis ir jausmais, o ieškoti paguodos tikėdami, kad yra aukštesnė jėga, kuri jais pasirūpins. Jis teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su savo mirtingumo tikrove, o ieškoti paguodos tikėdami, kad pomirtiniame gyvenime jie vėl susijungs su savo artimaisiais.

 • #8.     Religija yra kontrolės forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra kontrolės forma ir kad ji naudojama manipuliuoti žmonėmis ir neleisti jiems abejoti valdžia.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra kontrolės forma ir kad ji naudojama manipuliuoti žmonėmis ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religija yra įrankis, kurį naudoja valdantieji, norėdami išlaikyti masių kontrolę. Dawkinsas teigia, kad religija naudojama tam, kad žmonės negalvotų patys ir nekeltų abejonių dėl status quo. Jis mano, kad religija yra naudojama tam, kad žmonės nekeltų iššūkių valdžios struktūrai ir nekeltų abejonių valdžią turinčių asmenų įsitikinimais ir vertybėmis.

  Dawkinsas mano, kad religija yra naudojama tam, kad žmonės nemąstytų kritiškai ir nekeltų abejonių valdžioje esančių asmenų autoritetu. Jis teigia, kad religija naudojama tam, kad žmonės nemestų iššūkių valdžios struktūrai ir neabejotų valdančiųjų įsitikinimais ir vertybėmis. Jis mano, kad religija naudojama tam, kad žmonės negalvotų patys ir nekeltų abejonių dėl status quo.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra kontrolės forma ir kad ji naudojama manipuliuoti žmonėmis ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis tiki, kad religija yra naudojama tam, kad žmonės negalvotų patys ir neleistų jiems mesti iššūkių valdžios struktūrai. Jis mano, kad religija naudojama tam, kad žmonės neabejotų valdančiųjų įsitikinimais ir vertybėmis bei neleistų jiems kritiškai mąstyti.

 • #9.     Religija yra manipuliavimo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra manipuliavimo forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra manipuliavimo forma, naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai naudojami siekiant pateisinti engiančias sistemas ir neleisti žmonėms mesti iššūkio status quo. Dawkinsas teigia, kad religija yra galingas įrankis valdyti žmones, nes ja galima manipuliuoti jų emocijomis ir įsitikinimais. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami manipuliuoti žmonėmis, kad jie priimtų tam tikras idėjas ir elgesį, ir kad tai gali lemti kritinio mąstymo stoką ir slegiančių sistemų priėmimą.

  Dawkinsas taip pat teigia, kad religija gali būti naudojama manipuliuoti žmonėmis, kad jie tikėtų tam tikrais dalykais, net jei tie įsitikinimai nėra pagrįsti tikrove. Jis mano, kad religiniais įsitikinimais galima valdyti žmones, priverčiant juos jaustis kaltais ar gėdingai dėl to, kad nesilaiko tam tikrų taisyklių ar įsitikinimų. Jis mano, kad tai gali lemti kritinio mąstymo stoką ir slegiančių sistemų priėmimą. Dawkinsas mano, kad religija gali būti naudojama manipuliuoti žmonėmis, kad jie tikėtų tam tikrais dalykais, net jei tie įsitikinimai nėra pagrįsti tikrove.

  Apskritai Dawkinsas teigia, kad religija yra manipuliavimo forma, naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami manipuliuoti žmonėmis, kad jie priimtų tam tikras idėjas ir elgesį, ir kad tai gali lemti kritinio mąstymo stoką ir slegiančių sistemų priėmimą. Dawkinsas mano, kad religija gali būti naudojama manipuliuoti žmonėmis, kad jie tikėtų tam tikrais dalykais, net jei tie įsitikinimai nėra pagrįsti tikrove, ir kad tai gali lemti kritinio mąstymo stoką ir slegiančių sistemų priėmimą.

 • #10.     Religija yra smegenų plovimo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra smegenų plovimo forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra smegenų plovimo forma. Jis teigia, kad jis naudojamas žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Dawkinsas mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir prietarais ir kad jie naudojami manipuliuoti žmonėmis, kad jie laikytųsi tam tikrų taisyklių ir nuostatų. Jis taip pat teigia, kad religiniais įsitikinimais galima pateisinti slegias ir neteisingas socialines sistemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra indoktrinacijos forma ir kad ji naudojama tam, kad žmonėms būtų įskiepyti tam tikri įsitikinimai ir vertybės. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti pasenusiomis ir nemoksliškomis idėjomis ir kad jais galima neleisti žmonėms mąstyti kritiškai ir abejoti autoritetu. Jis taip pat teigia, kad religiniais įsitikinimais galima pateisinti slegias ir neteisingas socialines sistemas.

  Dawkinsas mano, kad religija yra psichinės manipuliacijos forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis teigia, kad religiniais įsitikinimais galima pateisinti sleginčias ir neteisingas socialines sistemas ir jais galima manipuliuoti žmonėmis, kad jie laikytųsi tam tikrų taisyklių ir nuostatų. Jis taip pat mano, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant neleisti žmonėms mąstyti kritiškai ir neabejoti autoritetu.

  Apskritai Dawkinsas teigia, kad religija yra smegenų plovimo forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religiniais įsitikinimais galima pateisinti sleginčias ir neteisingas socialines sistemas ir jais galima manipuliuoti žmonėmis, kad jie laikytųsi tam tikrų taisyklių ir nuostatų. Jis taip pat teigia, kad religiniai įsitikinimai gali būti naudojami siekiant neleisti žmonėms mąstyti kritiškai ir neabejoti autoritetu.

 • #11.     Religija yra indoktrinacijos forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra indoktrinacijos forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra indoktrinacijos forma ir kad ji naudojama žmonėms kontroliuoti ir neleisti jiems abejoti valdžia. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti tikėjimu, o ne įrodymais, ir kad šis tikėjimas naudojamas manipuliuoti žmonėmis, kad jie neabejotinai priimtų tam tikras idėjas. Dawkinsas teigia, kad religinė indoktrinacija yra tam tikra smegenų plovimo forma ir gali sukelti kritinio mąstymo stoką ir nesugebėjimą suabejoti autoritetu. Jis mano, kad tai gali sukelti pavojingą situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus.

  Dawkinsas taip pat teigia, kad religinė indoktrinacija gali sukelti empatijos ir supratimo stoką tiems, kurie neturi tų pačių įsitikinimų. Jis mano, kad dėl to gali susidaryti situacija, kai žmonės nesugeba užjausti kitokių nei jie, o tai gali sukelti netoleranciją ir net smurtą. Dawkinsas mano, kad religinė indoktrinacija gali sukelti situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus.

  Galiausiai Dawkinsas mano, kad religinė indoktrinacija yra tam tikra kontrolės forma ir gali sukelti situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus. Jis mano, kad tai gali sukelti pavojingą situaciją, kai žmonės negali mąstyti patys, o aklai seka religinio lyderio ar institucijos nurodymus. Jis mano, kad tai gali lemti kritinio mąstymo stoką ir nesugebėjimą suabejoti autoritetu, o tai gali lemti empatijos ir supratimo stoką tiems, kurie neturi tų pačių įsitikinimų.

 • #12.     Religija yra prietarų forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma ir kad ji grindžiama nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu.

  Savo knygoje The God Delusion Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma. Jis mano, kad jis pagrįstas nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu ir neparemtas jokiais moksliniais įrodymais. Dawkinsas teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, bet taip pat gali būti konfliktų ir susiskaldymo šaltinis. Jis mano, kad svarbu suabejoti religiniais įsitikinimais ir užginčyti juos, kai jie nėra pagrįsti įrodymais.

  Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad svarbu suabejoti religiniais įsitikinimais ir užginčyti juos, kai jie nėra pagrįsti įrodymais. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, bet taip pat gali būti konfliktų ir susiskaldymo šaltinis.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad svarbu suabejoti religiniais įsitikinimais ir užginčyti juos, kai jie nėra pagrįsti įrodymais. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, bet taip pat gali būti konfliktų ir susiskaldymo šaltinis.

 • #13.     Religija yra norų mąstymo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma ir kad ji naudojama siekiant suteikti paguodą ir paguodą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma. Jis siūlo žmonėms kreiptis į religiją, kad gyvenimo sunkumų akivaizdoje suteiktų paguodos ir paguodos. Jis tiki, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti saugumo ir vilties jausmą netikrumo akivaizdoje.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis mano, kad žmonės naudojasi religija, kad užpildytų savo žinių spragas ir pateiktų atsakymus į klausimus, į kuriuos mokslas negali atsakyti. Jis taip pat siūlo, kad religija būtų naudojama siekiant suteikti gyvenimo tikslo ir prasmės jausmą bei suteikti priklausymo ir bendruomenės jausmą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu kažkuo, ko neįmanoma įrodyti. Jis teigia, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad ji naudojama siekiant suteikti saugumo ir vilties jausmą netikrumo akivaizdoje. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti paguodą ir paguodą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

 • #14.     Religija yra pabėgimo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidoroti su gyvenimo atšiaurumu, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidoroti su gyvenimo atšiaurumu, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties, ir būdas išvengti savo veiksmų pasekmių.

  Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidoroti su gyvenimo atšiaurumu, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties, ir būdas išvengti savo veiksmų pasekmių. Jis tiki, kad religija yra būdas žmonėms išvengti susidūrimo su sunkiomis gyvenimo tiesomis, o vietoj to rasti paguodą aukštesnėse jėgose, kurios žada geresnį gyvenimą po mirties, ir būdas išvengti savo veiksmų pasekmių, o vietoj to rasti. paguoda aukštesnėje galioje, kuri žada geresnį gyvenimą po mirties.

 • #15.     Religija yra saviapgaulės forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti kažkuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti kažkuo, kas nėra tikra, ir vengti susidurti su tiesa apie pasaulį ir neprisiimti atsakomybės. už savo pačių gyvybes.

 • #16.     Religija yra kliedesio forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra kliedesių forma ir kad ji pagrįsta nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra kliedesio forma. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai yra pagrįsti nepagrįstomis prielaidomis ir neracionaliu mąstymu. Jis mano, kad religinis tikėjimas yra norų mąstymo produktas ir kad jis nėra pagrįstas jokiais įrodymais ar loginiais samprotavimais. Dawkinsas teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai naudojami pateisinti amoralų elgesį ir kad jie gali sukelti pavojingų ir destruktyvių pasekmių. Jis mano, kad religija yra psichikos ligos forma ir kad ji turėtų būti traktuojama kaip tokia.

  Dawkinsas mano, kad religija yra kliedesio forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti prietarais ir baime ir kad jų neparemia jokie moksliniai įrodymai. Jis mano, kad religinis tikėjimas yra norų mąstymo produktas ir kad jis nėra pagrįstas jokiais loginiais samprotavimais. Dawkinsas teigia, kad religiniai įsitikinimai gali sukelti pavojingų ir destruktyvių pasekmių ir kad į juos nereikėtų žiūrėti rimtai.

  Dawkinsas mano, kad religija yra kliedesio forma, nes ji remiasi nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu. Jis teigia, kad religinis tikėjimas yra norų mąstymo produktas ir kad jis nėra pagrįstas jokiais įrodymais ar loginiais samprotavimais. Jis mano, kad religiniai įsitikinimai gali sukelti pavojingų ir destruktyvių pasekmių, todėl į juos nereikėtų žiūrėti rimtai. Dawkinsas mano, kad religija yra psichikos ligos forma ir kad ji turėtų būti traktuojama kaip tokia.

 • #17.     Religija yra prietarų forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma ir kad ji grindžiama nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu.

  Savo knygoje The God Delusion Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma. Jis mano, kad jis pagrįstas nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu ir neparemtas jokiais moksliniais įrodymais. Dawkinsas teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį.

  Dawkinsas mano, kad religija yra prietarų forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis teigia, kad religiniai įsitikinimai dažnai yra pagrįsti baime ir nežinojimu ir kad jie gali sukelti pavojingą ir destruktyvų elgesį. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra prietarų forma, nes ji remiasi nepagrįstais įsitikinimais ir neracionaliu mąstymu. Jis mano, kad norint skatinti racionalesnę ir šviesesnę visuomenę, svarbu kvestionuoti religinius įsitikinimus ir mesti jiems iššūkį. Jis mano, kad religija kai kuriems žmonėms gali būti paguodos ir paguodos šaltinis, tačiau kitiems ji gali būti ir konfliktų bei kančių šaltinis. Jis mano, kad svarbu pripažinti religinių prietarų pavojų ir skatinti racionalesnę bei šviesesnę visuomenę.

 • #18.     Religija yra norų mąstymo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma ir kad ji naudojama siekiant suteikti paguodą ir paguodą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

  Savo knygoje „The God Delusion“ Richardas Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma. Jis siūlo žmonėms kreiptis į religiją, kad gyvenimo sunkumų akivaizdoje suteiktų paguodos ir paguodos. Jis tiki, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti saugumo ir vilties jausmą netikrumo akivaizdoje.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu, o ne įrodymais. Jis mano, kad žmonės naudojasi religija, kad užpildytų savo žinių spragas ir pateiktų atsakymus į klausimus, į kuriuos mokslas negali atsakyti. Jis taip pat siūlo, kad religija būtų naudojama siekiant suteikti gyvenimo tikslo ir prasmės jausmą bei suteikti priklausymo ir bendruomenės jausmą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra norų mąstymo forma, nes ji pagrįsta tikėjimu kažkuo, ko neįmanoma įrodyti. Jis teigia, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad ji naudojama siekiant suteikti komforto ir saugumo jausmą gyvenimo netikrumo akivaizdoje. Jis tiki, kad religija yra būdas išvengti atšiaurių gyvenimo realijų ir kad ji naudojama siekiant suteikti vilties ir tikslo jausmą susidūrus su gyvenimo sunkumais.

 • #19.     Religija yra pabėgimo forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis mano, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauria gyvenimo realybe, o ieškoti paguodos fantazijų dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su sunkiais gyvenimo klausimais, o ieškoti paguodos apsimestiniame pasaulyje.

  Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti sudėtingų gyvenimo klausimų. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti akistatos su gyvenimo tikrove, o ieškoti paguodos dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauriomis gyvenimo tikrovėmis, o ieškoti paguodos apsimestiniame fantazijų pasaulyje.

  Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti sudėtingų gyvenimo klausimų. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti akistatos su gyvenimo tikrove, o ieškoti paguodos dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauriomis gyvenimo tikrovėmis, o ieškoti paguodos apsimestiniame fantazijų pasaulyje.

  Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti sudėtingų gyvenimo klausimų. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti akistatos su gyvenimo tikrove, o ieškoti paguodos dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauriomis gyvenimo tikrovėmis, o ieškoti paguodos apsimestiniame fantazijų pasaulyje.

  Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti sudėtingų gyvenimo klausimų. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti akistatos su gyvenimo tikrove, o ieškoti paguodos dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauriomis gyvenimo tikrovėmis, o ieškoti paguodos apsimestiniame fantazijų pasaulyje.

  Galiausiai Dawkinsas mano, kad religija yra pabėgimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti sudėtingų gyvenimo klausimų. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti akistatos su gyvenimo tikrove, o ieškoti paguodos dievų ir stebuklų pasaulyje. Jis mano, kad religija yra savęs apgaudinėjimo forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti akistatos su tiesa apie pasaulį. Jis teigia, kad religija yra būdas žmonėms vengti susidurti su atšiauriomis gyvenimo tikrovėmis, o ieškoti paguodos apsimestiniame fantazijų pasaulyje.

 • #20.     Religija yra saviapgaulės forma: Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma ir kad ji naudojama siekiant išvengti susidūrimo su realybe ir spręsti gyvenimo problemas. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti tuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas mano, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti kažkuo, kas netikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma.

  Dawkinsas teigia, kad religija yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti kažkuo, kas nėra tikra. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis tiki, kad žmonės naudojasi religija, kad nesusidurtų su tiesa apie pasaulį ir neprisiimtų atsakomybės už savo gyvenimą. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra pabėgimo forma. Jis mano, kad religija yra būdas išvengti sunkių gyvenimo klausimų ir kad tai yra saviapgaulės forma, nes ji leidžia žmonėms tikėti kažkuo, kas nėra tikra, ir vengti susidurti su tiesa apie pasaulį ir neprisiimti atsakomybės. už savo pačių gyvybes.