7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos 1989

Autorius Stephenas R. Covey

Reitingas ,   

Santrauka:

 • Stephen R. Covey „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“ – tai savipagalbos knyga, tapusi šio žanro klasika. Pirmą kartą jis buvo išleistas 1989 m. ir nuo tada visame pasaulyje parduotas daugiau nei 25 milijonai kopijų. Knyga remiasi prielaida, kad sėkmė gyvenime yra ne tik tinkamų įgūdžių ir žinių turėjimas, bet ir teisingas požiūris bei įpročiai. Knygoje pateikiami septyni įpročiai, kurie, Covey nuomone, yra būtini asmeniniam efektyvumui ir sėkmei.

  Pirmas įprotis – būti iniciatyviam. Tai reiškia, kad prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir imtis iniciatyvos daryti teigiamus pokyčius. Antrasis įprotis – pradėti turint omenyje pabaigą. Tai reiškia, kad turite aiškią viziją, ko norite pasiekti, ir dirbti to siekdami. Trečias įprotis – pirmenybę teikti pirmiesiems dalykams. Tai reiškia, kad užduočių ir veiklos prioritetai yra svarbūs ir prasmingi. Ketvirtas įprotis yra galvoti, kad laimi abi pusės. Tai reiškia, kad reikia ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems. Penktas įprotis – pirmiausia siekti suprasti, o paskui būti suprastas. Tai reiškia, kad reikia klausytis kitų ir bandyti suprasti jų požiūrį prieš išsakant savo. Šeštas įprotis yra sinergija. Tai reiškia, kad reikia dirbti kartu, siekiant sukurti kažką didesnio nei jo dalių suma. Septintas įprotis – pagaląsti pjūklą. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko investuoti į save ir savo tobulėjimą.

  Knygoje taip pat pateikiami praktiniai patarimai, kaip šiuos įpročius pritaikyti kasdieniame gyvenime. Tai suteikia pagrindą asmeniniam augimui ir tobulėjimui bei skatina skaitytojus prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir daryti teigiamus pokyčius. „7 labai efektyvių žmonių įpročiai“ yra įkvepianti ir verčianti susimąstyti knyga, padėjusi milijonams žmonių visame pasaulyje tapti sėkmingesniais ir pilnaverčiais.


Pagrindinės mintys:


 • #1.     Būkite iniciatyvūs: prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir neleiskite išorinėms jėgoms valdyti jūsų sprendimų. Susikoncentruokite į tai, ką galite kontroliuoti, ir imkitės iniciatyvos, kad padarytumėte teigiamų pokyčių.

  Būti iniciatyviam reiškia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir neleisti išorinėms jėgoms kontroliuoti jūsų sprendimų. Tai reiškia, kad sutelkite dėmesį į tai, ką galite kontroliuoti, ir imkitės iniciatyvos daryti teigiamus pokyčius. Tai reiškia suvokti savo mintis, jausmus ir veiksmus bei prisiimti už juos atsakomybę. Tai reiškia, kad reikia suvokti savo sprendimų poveikį kitiems ir prisiimti atsakomybę už tuos sprendimus. Tai reiškia, kad reikia atpažinti galimybes ir jomis pasinaudoti. Tai reiškia gebėjimą išsikelti tikslus ir imtis veiksmų jiems pasiekti. Tai reiškia, kad reikia rizikuoti ir mokytis iš klaidų. Tai reiškia gebėjimą imtis iniciatyvos ir būti kūrybiškam ieškant problemų sprendimo būdų. Tai reiškia gebėjimą prisiimti atsakomybę už savo laimę ir sėkmę. Trumpai tariant, būti iniciatyviam reiškia kontroliuoti savo gyvenimą ir padaryti jį geriausiu.

  Stephen R. Covey „7 labai efektyvių žmonių įpročiai“ yra puikus šaltinis, padedantis išmokti būti iniciatyviems. Jame aprašomi septyni įpročiai, kurie gali padėti jums tapti aktyvesniems gyvenime. Šie įpročiai apima būti aktyviam, pradedant nuo pabaigos, dėti į pirmąją vietą, mąstyti, kad visi laimėtų, pirmiausia siekti suprasti, o tada būti suprastam, sinergiją ir pjūklo galandimą. Laikydamiesi šių įpročių, galite tapti aktyvesni ir kontroliuoti savo gyvenimą.

 • #2.     Pradėkite galvodami apie pabaigą: įsivaizduokite galutinį rezultatą, kurį norite pasiekti, ir atitinkamai suplanuokite savo veiksmus. Tai padės išlaikyti susikaupimą ir motyvaciją.

  „Begin with the End in Mind“ – tai Stepheno R. Coveyso knygos „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“ koncepcija. Tai skatina mus pagalvoti apie norimus rezultatus prieš imantis veiksmų. Vizualizuodami galutinį rezultatą, kurį norime pasiekti, galime atitinkamai planuoti savo veiksmus ir išlikti susikaupę bei motyvuoti.

  Ši koncepcija grindžiama idėja, kad mūsų veiksmai turi būti grindžiami mūsų vertybėmis ir tikslais. Turėtume skirti laiko apgalvoti, ko norime pasiekti ir kaip geriausiai galime tai pasiekti. Tai padės mums neatsilikti nuo kelyje ir įsitikinti, kad mūsų veiksmai atitinka mūsų vertybes ir tikslus. Tai taip pat padeda mums išlikti motyvuotiems ir susitelkti į norimus rezultatus.

  „Begin with the End in Mind“ yra galinga koncepcija, kuri gali padėti mums išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems. Vizualizuodami savo norimą rezultatą ir atitinkamai planuodami savo veiksmus, galime užtikrinti, kad mūsų veiksmai atitiktų mūsų vertybes ir tikslus. Tai padės mums išlikti kelyje ir pasiekti norimų rezultatų.

 • #3.     Pirmenybę teikite pirmiausiai: suteikite savo užduočių prioritetus ir pirmiausia sutelkite dėmesį į svarbiausias. Tai padės išlikti organizuotiems ir produktyviems.

  Pirmenybė teikiama pirmiesiems dalykams – tai svarbus įprotis, kurį reikia ugdyti, kad būtumėte sėkmingi ir produktyvūs. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko užduočių prioritetams nustatyti ir pirmiausia sutelkti dėmesį į svarbiausias. Tai padės išlikti organizuotiems ir įsitikinti, kad darote pažangą atliekant jums svarbiausias užduotis. Tai taip pat reiškia, kad skiriate laiko planuoti savo dieną ir savaitę, kad galėtumėte įsitikinti, kad susitelksite į reikiamas užduotis tinkamu laiku. Tai padės jums neatsilikti ir įsitikinti, kad darote pažangą atliekant jums svarbiausias užduotis.

  Kai iškeliate pirmuosius dalykus, taip pat skiriate laiko pagalvoti, kas jums yra svarbiausia ir kaip galėtumėte geriausiai panaudoti savo laiką ir energiją savo tikslams pasiekti. Tai padės išlikti susikaupusiam ir būti motyvuotam atlikti jums svarbiausias užduotis. Tai taip pat reiškia, kad reikia skirti laiko apmąstyti, ką jau padarėte ir ką dar turite padaryti, kad pasiektumėte savo tikslus. Tai padės jums neatsilikti ir įsitikinti, kad darote pažangą atliekant jums svarbiausias užduotis.

 • #4.     Mąstykite abipusiai: ieškokite sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems. Tai padės užmegzti tvirtus santykius ir sukurti teigiamą aplinką.

  „Think Win-Win“ idėja yra svarbi „7 labai efektyvių žmonių įpročių“ sąvoka. Tai skatina žmones ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems. Tai reiškia, kad užuot sutelkus dėmesį į tai, ko nori vienas asmuo, reikia ieškoti visiems tinkamo sprendimo. Šis požiūris padeda užmegzti tvirtus santykius ir sukurti teigiamą aplinką. Tai taip pat skatina žmones mąstyti už langelio ribų ir ieškoti kūrybiškų sprendimų, kurie gali būti naudingi visiems. Taikydami šį metodą, žmonės gali dirbti kartu ieškodami abipusiai naudingų sprendimų, kurie gali padėti kiekvienam pasiekti savo tikslus.

  Ieškant sprendimų, svarbu atsiminti, kad kiekvieno poreikiai ir norai yra skirtingi. Svarbu skirti laiko įsiklausyti į kiekvieno požiūrį ir suprasti jo požiūrį. Tai padės užtikrinti, kad ieškant sprendimų būtų atsižvelgta į kiekvieno poreikius. Taip pat svarbu būti atviram kompromisams ir nusileisti, kad būtų pasiektas visiems tinkamas sprendimas. Taikydami šį metodą, žmonės gali dirbti kartu, kad rastų visiems dalyvaujantiems naudingus sprendimus.

  „Think Win-Win“ idėja yra svarbi koncepcija, kuri gali padėti žmonėms užmegzti tvirtus santykius ir sukurti teigiamą aplinką. Tai skatina žmones ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems, ir būti atviriems kompromisams. Taikydami šį metodą, žmonės gali dirbti kartu ieškodami abipusiai naudingų sprendimų, kurie gali padėti kiekvienam pasiekti savo tikslus.

 • #5.     Pirmiausia stenkitės suprasti, o paskui būti suprastas: išklausykite kitus ir pabandykite suprasti jų požiūrį prieš išreikšdami savo. Tai padės sukurti pasitikėjimą ir pagarbą.

  Idėja „Pirmiausia siekti suprasti, paskui būti suprasta“ yra svarbi Stepheno R. Coveyso knygos „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“. Tai skatina mus skirti laiko įsiklausyti į kitus ir pabandyti suprasti jų požiūrį prieš išsakant savo. Tai padeda sukurti pasitikėjimą ir pagarbą, taip pat sukurti produktyvesnį dialogą.

  Kai skiriame laiko išklausyti kitus ir bandome suprasti jų požiūrį, galime suprasti jų mintis ir jausmus. Tai padeda mums geriau suprasti jų motyvus ir ketinimus bei gali padėti rasti veiksmingesnių problemų, kurios gali kilti, sprendimus. Be to, skirdami laiko išklausyti ir suprasti, parodome pagarbą kitam žmogui ir jo nuomonei, o tai gali padėti sukurti pasitikėjimą ir sukurti pozityvesnius santykius.

  Siekimas pirmiausia suprasti, o paskui būti suprastas yra svarbus įprotis, kurį reikia ugdyti siekiant sukurti efektyvesnį bendravimą ir santykius. Tam reikia kantrybės ir praktikos, tačiau tai gali būti galingas įrankis kuriant teigiamus pokyčius mūsų ir aplinkinių gyvenime.

 • #6.     Sinergizuokite: dirbkite kartu su kitais, kad sukurtumėte kažką didesnio nei jo dalių suma. Tai padės jums pasiekti daugiau, nei galėtumėte vienas.

  Sinergizacija yra svarbi Stepheno R. Coveyso knygoje „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“. Tai idėja, kad dirbant kartu su kitais galima sukurti kažką didesnio nei jo dalių suma. Tai reiškia, kad kai žmonės susiburia dirbti prie projekto, jie gali pasiekti daugiau, nei būtų galėję padaryti vieni. Sujungę savo įgūdžius, žinias ir išteklius, jie gali sukurti kažką galingesnio ir veiksmingesnio, nei bet kuris asmuo galėjo padaryti vienas. Sinergija yra svarbi darbo kartu dalis ir gali padėti žmonėms greičiau ir efektyviau pasiekti savo tikslus. Tai puikus būdas maksimaliai išnaudoti komandos potencialą ir sukurti kažką tikrai nepaprasto.

 • #7.     Pagaląsti pjūklą: skirkite laiko pailsėti ir pasikrauti. Tai padės išlikti energingiems ir produktyviems.

  Pjūklo pagaląsti idėja yra svarbi Stepheno R. Coveyso knygos „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“ dalis. Jis pagrįstas idėja, kad norėdami būti veiksmingi, turime skirti laiko pailsėti ir pasikrauti. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko nuo darbo ir kitos veiklos, kad sutelktume dėmesį į savo fizinę, psichinę, emocinę ir dvasinę sveikatą. Tai gali apimti tokias veiklas kaip mankšta, meditacija, skaitymas ir laiko praleidimas su šeima ir draugais. Skirdami laiko pailsėti ir pasikrauti, galime išlikti energingi ir produktyvūs.

  „Sharpen the Saw“ idėja yra svarbi rūpinimosi savimi ir asmeninio augimo dalis. Tai priminimas, kad turime skirti laiko sau, kad būtume patys geriausi. Skirdami laiko pailsėti ir pasikrauti energijos galime išlikti susikaupę ir produktyvūs, taip pat palaikyti ryšį su savo vertybėmis ir tikslais. Skirdami laiko pailsėti ir pasikrauti, galime užtikrinti, kad rūpinamės savimi ir savo gerove.

 • #8.     1 įprotis: būkite iniciatyvūs: prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą ir neleiskite išorinėms jėgoms valdyti jūsų sprendimų. Susikoncentruokite į tai, ką galite kontroliuoti, ir imkitės iniciatyvos, kad padarytumėte teigiamų pokyčių.

  1 įprotis: būk iniciatyvus – tai atsakomybė už savo gyvenimą ir neleisti išorinėms jėgoms kontroliuoti tavo sprendimų. Tai yra dėmesys tam, ką galite kontroliuoti, ir iniciatyvos imtis teigiamų pokyčių. Šis įprotis skatina prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir būti atsakingam už savo likimą. Tai reiškia būti iniciatyviam, o ne reaktyviam, ir suprasti, kad turite galią pakeisti savo gyvenimą. Tai reiškia, kad reikia prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir nekaltinti kitų dėl savo klaidų. Tai yra suvokimas apie savo pasirinkimus ir su jais susijusias pasekmes. Tai reiškia, kad reikia atsižvelgti į jūsų sprendimų poveikį jums ir kitiems. Tai reiškia būti aktyviam ir imtis veiksmų kuriant norimą gyvenimą. Prisiimdami atsakomybę už savo gyvenimą ir imdamiesi teigiamų pokyčių, galite sukurti sėkmingą ir pilnavertį gyvenimą.

 • #9.     2 įprotis: pradėkite galvodami apie pabaigą: įsivaizduokite galutinį rezultatą, kurį norite pasiekti, ir atitinkamai suplanuokite savo veiksmus. Tai padės išlaikyti susikaupimą ir motyvaciją.

  2 įprotis: Pradėkite galvodami apie pabaigą, skatina mus pagalvoti apie savo tikslus ir uždavinius prieš imantis veiksmų. Svarbu vizualizuoti galutinį rezultatą, kurio norime pasiekti, ir atitinkamai planuoti savo veiksmus. Tai padės mums išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems. Svarbu atsiminti, kad mūsų veiksmai turi atitikti mūsų tikslus ir uždavinius. Taip pat turėtume nepamiršti savo veiksmų pasekmių ir jų įtakos galutiniam rezultatui. Skirdami laiko savo veiksmams planuoti, galime užtikrinti, kad imamės tinkamų veiksmų norimam rezultatui pasiekti.

  Šis įprotis taip pat skatina mus susimąstyti apie savo vertybes ir principus bei apie tai, kaip jie gali padėti mums pasiekti savo tikslus. Turėtume nepamiršti savo vertybių ir principų ir užtikrinti, kad mūsų veiksmai atitiktų juos. Tai padės mums išlikti ištikimiems sau ir savo įsitikinimams. Taip pat svarbu atsiminti, kad mūsų vertybės ir principai gali padėti mums išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems. Išlikdami ištikimi savo vertybėms ir principams, galime užtikrinti, kad imamės tinkamų veiksmų, kad pasiektume norimų rezultatų.

  2 įprotis: Pradėkite galvodami apie pabaigą – tai svarbus įprotis, kurį reikia praktikuoti, kad išliktumėte susikaupę ir motyvuoti. Tai skatina mus pagalvoti apie savo tikslus ir uždavinius prieš imantis veiksmų. Tai taip pat skatina susimąstyti apie savo vertybes ir principus bei apie tai, kaip jie gali padėti mums pasiekti savo tikslus. Skirdami laiko planuoti savo veiksmus ir išlikdami ištikimi savo vertybėms ir principams, galime užtikrinti, kad imamės tinkamų veiksmų, kad pasiektume norimų rezultatų.

 • #10.     3 įprotis: pirmenybę teikite dalykams: suteikite savo užduočių prioritetus ir pirmiausia sutelkite dėmesį į svarbiausias. Tai padės išlikti organizuotiems ir produktyviems.

  3 įprotis iš 7 labai efektyvių žmonių įpročių – pirmenybę teikti dalykams. Tai reiškia, kad užduočių prioritetas yra prioritetas ir pirmiausia sutelkiamas dėmesys į svarbiausias. Šis įprotis yra būtinas norint išlikti organizuotam ir produktyviam. Svarbu suprasti, kad ne visos užduotys yra lygios. Kai kurios užduotys yra svarbesnės už kitas ir joms turėtų būti teikiama pirmenybė. Taip pat svarbu suprasti, kad kai kurios užduotys yra skubios ir jas reikia atlikti nedelsiant, o kitos gali palaukti. Suteikdami prioritetus užduotims, galite užtikrinti, kad svarbiausios užduotys būtų atliktos pirmiausia ir nešvaistysite laiko ne taip svarbioms užduotims.

  Norint suskirstyti užduotis pagal prioritetus, svarbu sudaryti užduočių sąrašą ir suskirstyti jas pagal svarbą. Tai padės pirmiausia susitelkti ties svarbiausiomis užduotimis ir užtikrinti, kad nešvaistysite laiko ne taip svarbioms užduotims. Taip pat svarbu nustatyti kiekvienos užduoties terminus ir jų laikytis. Tai padės išlikti kelyje ir užtikrinti, kad užduotis atliktumėte laiku. Galiausiai, svarbu reguliariai daryti pertraukėles ir apdovanoti save už atliktų užduočių atlikimą. Tai padės išlaikyti motyvaciją ir užtikrinti, kad išliksite produktyvūs.

  Laikydamiesi 3 įpročio iš 7 labai efektyvių žmonių įpročių, galite užtikrinti, kad išliksite organizuoti ir produktyvūs. Užduočių prioritetų suteikimas ir visų pirma susitelkimas į svarbiausias padės neatsilikti ir užtikrinti, kad užduotis atliksite laiku. Tai padės jums pasiekti savo tikslus ir būti sėkmingiems.

 • #11.     4 įprotis: galvokite apie laimėjimą: ieškokite sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems. Tai padės užmegzti tvirtus santykius ir sukurti teigiamą aplinką.

  4 įprotis iš 7 labai efektyvių žmonių įpročių yra mąstyti, kad visi laimėtų. Tai reiškia, kad susidūrę su situacija turėtumėte ieškoti sprendimų, kurie būtų naudingi visiems dalyvaujantiems. Šis įprotis skatina žmones bet kokioje situacijoje ieškoti abipusės naudos, o ne vien sutelkti dėmesį į savo poreikius. Tai padeda užmegzti tvirtus santykius ir sukurti teigiamą aplinką. Tai taip pat skatina žmones būti atvirus kompromisams ir ieškoti kūrybiškų sprendimų, kurie gali būti naudingi visoms šalims. Visiems naudinga mąstymas padeda skatinti bendradarbiavimą ir bendradarbiavimą, o tai gali duoti geresnių rezultatų visiems. Tai taip pat padeda sukurti pasitikėjimo ir pagarbos atmosferą, kuri gali padėti užmegzti tvirtus santykius ir ugdyti bendruomenės jausmą. Mąstymas abipusiai naudingas yra svarbus įprotis, kurį reikia ugdyti, kad būtų sėkmingos bet kokios pastangos.

 • #12.     5 įprotis: pirmiausia stenkitės suprasti, o paskui būti suprastas: prieš išreikšdami savo nuomonę išklausykite kitus ir pabandykite suprasti jų požiūrį. Tai padės sukurti pasitikėjimą ir pagarbą.

  5 Stepheno R. Coveyso įprotis Septyni labai efektyvių žmonių įpročiai – pirmiausia siekti suprasti, o paskui būti suprastiems. Šis įprotis skatina mus įsiklausyti į kitus ir pabandyti suprasti jų požiūrį prieš išsakant savo. Tai darydami galime sukurti pasitikėjimą ir pagarbą žmonėms, su kuriais bendraujame.

  Skirdami laiko išklausyti kitus ir bandydami suprasti jų požiūrį, galime suprasti jų motyvus ir jausmus. Tai gali padėti mums geriau suprasti jų poreikius ir kaip galime jiems geriausiai padėti. Tai taip pat padeda mums užmegzti tarpusavio supratimu ir pagarba pagrįstus santykius.

  Skirdami laiko išklausyti ir suprasti, taip pat galime išvengti nesusipratimų ir konfliktų. Galime išmokti vertinti skirtingus požiūrius ir rasti bendrą kalbą. Tai gali padėti mums veiksmingiau dirbti kartu ir užmegzti tvirtesnius santykius.

  5 įprotis skatina mus skirti laiko įsiklausyti ir suprasti prieš išreiškiant savo požiūrį. Tai gali padėti mums sukurti pasitikėjimą ir pagarbą kitiems, suprasti jų poreikius ir išvengti nesusipratimų bei konfliktų. Skirdami laiko išklausyti ir suprasti, galime sukurti tvirtesnius santykius ir efektyviau dirbti kartu.

 • #13.     6 įprotis: sinergizuokite: dirbkite kartu su kitais, kad sukurtumėte kažką didesnio nei jo dalių suma. Tai padės jums pasiekti daugiau, nei galėtumėte vienas.

  6 įprotis: „Sinergizacija“ – tai darbas kartu su kitais, siekiant sukurti ką nors didesnio nei jo dalių suma. Tai reiškia, kad dirbdami su kitais galite pasiekti daugiau, nei galėtumėte vienas. Tai yra pripažinimas, kad visuma yra didesnė už jos dalių sumą. Tai reiškia, kad dirbdami kartu su kitais galite sukurti kažką galingesnio ir efektyvesnio nei tai, ką būtumėte galėję sukurti patys. Tai yra bendradarbiavimo vertės pripažinimas ir darbas kartu siekiant sukurti kažką, kas yra didesnė už individualų indėlį. Tai yra pripažinimas, kad skirtingos perspektyvos ir idėjos gali lemti geresnius sprendimus ir rezultatus. Tai yra pripažinimas, kad skirtingi žmonės turi skirtingas stipriąsias ir silpnąsias puses ir kad darbas kartu gali padėti sukurti tai, kas yra geriau už tai, ką vienas žmogus galėjo sukurti vienas.

  Sinergizavimas – tai bendradarbiavimo vertės pripažinimas ir darbas kartu siekiant sukurti tai, kas yra didesnė už individualų indėlį. Tai yra pripažinimas, kad skirtingos perspektyvos ir idėjos gali lemti geresnius sprendimus ir rezultatus. Tai yra pripažinimas, kad skirtingi žmonės turi skirtingas stipriąsias ir silpnąsias puses ir kad darbas kartu gali padėti sukurti tai, kas yra geriau už tai, ką vienas žmogus galėjo sukurti vienas. Tai yra pripažinimas, kad darbas kartu gali padėti sukurti kažką galingesnio ir veiksmingesnio už tai, ką galėjote sukurti patys. Tai yra pripažinimas, kad dirbdami kartu su kitais galite pasiekti daugiau nei vienas.

  Sinergizacija yra svarbus įprotis, kurį reikia išsiugdyti, norint būti sėkmingam gyvenime. Tai yra bendradarbiavimo vertės pripažinimas ir darbas kartu siekiant sukurti kažką, kas yra didesnė už individualų indėlį. Tai yra pripažinimas, kad skirtingos perspektyvos ir idėjos gali lemti geresnius sprendimus ir rezultatus. Tai yra pripažinimas, kad skirtingi žmonės turi skirtingas stipriąsias ir silpnąsias puses ir kad darbas kartu gali padėti sukurti tai, kas yra geriau už tai, ką vienas žmogus galėjo sukurti vienas. Tai yra pripažinimas, kad darbas kartu gali padėti sukurti kažką galingesnio ir veiksmingesnio už tai, ką galėjote sukurti patys.

 • #14.     7 įprotis: pagaląsti pjūklą: skirkite laiko pailsėti ir pasikrauti. Tai padės išlikti energingiems ir produktyviems.

  7 įprotis: pagaląsti pjūklą – tai skirti laiko pailsėti ir pasikrauti. Tai svarbus įprotis, kurį reikia praktikuoti, kad išliktumėte energingi ir produktyvūs. Lengva pakliūti į kasdienybės šurmulį ir pamiršti skirti laiko sau. Skirdami laiko pailsėti ir pasikrauti energijos galime išlikti susikaupę ir produktyvūs. Tai taip pat gali padėti mums išlikti motyvuotiems ir energingiems. Skiriant laiko pailsėti ir pasikrauti energijos taip pat galime išlikti sveikiems ir išvengti perdegimo. Svarbu skirti laiko veiklai, kuri mums teikia džiaugsmo ir padeda atsipalaiduoti. Tai gali būti pasivaikščiojimas, knygos skaitymas, muzikos klausymas arba laiko praleidimas su draugais ir šeima. Skirdami laiko pailsėti ir pasikrauti energijos galime išlikti produktyviems ir energingiems, taip pat išlikti sveikiems ir išvengti perdegimo.

 • #15.     Priimkite pokyčius: Priimkite, kad pokyčiai yra neišvengiami, ir pasinaudokite jais kaip galimybe augti ir tobulėti.

  Pokyčių priėmimo idėja yra svarbi 7 labai efektyvių žmonių įpročių dalis. Stephenas R. Covey skatina skaitytojus susitaikyti su tuo, kad pokyčiai yra neišvengiami, ir pasinaudoti jais kaip galimybe augti ir tobulėti. Jis siūlo nebijoti pokyčių, o naudoti juos kaip galimybę mokytis ir tobulėti. Jis taip pat skatina mus imtis iniciatyvos, o ne reaguoti į pokyčius. Tai reiškia, kad turėtume imtis iniciatyvos keisti savo gyvenimą, o ne laukti, kol jie atsitiks su mumis. Laikydamiesi iniciatyvaus požiūrio į pokyčius, galime užtikrinti, kad nuolat mokomės ir augame, ir esame pasiruošę viskam, ką gyvenimas ištiks.

  Covey taip pat skatina mus būti atvirus naujoms idėjoms ir patirčiai. Jis siūlo, kad turėtume būti pasirengę išbandyti naujus dalykus ir rizikuoti, nes tai gali padėti mums augti ir tobulėti. Jis taip pat skatina mus būti lanksčius ir prisitaikančius, kad galėtume prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Būdami atviri naujoms idėjoms ir patirčiai, galime užtikrinti, kad nuolat mokomės ir tobulėjame bei esame pasiruošę viskam, kas mus užkluptų gyvenime.

  Galiausiai Covey skatina mus būti atspariems pokyčių akivaizdoje. Jis siūlo nebijoti patirti nesėkmę, nes tai gali būti vertinga mokymosi patirtis. Jis taip pat skatina mus būti atkakliems ir toliau stengtis, net kai viskas atrodo sunku. Būdami atsparūs pokyčiams, galime užtikrinti, kad nuolat mokomės, augame ir esame pasiruošę viskam, ką gyvenimas užklups.

 • #16.     Ugdykite teigiamą psichinį požiūrį: sutelkite dėmesį į teigiamą ir naudokite jį savo motyvacijai ir sėkmei skatinti.

  Norint pasiekti sėkmės gyvenime, būtina išsiugdyti teigiamą psichinį požiūrį. Svarbu sutelkti dėmesį į teigiamus gyvenimo aspektus ir panaudoti juos savo motyvacijai ir sėkmei skatinti. Susidūrus su iššūkiu, svarbu ieškoti su juo susijusių galimybių ir išnaudoti jas savo naudai. Taip pat svarbu išlikti pozityviam ir optimistiškam net ir susidūrus su sudėtingomis situacijomis. Tai padės išlikti motyvuotiems ir susitelkti siekiant savo tikslų. Be to, svarbu apsupti save teigiamais žmonėmis, kurie jus palaikys ir padrąsins. Tai padės išlikti motyvuotiems ir susitelkti siekiant savo tikslų. Galiausiai, svarbu praktikuoti dėkingumą ir dėkingumą už gerus dalykus gyvenime. Tai padės jums išlikti pozityviems ir motyvuotiems bei padės susitelkti ties savo tikslų siekimu.

 • #17.     Išsikelkite tikslus: nustatykite aiškius ir pasiekiamus tikslus ir naudokite juos savo pažangai įvertinti.

  Tikslų nustatymas yra svarbi asmeninio augimo ir tobulėjimo dalis. Tikslai suteikia kryptį ir susitelkimą bei padeda išlaikyti motyvaciją ir tobulėti. Nustatant tikslus svarbu įsitikinti, kad jie yra aiškūs ir pasiekiami. Tai padės įvertinti savo pažangą ir išlikti motyvuotam. Taip pat svarbu išsikelti realius tikslus, kurie jums pasiekiami. Tai padės išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems bei padės laiku pasiekti užsibrėžtus tikslus.

  Nustatant tikslus svarbu juos suskirstyti į mažesnius, lengviau valdomus žingsnius. Tai padės išlikti susikaupusiems ir motyvuotiems bei padės laiku pasiekti užsibrėžtus tikslus. Taip pat svarbu nustatyti kiekvieno žingsnio terminus ir stebėti savo pažangą. Tai padės išlikti kelyje ir išlikti motyvuotam. Galiausiai, svarbu apdovanoti save už kiekvieno tikslo pasiekimą. Tai padės išlaikyti motyvaciją ir sutelkti dėmesį į savo pagrindinį tikslą.

 • #18.     Imkitės veiksmų: imkitės nuoseklių veiksmų siekdami savo tikslų ir nebijokite rizikuoti.

  Veiksmų ėmimasis yra esminė sėkmės dalis. Svarbu nuosekliai siekti savo tikslų ir nebijoti rizikuoti. Rizikuoti gali bauginti, bet dažnai tai būtina norint pasiekti savo tikslus. Svarbu atsiminti, kad net jei jums nepavyks, galite pasimokyti iš patirties ir panaudoti ją siekdami savo tikslų ateityje.

  Savo knygoje „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“ Stephenas R. Covey pabrėžia veiksmų svarbą. Jis skatina skaitytojus nuosekliai siekti savo tikslų ir nebijoti rizikuoti. Jis taip pat pabrėžia, kad svarbu mokytis iš nesėkmės ir ją panaudoti siekiant savo tikslų. Jis skatina skaitytojus imtis veiksmų ir nebijoti rizikuoti siekiant savo tikslų.

  Veiksmų ėmimasis yra esminė sėkmės dalis. Svarbu nuosekliai siekti savo tikslų ir nebijoti rizikuoti. Rizikuoti gali bauginti, bet dažnai tai būtina norint pasiekti savo tikslus. Svarbu atsiminti, kad net jei jums nepavyks, galite pasimokyti iš patirties ir panaudoti ją, kad padėtumėte pasiekti savo tikslus ateityje. Stepheno R. Covey knyga „7 labai efektyvių žmonių įpročiai: galingos asmeninių pokyčių pamokos“ yra puikus šaltinis tiems, kurie nori imtis veiksmų ir pasiekti savo tikslus.

 • #19.     Atkaklumas: ištverkite iššūkius ir nepasiduokite, kai viskas bus sunku.

  Atkaklumas yra būtinas įprotis siekiant sėkmės. Tai gebėjimas tęsti veiklą net tada, kai viskas būna sunku, ir susitelkti ties tikslu. Susidūrus su iššūkiu, svarbu atminti, kad sėkmė nepasiekiama per vieną naktį. Norint pasiekti norimą rezultatą, reikia sunkaus darbo, atsidavimo ir ištvermės. Svarbu išlikti motyvuotai ir veržtis į priekį, net kai atrodo, kad tikslas nepasiekiamas. Ištverti sunkiais laikais ir nepasiduoti. Įdėjus pakankamai pastangų ir ryžto, viskas įmanoma.

  Stepheno R. Covey knygoje „The 7 Habits of Highly Effective People“ pabrėžiama atkaklumo svarba. Jis teigia, kad „sėkmės raktas yra niekada nepasiduoti, kad ir koks sunkus iššūkis atrodytų“. Jis skatina skaitytojus susitelkti ties savo tikslais ir veržtis į priekį, net kai atrodo, kad tikslas nepasiekiamas. Jis taip pat pabrėžia, kaip svarbu išlikti motyvuotai ir tikėti savimi. Įdėjus pakankamai pastangų ir ryžto, viskas įmanoma.

  Atkaklumas yra būtinas įprotis siekiant sėkmės. Svarbu išlikti motyvuotai ir veržtis į priekį, net kai atrodo, kad tikslas nepasiekiamas. Įdėjus pakankamai pastangų ir ryžto, viskas įmanoma. Stepheno R. Covey knygoje „7 labai efektyvių žmonių įpročiai“ pabrėžiama atkaklumo svarba ir skaitytojai raginami niekada nepasiduoti, kad ir koks sunkus iššūkis atrodytų. Ištverti sunkiais laikais ir nepasiduoti. Įdėjus pakankamai pastangų ir ryžto, sėkmė įmanoma.

 • #20.     Gyvenkite subalansuotai: skirkite laiko mėgautis gyvenimu ir rasti pusiausvyrą tarp darbo ir žaidimų.

  Subalansuotas gyvenimas yra būtinas norint pasiekti sėkmės ir laimės. Svarbu skirti laiko mėgautis gyvenimu ir rasti pusiausvyrą tarp darbo ir žaidimų. Stephenas R. Covey, knygos „The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change“ autorius, pabrėžia šios pusiausvyros svarbą. Jis siūlo stengtis rasti pusiausvyrą tarp savo fizinių, psichinių ir dvasinių poreikių. Tai reiškia, kad reikia skirti laiko sportuoti, sveikai maitintis ir pakankamai pailsėti. Tai taip pat reiškia, kad reikia skirti laiko užsiimti veikla, teikiančia mums džiaugsmo ir pasitenkinimo, pavyzdžiui, leisti laiką su šeima ir draugais, užsiimti pomėgiais ir užsiimti prasmingu darbu. Be to, svarbu skirti laiko apmąstymams ir savęs priežiūrai. Tai gali apimti tokias veiklas kaip meditacija, dienoraščio rašymas ar skaitymas. Skirdami laiko puoselėti visus savo gyvenimo aspektus, galime sukurti subalansuotą gyvenimą, kuris atneš mums džiaugsmo ir sėkmės.