Didysis geležinkelio turgus: traukiniu per Aziją 1975

Autorius Paulas Theroux

Reitingas   

Santrauka:

 • Didysis geležinkelių turgus: traukiniu per Aziją yra Paul Theroux parašyta kelionių knyga. Tai pasakojimas apie jo kelionę traukiniu iš Londono į Tokiją ir vėl atgal. Jis keliauja per Europą, Vidurinius Rytus, Indiją, Pietryčių Aziją ir Japoniją. Pakeliui jis sutinka įdomių žmonių, išgyvena skirtingas kultūras, atranda lankomų vietų grožį.

  Knyga prasideda Theroux išvykimu iš Londono. Orient ekspresu jis nuvažiuoja į Stambulą, tada keliauja per Jugoslaviją, Bulgariją ir Turkiją. Jis aplanko senovinį Efeso miestą ir Trojos griuvėsius. Tada jis važiuoja Trans-Asia Express į Teheraną, kur aplanko turgų ir Šacho rūmus. Toliau jis keliauja į Indiją, kur aplanko Tadžmahalą ir šventąjį Varanasio miestą.

  Pietryčių Azijoje Theroux lankosi Bankoke, Singapūre ir Kvala Lumpūre. Jis važiuoja Rytų ir Rytų ekspresu į Penangą, tada keliauja į Malaizijos džiungles. Jis aplanko senovinį Angkor Vato miestą Kambodžoje, o paskui Trans-Sibiro ekspresu nukeliauja į Pekiną. Jis aplanko Didžiąją kinų sieną ir Uždraustąjį miestą. Tada jis važiuoja Trans-Manchurian Express į Tokiją, kur aplanko Imperatoriškuosius rūmus ir Meiji šventyklą.

  Theroux kelionė kupina nuotykių ir atradimų. Jis sutinka įdomių žmonių, išgyvena skirtingas kultūras, atranda lankomų vietų grožį. Jis taip pat apmąsto pokyčius, kuriuos mato pasaulyje, technologijų ir globalizacijos poveikį. Didysis geležinkelių turgus – tai linksmas ir informatyvus kelionių aprašymas, patiksiantis visiems, besidomintiems kelionėmis ir kultūra.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Pasaulio tyrinėjimas traukiniu: Paul Theroux leidžiasi į kelionę per Aziją, keliauja traukiniu tyrinėti regiono kultūros ir žmonių.

  Paul Theroux kelionė per Aziją traukiniu – tai regiono kultūros ir žmonių pažinimas. Kelionę jis pradeda Londone, keliaudamas per Europą ir Vidurinius Rytus prieš atvykdamas į Aziją. Pakeliui jis aplanko miestus, miestelius ir kaimus, susitinka su vietiniais ir sužino apie jų papročius bei įsitikinimus. Jis taip pat skiria laiko kraštovaizdžiui stebėti – nuo snieguotų Himalajų kalnų iki vešlių Pietryčių Azijos džiunglių. Jis patiria miestų šurmulį, kaimo ramybę ir gamtos grožį. Keliaudamas jis atranda unikalų kiekvienos vietos grožį ir joje gyvenančius žmones.

  Theroux kelionė yra ne tik fizinė, bet ir dvasinė. Jis apmąsto lankytinų vietų istoriją, sutiktų žmonių istorijas ir pamokas, kurias išmoko pakeliui. Jis atranda skirtingų kultūrų supratimo svarbą ir žmogiškųjų ryšių galią. Jis taip pat džiaugiasi paprastais gyvenimo malonumais, pavyzdžiui, vietinio patiekalo skoniu ar traukinio švilpuko garsu naktį. Per savo kelionę jis atranda pasaulio grožį ir žmogiškojo ryšio galią.

 • #2.     Indija: Theroux lankosi Indijoje, tyrinėdamas Delio, Agros ir Džaipuro miestus bei Tadžmahalą. Jis taip pat aplanko šventąjį Varanasio miestą ir Himalajų priekalnes.

  Indijoje Paul Theroux lankosi Delio, Agros ir Džaipuro miestuose, tyrinėdamas kiekvienos vietos kultūrą ir istoriją. Jis aplanko legendinį Tadžmahalą, meilės ir atsidavimo simbolį, ir stebisi jo grožiu. Jis taip pat aplanko šventąjį Varanasio miestą, kur patiria dvasinę atmosferą ir stebi induistų tikėjimo ritualus. Galiausiai jis keliauja į Himalajų priekalnes, kur jį žavisi didingas kalnų grožis. Visą savo kelionę Theroux žavi gyvybinga Indijos kultūra ir unikalūs papročiai.

  Therouxs kelionė per Indiją yra įspūdingas šalies istorijos, kultūros ir žmonių tyrinėjimas. Jis aplanko senovinius paminklus, šventyklas ir rūmus, susitinka su įvairiais žmonėmis iš visų visuomenės sluoksnių. Jį žavi ryškios spalvos, šurmuliuojantys turgūs, unikalūs šalies papročiai. Jis taip pat patiria dvasinę šventojo Varanasio miesto atmosferą ir yra sužavėtas didingo Himalajų papėdės grožio. Per savo kelionę Theroux gali giliau suprasti Indiją ir jos žmones.

 • #3.     Pakistanas: Theroux lankosi Pakistano Lahoro ir Pešavaro miestuose ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Pakistane Paul Theroux lankosi Lahoro ir Pešavaro miestuose. Jį stebina žmonių svetingumas ir gyvybinga miestų kultūra. Jis aplanko senovinius Lahoro paminklus, tokius kaip Badshahi mečetė ir Lahoro fortas, ir stebisi Mogolų architektūros grožiu. Jis taip pat aplanko šurmuliuojančius Pešavaro turgus, žavi ryškiomis miesto spalvomis ir kvapais. Jis yra laukiamas vietinių gyventojų namuose ir patiria Pakistano žmonių šilumą ir dosnumą. Jis taip pat gali tyrinėti kaimą ir yra nustebintas kraštovaizdžio grožiu. Theroux kelionė per Pakistaną yra nepamirštama patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

 • #4.     Afganistanas: Theroux lankosi Kabulo ir Kandaharo miestuose Afganistane ir patiria žmonių svetingumą nepaisant politinių neramumų.

  Afganistane Paul Theroux lankosi Kabulo ir Kandaharo miestuose. Nepaisant politinių neramumų šalyje, vietiniai jį sutinka svetingai. Jį stebina miestų grožis ir žmonių gerumas. Jis pažymi, kad Afganistano žmonės yra atsparūs ir pasiryžę kuo geriau išnaudoti savo padėtį. Jis taip pat pastebi, kad žmonės nori su juo pasidalinti savo istorijomis ir patirtimi. Theroux yra sujaudintas Afganistano žmonių drąsos ir stiprybės bei jų įsipareigojimo atstatyti savo šalį. Jį įkvepia jų atsparumas ir ryžtas sukurti geresnę ateitį sau ir savo šeimoms.

  Theroux taip pat nustato, kad Afganistano žmonės nori sužinoti apie išorinį pasaulį. Jis laukiamas jų namuose ir kviečiamas su jais pavalgyti. Bendraudamas jis gali geriau suprasti Afganistano kultūrą ir žmones. Jis pastebi, kad nepaisant politinių neramumų, Afganistano žmonės yra pasiryžę kuo geriau išnaudoti savo padėtį ir sukurti geresnę ateitį sau ir savo šeimoms.

  Theroux kelionė per Afganistaną atveria akis. Jis gali geriau suprasti Afganistano kultūrą ir žmones, jį įkvepia jų atsparumas ir ryžtas. Jį sujaudino Afganistano žmonių drąsa ir stiprybė bei jų įsipareigojimas atstatyti savo šalį. Jo kelionė per Afganistaną liudija Afganistano žmonių jėgą ir atsparumą bei jų įsipareigojimą kurti geresnę ateitį sau ir savo šeimoms.

 • #5.     Iranas: Theroux lankosi Teherano ir Isfahano miestuose Irane ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Irane Paulas Theroux lankosi Teherano ir Isfahano miestuose. Jį stebina žmonių kultūra ir svetingumas, o architektūros grožis ir mečečių didybė. Jį stebina ir žmonių draugiškumas, kurie nori su juo dalintis savo kultūra ir papročiais. Ypatingą įspūdį jam daro žmonių svetingumas, kurie kviečia jį į savo namus ir elgiasi kaip su šeima. Jis taip pat aplanko turgus, kur randa įvairių prekių ir patiria gyvybingą turgaus atmosferą. Jis taip pat aplanko senovinius Persepolio griuvėsius, kurie, jo manymu, yra žavingas praeities šalių priminimas. Apskritai Theroux patirtis Irane yra atradimas ir šalies kultūros bei žmonių įvertinimas.

 • #6.     Turkija: Theroux lankosi Turkijos Stambulo ir Ankaros miestuose ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Turkijoje Paul Theroux lankosi Stambulo ir Ankaros miestuose, stebisi žmonių kultūra ir svetingumu. Jis stebisi mečečių grožiu, šurmuliuojančiais turgūs ir šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Jam taip pat patinka skanus maistas, nuo kebabų iki baklavos, ir draugiški vietiniai, kurie visada nori padėti. Ypatingą įspūdį jam daro žmonių svetingumas, kurie visada noriai su juo dalijasi savo istorijomis ir patirtimi. Jis taip pat aplanko senovinius Efeso griuvėsius ir stebisi miesto didybe. Jį taip pat žavi šalies istorija ir daugybė Osmanų imperijos istorijų. Apskritai jo patirtis Turkijoje kelia nuostabą ir nuostabą, be to, jis labai vertina šalies kultūrą ir žmones.

 • #7.     Sirija: Theroux lankosi Damasko ir Alepo miestuose Sirijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Sirijoje Paulas Theroux lankosi Damasko ir Alepo miestuose. Jį stebina sutiktų žmonių kultūra ir svetingumas. Jis stebisi senovine architektūra ir šurmuliuojančiais turgūs, jį stebina vietinių gyventojų šiluma. Jis laukiamas namuose ir kviečiamas pavalgyti su šeimomis, jį sujaudina sutiktų žmonių gerumas ir dosnumas. Jis taip pat lanko mečetes ir bažnyčias, žavisi religine šalies įvairove. Jį žavi kraštovaizdžio grožis ir ryškios dykumos spalvos. Jį įkvepia Sirijos žmonių atsparumas ir jų pasiryžimas atkurti savo gyvenimą nepaisant vykstančio konflikto. Jis palieka Siriją naujai vertindamas šalį ir jos žmones.

 • #8.     Irakas: Theroux lankosi Bagdado ir Basros miestuose Irake ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Irake Paulas Theroux lankosi Bagdado ir Basros miestuose. Jį stebina žmonių svetingumas ir kultūra, kurią patiria. Jis aplanko senovinius Babilono griuvėsius ir stebisi miesto didybe. Jis taip pat aplanko senovinį Uro miestą ir yra nustebintas architektūros grožio. Jis taip pat aplanko senovinį Ninevės miestą, stebisi įmantriais raižiniais ir skulptūromis. Jis taip pat aplanko Mosulo miestą ir yra sužavėtas gyvybinga kultūra bei šurmuliuojančiais turgūs. Jis taip pat aplanko Kirkuko miestą, stebisi žmonių ir kultūros įvairove. Jis taip pat lankosi Erbilio mieste ir yra nustebintas miesto grožio bei žmonių svetingumo. Jis taip pat lankosi Sulaymaniyah mieste ir yra sužavėtas gyvybinga kultūra bei šurmuliuojančiais turgūs. Jis taip pat lankosi Najafo mieste, stebisi miesto didybe ir žmonių svetingumu. Jis taip pat lankosi Karbalos mieste ir yra nustebintas architektūros bei kultūros grožio. Jis taip pat lankosi Samaros mieste ir jam daro įspūdį gyvybinga kultūra bei šurmuliuojantys turgūs. Jis taip pat aplanko Tikrit miestą, stebisi įmantriais raižiniais ir skulptūromis. Jis taip pat lankosi Faludžos mieste ir yra nustebintas miesto grožio bei žmonių svetingumo. Keliaudamas Paulas Theroux gali geriau suprasti Irako žmonių kultūrą ir svetingumą.

 • #9.     Jordanija: Theroux lankosi Amano ir Petros miestuose Jordanijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Jordanijoje Paul Theroux lankosi Amano ir Petros miestuose. Jį stebina žmonių svetingumas ir šalies grožis. Jis stebisi senoviniais Petros griuvėsiais ir šurmuliuojančiais Amano turgūs. Jis taip pat aplanko Negyvąją jūrą ir patiria nepakartojamą pojūtį plūduriuojant jos sūriame vandenyje. Visur, kur jis eina, sutinkamas išskėstomis rankomis ir su juo elgiamasi maloniai. Jį stebina Jordanijos žmonių šiluma ir dosnumas bei šalies grožis.

  Theroux taip pat lankosi dykumoje ir žavisi kraštovaizdžio platybe. Jis stebisi žvaigždėmis naktiniame danguje ir dykumos tyla. Jį taip pat stebina saulėlydžių grožis ir tai, kaip šviesa keičia kraštovaizdį. Kad ir kur eitų, jis kupinas nuostabos ir susižavėjimo šalimi ir jos žmonėmis.

  Theroux kelionė per Jordaniją yra įsimintina, ir jis žavisi šalimi ir jos žmonėmis. Jį stebina šalies grožis ir žmonių svetingumas. Jis taip pat kupinas pagarbos ir nuostabos dėl senovinių griuvėsių, šurmuliuojančių turgų ir dykumos platybių. Jo kelionė per Jordaniją yra tokia, kurios jis niekada nepamirš.

 • #10.     Izraelis: Theroux lankosi Jeruzalės ir Tel Avivo miestuose Izraelyje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Izraelyje Paul Theroux lankosi Jeruzalės ir Tel Avivo miestuose. Jį stebina senovinio Jeruzalės miesto grožis su vingiuotomis gatvėmis ir senoviniais pastatais. Jis taip pat aplanko modernų Tel Avivo miestą, kuris yra šurmuliuojantis didmiestis, kuriame verda naktinis gyvenimas. Jį stebina sutiktų žmonių svetingumas ir šiltas jų sutikimas. Jis taip pat patiria šalies kultūrą – nuo maisto iki muzikos. Jis pastebi, kad Izraelio žmonės aistringai vertina savo kultūrą ir istoriją ir didžiuojasi savo šalimi. Jis taip pat atranda, kad šalis yra įvairių kultūrų, religijų ir etninių grupių katilas ir kad ši įvairovė yra švenčiama. Jis pastebi, kad Izraelio žmonės yra svetingi ir atviri lankytojams ir nori pasidalinti su jais savo kultūra ir istorija.

  Theroux taip pat aplanko kai kurias religines vietas Izraelyje, pavyzdžiui, Vakarų sieną ir Uolos kupolą. Jį jaudina dvasinė šių vietų atmosfera ir pagarba, su kuria žmonės su jomis elgiasi. Jis taip pat aplanko kai kurias kitas istorines šalies vietas, tokias kaip senovinis Masados miestas ir Cezarėjos griuvėsiai. Jis mano, kad šios vietos primena ilgą ir sudėtingą šalies istoriją ir kad jos yra Izraelio žmonių pasididžiavimo šaltinis.

  Apskritai Theroux vizitas Izraelyje yra įsimintinas. Jis pastebi, kad šalis yra pilna grožio, kultūros ir istorijos, o žmonės yra svetingi ir atviri lankytojams. Jis taip pat atranda, kad šalis yra įvairių kultūrų, religijų ir etninių grupių katilas ir kad ši įvairovė yra švenčiama. Jis pastebi, kad Izraelio žmonės aistringai vertina savo kultūrą ir istoriją ir didžiuojasi savo šalimi.

 • #11.     Egiptas: Theroux lankosi Kairo ir Luksoro miestuose Egipte ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Egipte Paulas Theroux lankosi Kairo ir Luksoro miestuose. Jį stebina sutiktų žmonių kultūra ir svetingumas. Jis aplanko piramides ir Sfinksą, stebisi senovės paminklais. Jis taip pat aplanko Karalių slėnį, kur jį stebina faraonų kapų didybė. Jis taip pat aplanko Karnako ir Luksoro šventyklas, žavisi įmantriais raižiniais ir hieroglifais. Taip pat lankosi Kairo turguose, kur jį pribloškia prekių įvairovė ir miesto šurmulys. Jis taip pat lanko Kairo mečetes ir bažnyčias, yra sujaudintas architektūros grožio ir žmonių atsidavimo. Jis taip pat aplanko Nilo upę ir žavisi upės grožiu bei vešlia augmenija palei jos krantus. Jis taip pat aplanko dykumą, stebisi kraštovaizdžio platybe ir dykumos tyla. Jis taip pat aplanko Raudonąją jūrą ir yra užburtas koralinių rifų grožio bei jūros gyvybės gausos. Galų gale Paulas Theroux liko giliai dėkingas už Egipto žmonių kultūrą ir svetingumą.

 • #12.     Sudanas: Theroux lankosi Sudano Chartumo ir Omdurmano miestuose ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Sudane Paul Theroux lankosi Chartumo ir Omdurmano miestuose. Jį stebina žmonių svetingumas ir unikali regiono kultūra. Jis aplanko senovinius Meroe griuvėsius ir stebisi piramidžių didybe. Jis taip pat aplanko šurmuliuojančius Chartumo turgus ir šurmuliuojantį naktinį Omdurmano gyvenimą. Jį stebina Nilo upės grožis ir vešli augmenija, besiklojanti jos krantuose. Jis taip pat plaukioja valtimi upe ir žavisi nuostabiais dykumos vaizdais. Jam taip pat daro įspūdį tradicinė šio regiono muzika ir šokiai, ryškios vietos gyventojų dėvimų drabužių spalvos. Theroux kelionė per Sudaną yra nepamirštama patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

 • #13.     Etiopija: Theroux lankosi Adis Abebos ir Gondaro miestuose Etiopijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Etiopijoje Paulas Theroux lankosi Adis Abebos ir Gondaro miestuose. Jį stebina šalies grožis ir žmonių svetingumas. Jis stebisi senovinėmis bažnyčiomis ir vienuolynais bei gyvybingais turgūs. Taip pat lankosi Nacionaliniame muziejuje, kur susipažįsta su šalies istorija. Ypatingą įspūdį jam daro tradicinė Etiopijos kavos ceremonija, kurią jis apibūdina kaip „svetingumo ritualą“. Jis taip pat aplanko Simieno kalnus, kur jį žavi nuostabūs vaizdai. Per visą savo kelionę Theroux stebina sutiktų žmonių gerumu ir dosnumu bei unikalia Etiopijos kultūra.

  Theroux kelionė per Etiopiją yra žavinga. Jis gali patirti žmonių kultūrą ir svetingumą, susipažinti su šalies istorija. Jis taip pat gali įvertinti krašto grožį ir unikalius žmonių papročius. Jo kelionė liudija kelionių galią ir skirtingų kultūrų pažinimo svarbą. Tai kelionė, kuri liks su juo visam gyvenimui.

 • #14.     Kenija: Theroux lankosi Nairobio ir Mombasos miestuose Kenijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Kenijoje Paul Theroux lankosi Nairobio ir Mombasos miestuose. Jį stebina šalies grožis ir žmonių svetingumas. Jis lanko šurmuliuojančius Nairobio turgus ir stebisi siūlomų prekių įvairove. Jis taip pat lankosi Mombasos paplūdimiuose, stebisi nuostabiais Indijos vandenyno vaizdais. Jis susitinka su daug vietinių gyventojų ir yra laukiamas jų namuose. Jį stebina žmonių gerumas ir dosnumas bei gyvybinga šalies kultūra. Jis taip pat lankosi nacionaliniuose parkuose, stebisi laukinės gamtos gausa. Jis labai vertina šalį ir Kenijos žmones.

 • #15.     Tanzanija: Theroux lankosi Dar es Salamo ir Zanzibaro miestuose Tanzanijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Tanzanijoje Paulas Theroux lankosi Dar es Salamo ir Zanzibaro miestuose. Jį stebina žmonių svetingumas ir gyvybinga šalies kultūra. Jis lankosi Dar es Salaamo turguose, kur randa įvairių prekių iš viso pasaulio. Jis taip pat aplanko Zanzibaro senamiestį, kur žavisi architektūra ir siauromis gatvelėmis. Jis taip pat plaukia laivu į netoliese esančią Pembos salą, kur mėgaujasi nuostabiais paplūdimiais ir krištolo skaidrumo vandeniu. Theroux sužavi Tanzanijos grožis ir jos žmonių šiluma, jam paliekamas neišdildomas šalies įspūdis.

 • #16.     Malavis: Theroux lankosi Lilongvės ir Blantairo miestuose Malavyje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Paulo Therouxo apsilankymas Malavyje buvo akis atvėręs potyris. Jis aplankė Lilongvės ir Blantairo miestus ir buvo nustebintas žmonių svetingumu. Jis buvo sutiktas išskėstomis rankomis ir galėjo iš pat pradžių susipažinti su šalies kultūra. Jis galėjo apžiūrėti turgų, aplankyti vietinius kaimus ir netgi dalyvauti tradicinėse ceremonijose. Jis taip pat galėjo pastebėti skurdą ir išteklių trūkumą, su kuriuo susiduria daugelis Malavio žmonių. Nepaisant to, jis vis tiek sugebėjo įvertinti šalies grožį ir jos žmonių atsparumą.

  Theroux taip pat galėjo patirti unikalią Malavio virtuvę. Jis paragavo vietinių patiekalų, tokių kaip nsima – kukurūzų košė ir ndiwo – troškinys iš daržovių ir žuvies. Jam patiko ir vietinis alus, kurį apibūdino kaip lengvą ir gaivų. Jis taip pat galėjo patirti gyvybingą naktinį miestų gyvenimą su muzika ir šokiais gatvėse.

  Theroux vizitas Malavyje buvo įsimintinas. Jis galėjo patirti žmonių kultūrą ir svetingumą, taip pat skurdą ir išteklių trūkumą, su kuriuo susiduria daugelis. Jis taip pat galėjo paragauti unikalios virtuvės patiekalų ir mėgautis gyvybingu naktiniu miestų gyvenimu. Jo apsilankymas Malavyje buvo akis atverianti patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

 • #17.     Zambija: Theroux lankosi Lusaka ir Livingstone miestuose Zambijoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Zambijoje Paulas Theroux aplanko Lusakos ir Livingstono miestus. Jį stebina žmonių svetingumas ir gyvybinga šalies kultūra. Jis lanko turgus, restoranus ir kitas lankytinas vietas, stebisi kraštovaizdžio grožiu. Jis taip pat susitinka su vietiniais gyventojais, sužino apie jų papročius ir tradicijas. Ypatingą įspūdį jam daro žmonių draugiškumas ir šiltas jų priėmimas. Jis taip pat atkreipia dėmesį į šalies skurdą ir žmonių pastangas sudurti galą su galu. Nepaisant to, jis mano, kad žmonės yra atsparūs ir pasiryžę kuo geriau išnaudoti savo padėtį. Jį taip pat stebina šalies grožis ir laukinės gamtos įvairovė. Jo kelionė per Zambiją yra akis atverianti patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

 • #18.     Zimbabvė: Theroux lankosi Hararės ir Viktorijos krioklio miestuose Zimbabvėje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Zimbabvėje Paulas Theroux aplanko Hararės ir Viktorijos krioklių miestus. Jį stebina šalies grožis ir žmonių svetingumas. Jis žavisi vešliai žaliuojančiomis kalvomis ir didingu Viktorijos kriokliu, o vietinių jį šiltai sutinka. Jis lankosi turguose ir parduotuvėse, stebisi turimų prekių įvairove. Jis taip pat lankosi vietinėse mokyklose ir ligoninėse, yra sužavėtas mokytojų ir medicinos personalo atsidavimo. Jį sujaudina sutiktų žmonių istorijos ir sunkumai, su kuriais jie susiduria kasdieniame gyvenime. Jį įkvepia jų atsparumas ir ryžtas kuo geriau išnaudoti savo situaciją. Jis palieka Zimbabvę naujai dėkingas šaliai ir jos žmonėms.

 • #19.     Mozambikas: Theroux lankosi Maputo ir Beiros miestuose Mozambike ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Paulo Therouxo kelionė į Mozambiką buvo akis atverianti patirtis. Jis aplankė Maputo ir Beiros miestus, stebėjosi žmonių kultūra ir svetingumu. Jis buvo sutiktas išskėstomis rankomis ir galėjo tyrinėti šalies unikalius papročius ir tradicijas. Jis taip pat galėjo patirti kaimo kraštovaizdžio grožį – nuo vešlių žalių kalvų iki krištolo skaidrumo Indijos vandenyno vandenų. Jis taip pat galėjo paragauti vietinės virtuvės patiekalų, kurie, jo nuomone, buvo skanūs ir įvairūs. Jo kelionė į Mozambiką buvo nepamirštama patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

  Theroux taip pat galėjo ištirti šalies istoriją ir kultūrą. Jis aplankė senojo portugalų forto Maputu griuvėsius ir galėjo sužinoti apie šalies kolonijinę praeitį. Jis taip pat aplankė Mozambiko nacionalinį muziejų, kuriame saugoma daugybė praeities šalių artefaktų ir meno kūrinių. Jis sugebėjo geriau suprasti šalies kultūrą ir istoriją, įvertinti kraštovaizdžio ir kultūros grožį.

  Theroux kelionė į Mozambiką buvo nepamirštama patirtis. Jis galėjo pajusti žmonių kultūrą ir svetingumą, pažinti unikalius šalies papročius ir tradicijas. Jis taip pat galėjo geriau suprasti šalies istoriją ir kultūrą, įvertinti kraštovaizdžio ir kultūros grožį. Jo kelionė į Mozambiką buvo nepamirštama patirtis, kurios jis niekada nepamirš.

 • #20.     Pietų Afrika: Theroux lankosi Johanesburgo ir Keiptauno miestuose Pietų Afrikoje ir patiria žmonių kultūrą bei svetingumą.

  Pietų Afrikoje Paulas Theroux lankosi Johanesburgo ir Keiptauno miestuose. Jį stebina kraštovaizdžio grožis ir žmonių šiluma. Jis lankosi Soweto ir Langa miesteliuose ir yra sujaudintas ten gyvenančių žmonių atsparumo. Jis taip pat aplanko Apartheido muziejų, kuris leidžia giliau suprasti šalies istoriją. Jis laukiamas vietinių gyventojų namuose ir patiria Pietų Afrikos žmonių svetingumą. Jis taip pat lankosi Krugerio nacionaliniame parke, kur gali stebėti laukinę gamtą jos natūralioje buveinėje. Theroux kelionė per Pietų Afriką atveria akis, todėl jis labai vertina šalį ir jos žmones.